Skocz do zawartości

Jaki DAC do Beyerdynamic DT 880 32OHM


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Wczoraj po długich i ogromnych dylematach stałem się szczęśliwym posiadaczem słuchawek DT 880 32 OHM.


Wybrałem je w starciu z Akg k550 / Sennheiser'ami 598 itp, lecz mniejsza z tym.


Słuchawki aktualnie grają z PC z Xonarem DX / Macbokiem pro 2015 / Telefonem Xiaomi Mi5.


Niestety z moją kartą jest coś nie tak ( chyba że to normalne ). Powyżej 50% głośności ustawionej na pc karta ma ogromne przestery, wcześniej słuchałem wszystkiego na głośnikach Edifier R2600 i na pc głośność miałem na 50%, a resztę podbijałem na głośnikach. Więcej nie potrzebowałem bo i tak grały dość donośnie. Na słuchawkach niestety głośność 50% nie jest zadowalająca a powyżej tego niestety nie da się niczego słuchać.


Tak więc stoję przed zakupem jakiegoś Dac'a . Stricte karty do PC raczej nie ma co kupować ? Chyba lepiej wziąć coś zewnętrznego co również podepnę do Mac'a ? No chyba że w moim budżecie lepiej zagra laptop aniżeli podpięty do niego dac.


Mój budżet to 300 - 400 zł ( 400 zł raczej definitywnie nie przekraczalne ) W gre wchodzą sprzęty nowe jak i używane.


Co do wyboru słuchawek - bardzo schrzaniłem jeżeli nie wziąłem wersji 250 OHM? Raczej nie mam już możliwości zamiany ich na ten model ; (


Jeżeli chodzi o brzmienie aktualnie połączenie te słuchawki + mac mi odpowiada, ewentualnie mogłoby być minimalnie więcej basu ale na prawdę troszeczkę. Nie chcę raczej 'zamulić' tego brzmienia.



@ Aliexpress itp oczywiście wchodzi w gre ;)


Edytowane przez plemotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru słuchawek ;) Wersji 32 omowej nie słuchałem, ale jakbyś kupił wersję 250 to do DAC-a potrzebował byś jeszcze wzmacniacza bo one są dość wymagające.

 

Co do wyboru DACa to sam jestem ciekaw propozycji bo mi w tym budżecie nic nie przychodzi do głowy. Ja swoich słucham na neutralnym DACu (Aune X1S), "korygując" brzmienie wzmacniaczem, który przyciemnia je lekko (Zenek Uno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam jeszcze pytanie które może wydawać się dla kogoś głupie, ale nie rozumiem troszkę 1 kwestii.

 

DAC ma wpływ na to jak słuchawki / głośniki zagrają.

 

W PC / Macbooku mam jakieś tam zintegrowane dźwiękówki ( czyli taki w sumie dac + amp, napisałem że zintegrowane bo przyjmuję że Xonara już nie mam ). Podpinam do tego zewnętrznego Daca. I na jakiej zasadzie to działa, skoro tak jakby mam 2x daca? Ten 'ostatni' zmienia odpowiednio dźwięk? Tego 'pierwszego' się jakoś wyłącza? Fajnie jakby mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczył. Teraz w sumie po przeczytaniu 10x definicji Daca i Ampa to w sumie mi najbardziej pewnie pasowało combo Dac + Amp choć to w tej cenie jest pewnie realnie nie osiągalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem debilem ale nigdy nie miałem z tym styczności i zapomniałem że karta jest na USB a nie że wpina się ją dopiero za podstawową kartą...

 

 

To teraz drugie pytanie, czy taka zewnętrzna karta USB ustępuje czymś jakościowo tym wewnętrznym?

Czy karta za 400 zł zagra lepiej ( na tyle aby opłacało sie jej kupno ) od wyjścia w macbooku pro 2015?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To teraz drugie pytanie, czy taka zewnętrzna karta USB ustępuje czymś jakościowo tym wewnętrznym?

 

Nie.

 

 

Czy karta za 400 zł zagra lepiej ( na tyle aby opłacało sie jej kupno ) od wyjścia w macbooku pro 2015?

 

Jest duża różnica między układem audio zintegrowanym w laptopie, a dobrej jakości kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple ogólnie grają dobrze z dziury.

To mniej więcej pułap tych DAC po 400 zł. Czyli naprawdę dobrze.

Co do kart wewnętrznych kontra zewnętrzne - wewnętrzne mają z reguły lepszy stosunek cena/jakość.

Ale niewiele jest udanych modeli - zajrzyj do polecanych na stronie audiofanatyk.pl

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tu ktoś kto realnie wie co siedzi w macbooku i może to porównać do innych daców? Bo takie wróżenie eeeeee laptop eeeeee słaba integra eeeeee to średnio do mnie przemawia.

 

Nie, nie jestem zadnym fanboyem apple broń boże, po prostu wydaje mi się że gra to znacznie lepiej od innych zintegrowanych kart i też takie opinie wyczytałem na necie ale nie znalazłem żadnych konkretnych porównań do innych daców

Edytowane przez plemotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Macbookai gra bardzo dobrze. Można czerpać wiele radości. Przy bardziej wymagajacych prądowo nausznikach wiadomo że zewnetrzny zestaw będzie lepszy . Ale do DT800 Apple będzie ok. Wolę Aplle brzmieniowo niż karty na płycie głównej PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności