Skocz do zawartości

Słuchawki Za Około 50zł


Szczuru

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. EP-480, które są standardowo dokładane do Zen Nano Plus przestały mi wystarczać. Są niewygodne, już dawno odpadły poduszeczki, 0 basów. Postanowiłem poszukać czegoś lepszego za 50zł. Szukam dokanałówek (wygodniejsze i lepiej izolują). Myślałem na tymi:

 

http://www.allegro.pl/item159010826_slucha...uper_cena_.html (Czy to aby nie podróby??). Noby box, ale ta cena... hm....

http://www.allegro.pl/item156124828_bassss...ko_5_50_zl.html (nie wiem jak grają. Bardzo przystępna cena i wyglądają OK. Mam głośniki tej firmy i są OK)

http://www.allegro.pl/item157243778__sluch...nowe_gwar_.html (nono. Fajne słuchaweczki. Cenione. Ale znów niska cena. Podróba czy nie??)

 

No nie wiem, które z nich wybrać. Które polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto dopłacić do Creative te 10 zł w porówaniu do Kossów?? Chcę mieć pewność, czy są duże różnice między nimi. Jakimś audiofilem nie jestem, więc jeżeli jest mała różnica to i tak bym jej pewnie nie poczuł. Więc w inną stronę: Które są wygodniejsze i lepiej izolują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to jest z tymi epkami? ja slyszalem podobnie jak szczuru, ze basy sa dosc mocne w tych sluchawkach..? Ja jeszcze zastanawiam sie miedzy ep-630 a Hi-Fi Genius HP-02 Live...nie wiem co wybrac...:/ A może mi ktoś jeszcze powiedzieć czy epki na tej aukcji sa oryginalne: http://www.allegro.pl/item159010826_slucha...uper_cena_.html bo to opakowanie takie troche dziwne mi sie wydaje...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne. Box z nowej serii, sprzedają takie w vobisie lub komputroniku np.. Co do tych drugich wymienionych słuchawek- nieznane i nietestowane, ale jakościowo pewnie będą odpowiadały podróbkom epek. Nie ma co się męczyc- niedawno epki były za ponad 70zł najtaniej, warto brac te z aukcji, którą podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i używam :). Same słuchawki są bardzo wygodne, po odpowiednim dopasowaniu gumki trzymają się dobrze ucha. Minusem może byc kabel, który ma skłonnośc do zahaczania o co popadnie (nie jest śliski, dlatego to :)). Co do dźwięku zaś... wpadnij do osobnego tematu o epkach, tam jest wszystko. Jak dla mnie- bas owszem porządny, ale przy muzyce gitarowej nie jest jakiś ogromny, na pewno nie przeszkadza. Dużym minusem jest to, że epki słabo dają sobie radę przy górze- brzmi ona niezbyt miło dla ucha, szczególnie na wyższych poziomach głośności (czyli dla epek przeciętnie połowa skali playerka, więcej nie trzeba- plus dla baterii :)). Oprócz tego jestem względnie zadowolony z dźwięku. Wielkim plusem jest izolacja- naprawdę nawet stary ikarus nie przeszkadza w swobodnym słuchaniu na niskim poziomie głośności. Do słuchawek trzeba się przez parę dni przyzwyczajac, potem jest dobrze.

Reasumując- jest to wg mnie najlepszy wybór w tej cenie, jeśli chodzi o dokanałówki. Potem nie ma długo, długo nic...

Pozostaje kwestia tej nieszczęsnej góry... szczerze mówiąc, nie wiem, czy w względnie najbliższym czasie nie przesiądę się na coś większego (nauszne :)), ale na wyjście na miasto lub do innych miejsc, gdzie jest głośno i gdzie nie chcemy taszczyc większych słuchawek, epki są w sam raz. No i stosunek jakości do ceny- również ok.

 

EDT: Co do Logitechów- http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=12958. Ja się przychylam do opinii nfsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie wiem czy EP-630, które nie są sprawdzone bo dziwnie niska cena, czy na 100% pewne i tańsze Kossy... Może jest ktoś, kto ma Kossy i Ep-630?? Dodam, iż mi bardziej będzie odpowiadała lepsza góra+środek. Bas też lubię, ale taki lżejszy. I właśnie nie wiem, które mają soczystszy środek i górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to są oryginały:

1) Dostajesz dwuletnią gwarancję- w wypadku podróbek byłaby to tylko gwarancja rozruchowa.

2) Dostajesz trzy pary gumek- przy podróbkach jedna para.

3) Dostajesz słuchawki w pudełku, w którym są obecnie sprzedawane w większości sklepów (nie wierzysz? Zobacz na wątek o podróbkach, tak jest o tym sporo).

4) Jeżeli mimo to jakimś cudem były by to podróbki, to nie zawierałyby jednego z trzech wymienionych elementów, to zaś oznaczałoby niezgodnośc towaru z opisem, czyli podstawę do reklamacji i uzyskania zwrotu pieniędzy.

 

Jeżeli ktoś się obawia o bas epek, że jest zbyt dominujący- w kossach jest on jeszcze większy. Do tego te słuchawki są mało wygodne. Zresztą nie wiem. Imho decyzja jest prosta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Dostajesz trzy pary gumek- przy podróbkach jedna para.

 

Nie gumki tylko silikonki sa w oryginalach :P

 

A tak pozatym jak nielubisz sluchawek przedudnionych basem to kossy odpadaja...

Ja tez chcialem sie zdecydowac na sparki, ale duzo dobrych opinii na temat Epków skierowalo mnie na te własnie dokanalowki.

Nie zaluje, teraz widze, ze jak bym wybral kossy to niemógl bym zlikwidowac bassu, bo Epków slucham na Eq Normal (ifp-895) i jest basik wyraźny i elegancki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba kupię EP-630. Ale poczekam do końca lutego (kieszonkowe się sypnie). No zobaczymy co to będzie. Czy będzie dosłowna różnica między niebem a piekłem między:

 

EP-630 vs. EP-480??

 

Bo EP-480 są chol***** niewygodne i mnie uszy nawalają z bólu. Nie wiem jak pół roku na nich mogłem siedzieć... Przynajmniej EP tanieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :D. Jest logo. Kupowałem je w sferisie w bielsku-białej, dostałem dwuletnią gwarancję i pudełko takie jak to z aukcji. Wcześniej sporo czytałem o epkach (poszukaj- ktoś kiedyś dał dokładną analizę ze zdjęciami porównawczymi) i jestem na 1000% pewny, że to oryginały. Siateczka odpowiednia, wtyk prosty, kabel symetryczny, trzy pary s y l i k o n ó w :P. Co do loga- to raczej jest tak, że niektóre podróby je mają, a niektóre nie. Oryginalne epki mają.

Ps. Już w trzech tematach się pytałeś o oryginalnośc epek z tej aukcji, za każdym razem odpowiadali Ci, że tak. Ile można miec wątpliwości? Poszukaj, poczytaj (znajdź tą analizę).

 

EDT: Cytuję wypowiedź nfsu:

"Jak już mówiłem, są oryginały bez loga i z logiem oraz podróby z/bez loga. Jak kupowałem od niego podróbki EX51, to też był napis Sony..."

Z wątku o podróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epki z logiem Creativa czyli z takim "V" jak ty to nazywasz sa oryginalne.

 

Co do tego czy poczujesz róznice powiem ci ze poczujesz :P.

A dlaczego?

Izolacja, wygoda (po dobraniu odpowiednich gumek), basik i oczywiscie ta jakosc dzwieku. Czy cos pominolem? Jedynie z czego mozesz byc niezadowolony to jakosc kabelka. W oryginalach jak i w podróbach jest on kiepsko zrobiony i sprawia wrazenie ze zaraz cos sie przerwie. Z tego co zauwazylem dopasowanie gumek ma bardzo duze znaczenie. Jak juz je dobierzesz to musisz dobrze wlozyc jak to we wszystkich dokanalówkach bywa. Jak zle wlozysz to jakosc bedzie nienajlepsza (chociaz i tak dobra od najtanszych sluchawek) i bas niebedzie slyszalny.

 

slashdotcom zapomniales jeszcze dodac ze wtyk tudziez jack jest elegancko pozłacany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje 3 grosze... Nie wiem czy to oryginały czy nie, ale jakieś serio tanie są te Epki z aukcji :huh:

Normalnie kosztują 80-110zł. Ale nic, chodzi mi o to, że kupującem unie zależy na basach (nie na pierwszym miejscu). Sam mam EP-480 ale nie korzystam z nich z tych samych powodów co ty. Natomiast zastanów się nad Creative HQ-140. Sam mam przy moim Nano i jakoś to brzmi. Nie rewelacyjnie, ale przy odpowiednio ustawionym eqalizerze można słuchać muzyki spokojnie. Może napisz jaki masz odtwarzacz? Bo jeśli używasz Creative to powinny ci wystarczyć. Niedługo bede miał okazje przetestować Epki-630 wiec sam zobacze jak to brzmi, ale 140tki nie mają aż tak mocnych basów. I lokują się w cenie 55-65zł (przynajmniej w Łodzi:P).

 

Aha, tylko to są słuchawki neck-band, półotwarte, a nie douszne!

 

Ale doskonale sie trzymają i puki co nei sprawiają żadnych problemów. Wyglądają jak Sennheisery PMX60, tylko że te drugie są 2,5 raza droższe i mają zbyt długi kabel, ale HQ w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności