Skocz do zawartości
  • 0

Video na Shuffle, a K551 na...


side

Pytanie

Tak wyszło, że mogę słuchać muzyki tylko w drodze do pracy. Chodzę pieszo i mam ok. pół godziny w jedną stronę. Szukam bardzo małego, poręcznego zestawu. Dlatego ipoda video z rockboxem zastąpiłem szufelką i rozstałem się z akg k551, które dla mnie były naprawdę super i miałem być w nich pochowany.

 

Sprawdziłem sobie Noontec Zoro HD II oraz akg y30, ale nadal jest to za duży zestaw. Chcę, żeby wszystko mieściło mi się w kieszeni. Stąd zmuszony jestem rozejrzeć się i wybrać słuchawki douszne/dokanałowe, których do tej pory nie używałem. Miałem soundmagic e10 i nie mogłem, że ciągle musiałem je poprawiać, dopasowywać, żeby usłyszeć bas. No, ale w obecnej sytuacji muszę się przeprosić z tym typem słuchawek. Zwłaszcza, że wygodnie będzie na nie zakładać czapkę.

 

Podpowiedzcie, nakierujcie, bo zielony w tym temacie jestem :)

 

Za listą z audiofanatyka:

cena: 150-250 zł
typ: douszne, dokanałowe
źródło: szufelka
preferowana tonalność docelowa: zbliżona do k551:)
gatunki muzyczne: rock spod znaku Pink Floyd
Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po przesiadce z audeo z szarymi, na fady h2 zauważyłem miękki, bas przypominający mi ten z dynamika, o bardzo fajnej fakturze, przyjemny dla ucha. Cieplejszą świetną średnicę, wysokich jest mniej niż w Audeo.

 

Scena i separacja na + dla phonaków.

 

Audeo z czarnymi bardziej mi się podobają niż Final Audio Heaven II. Właśnie za scenę, separację oraz większą ilość tonów wysokich. Wokale brzmią przyjemniej na phonakach, ogólnie odbieram jakość dźwięku w audeo jako wyższą. FAD H2 nie są złe, ale po K551 jednak audeo odbieram lepiej. Tylko z phonakami mam tak, że ciągle zgłaśniam, jakbym chciał lepiej usłyszeć średnie tony, których mi brakuje. Wiem, szare filtry...

 

Pewnie z szarymi audeo by mi wystarczyło, a tak to nie pasuje mi w nich do końca prezentowany balans. Co radzicie? Fady wracają do siebie. Jutro HF3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://azahiel.blogspot.com/2011/02/apple-shuffle-1g-und-4g.html

 

zmień grajka i zostaw audeo na czarnych.


ciekawe jak spodoba ci się równe granie hf3...


ciężko znaleźć coś lepszego od audeo w tej kasie, z uwagi na sq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audeo a HF3 pierwsze wrażenia

 

Hf3: jakość dźwięku jest lepsza, słyszę więcej instrumentów, ścieżek i smaczków, mniejsza scena

 

Audeo: basu jest za dużo dla mnie, więcej powietrza, mniej męczące granie

 

Zostawiłbym audeo, gdybym nie usłyszał wiecej i lepiej w hf3 i gdyby było mniej basu. Póki co zostają ety, ale z nadzieją, że GR07 będą takie, jak opisał je @maciux "Uważam, że są warte zakupu, szczególnie jeśli na V-kę z dominującym basem reagujemy alergią, a analityczne armatury są dla nas zbyt twarde i techniczne."

 

 

Poszukaj etymotic mk5. Nowe za drogie, ale używki powinieneś trafić. Nie ma opcji żeby wypadły. Ideałem byłyby hf, ale tych raczej w zakładanym budżecie nie kupisz.

Czy mógłbyś porównać hf z mk5? Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HF3 były ok., ale w domu. Wychodzę na spacer i zabrakło basu (dla mnie, oczywiście). A w domu okej, kiedy mogę się lepiej wsłuchać. A gr07 grają bardzo dobrze jak na doki za taką kasę i z takim źródłem.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HF3 były ok., ale w domu. Wychodzę na spacer i zabrakło basu (dla mnie, oczywiście). A w domu okej, kiedy mogę się lepiej wsłuchać. A gr07 graja bardzo jak na doki za taką kasę i z takim źródłem.

Wyrwałeś je chyba za 300 zł? Nic tego nie przebije.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności