Skocz do zawartości
  • 0

Video na Shuffle, a K551 na...


side

Pytanie

Tak wyszło, że mogę słuchać muzyki tylko w drodze do pracy. Chodzę pieszo i mam ok. pół godziny w jedną stronę. Szukam bardzo małego, poręcznego zestawu. Dlatego ipoda video z rockboxem zastąpiłem szufelką i rozstałem się z akg k551, które dla mnie były naprawdę super i miałem być w nich pochowany.

 

Sprawdziłem sobie Noontec Zoro HD II oraz akg y30, ale nadal jest to za duży zestaw. Chcę, żeby wszystko mieściło mi się w kieszeni. Stąd zmuszony jestem rozejrzeć się i wybrać słuchawki douszne/dokanałowe, których do tej pory nie używałem. Miałem soundmagic e10 i nie mogłem, że ciągle musiałem je poprawiać, dopasowywać, żeby usłyszeć bas. No, ale w obecnej sytuacji muszę się przeprosić z tym typem słuchawek. Zwłaszcza, że wygodnie będzie na nie zakładać czapkę.

 

Podpowiedzcie, nakierujcie, bo zielony w tym temacie jestem :)

 

Za listą z audiofanatyka:

cena: 150-250 zł
typ: douszne, dokanałowe
źródło: szufelka
preferowana tonalność docelowa: zbliżona do k551:)
gatunki muzyczne: rock spod znaku Pink Floyd
Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

szufle kupiłeś nową czy używkę ?

Nową, by móc ją ew. zwrócić. Miała hulać z nausznymi, ale było to za mało poręczne dla mnie w terenie, więc muszę znaleźć pasujące do szufelki doki. A to dla mnie zupełna nowość. W tym tygodniku kupię słuchawki.

 

Także muszą zgrywac się z ipodem i popełnionym w sposób "poetycki" opisem: zastanawiając się nad tym, czego szukam, wyszły mi trzy rzeczy: naturalność, relaksujące brzmienie i przestrzeń. Słucham muzyki, kiedy idę i wracam z pracy. Przechodzę przez park, mijam rzekę, idę drogą między polami. Najważniejsze jest to, co widzę, a muzyka ma dopełnić całości. Nie angażować, czy pobudzać. Ma być naturalna i relaksujaca, przestrzennoscia wpisywać się w otoczenie.

 

Czytam to i... przepraszam, ale lepiej nie umiem :-) K551 były bardzo dobre.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje typy: HiFiMan RE-400, Phonak Audeo PFE 022 (na czarnych filtrach, bo szarych nie dostanę), Final Audio Design Heaven II oraz Zero Audio Carbo Tenore.

 

 

Rozmawialiśmy dzisiaj przez tel ;) Z tych dwóch to już wiesz co Ci polecałem. Final nie znam niestety, Zero Audio raczej idą w innym kierunku niż K551

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po przesiadce z audeo z szarymi, na fady h2 zauważyłem miękki, bas przypominający mi ten z dynamika, o bardzo fajnej fakturze, przyjemny dla ucha. Cieplejszą świetną średnicę, wysokich jest mniej niż w Audeo.

 

Scena i separacja na + dla phonaków.

 

A gdy posłuchałem ich używając na codzień re400 to mnie niemiłosiernie piłowały :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie, nic z tych rzeczy:-) Żadnych króliczkow i customow.

 

Audeo są odnośnikiem wygody i gdybym miał do nich szare filtry, to pewnie byłoby po wszystkim. Jednak brakuje mi średnich tonów.

 

Finale będą dlatego, że ich granie ma przypominać re-400, których nie mam jak sprawdzić.

 

HF3 w dobrej cenie, więc żal nie wziąć. No i chcę usłyszeć te w miarę równe granie. I przekonać się na własne uszy, jak to jest z tą aplikacją-penetracja :-D

 

GR07 wpadły poza konkursem. Ale sporo osób je polecało.

 

Zostawię sobie jedne z tych słuchawek. Wygodne i podobajace się muzycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności