Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte, wygodne słuchawki na codzień


ov_Darkness

Pytanie

Obecnie używam Triple.Fi i lubię je, ale chcę czegoś więcej.

Czego konkretnie? Lepszej jakości brzmienia, zwłaszcza zawartego, trwałego krótko przy pysku basu.

 

Muzyki słucham prawie wyłącznie z mojego SGS6. Powiedzmy, że na tyle różnorodnej, że nie ma sensu wymienianie gatunków.

Nastawiam się na kupno DAC'a, najprawdopodobniej Fiio Q1.

Obecnie mam E10, jest niewygodny z telefonem.

Kupiłbym ATH-M50X, ale mają potwornie kłującą, nieprzyjemną górę.

 

Chętnie przyjmę Wasze propozycje ze zbliżonego przedziału cenowego.

Podkreślę jeszcze, że koniecznie zamknięte, chyba, że ktoś zna cudowne IEM lepsze od Tripli. ;)

 

Wisienką na torcie byłby wymienny przewód z mikrofonem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skoro chcesz M50x bez kłującej góry, to czemu nie M40x? Z tego, co pamiętam, to w podobnej cenie MOŻE przypasują ci też Sony hear.on - z tego, co pamiętam, były dosć zbalansowane, a bas się nie rozlewał (chociaż słuchałem ich w sony center z muzyką w tle, więc mogło mi coś umknąć).

600-700zł - Fostex T40RP mk3 powinny mieć wszystko, czego chcesz. Te jedynie są prądożerne i dla wygody najlepiej zmienić w nich pady.

Za 1200 (+ew. rabat) - polecam swoje wysłużone PSB M4U1. Naturalne, lekko ocieplone, niewymagające mocnego wzmacniacza; zagrają najlepiej z neutralnymi źródłami. Do tego pełne wyposażenie - case, dodatkowe pady i twoja wisienka też. W sumie, to możesz poczekać z nimi do grudnia - często w Top Hi-Fi są na nie chore promocje świąteczne. Alternatywa to ich młodsze siostry, czyli NAD VISO HP50 - minimalnie więcej basu, ale ich dźwięk jest niemal identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety ze względów estetycznych powyższe modele odpadają. Z wyjątkiem może NAD, ale też bym się wahał czy wyjść w nich z domu ;)

ATH-M40X muszę posłuchać, bo nie miałem jeszcze okazji.

Zastanawiam się też nad K271MKII.

 

Takstary: nawet ich kiedyś słuchałem, ale musiał bym powtórzyć, bo to dawno było. No i musiałbym znaleźć jakąś wersję bez tych paskudny h zielonych wzorków. I nie brązową, bo to chyba jeszcze gorzej ;)

 

SGS nie gra źle, ale jest dramat że względu na regulację głośności. Przedostatni gra za cicho, ostatni za głośno. Wolę całkiem ominąć to, co Samsung tam wepchnął. A Q1 mi odpowiada brzmieniowo, cenowo i wielkościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nadal wzmacniacz rozwiązuje problem głośności, a DAC w SGS6 uważam za lepszy od tego fiio.

Słuchawki - hmmmm, a może Samsung level-on? Albo noontec zoro hd?

Albo sennheiser momentum?

K271 w zupełnie przeciwną stronę niż Twoje oczekiwania idą.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nadal wzmacniacz rozwiązuje problem głośności, a DAC w SGS6 uważam za lepszy od tego fiio.

Słuchawki - hmmmm, a może Samsung level-on? Albo noontec zoro hd?

Albo sennheiser momentum?

K271 w zupełnie przeciwną stronę niż Twoje oczekiwania idą.

Samsungi są bezprzewodowe.

Zoro słuchałem i to jakiś smutny żart.

Momentum grają spoko, ale tylko po kablu. W dodatku są mega drogie.

Bezprzewodowe słuchawki pewnie kiedyś kupię, ale najszybciej za jakieś 10 lat. Jeszcze technologia nie jest wystarczająco rozwinięta.

K271 słuchałem wiele lat temu, jeszcze z cmoy'em i było super. Myślałem też o Shure srh440, ale pamiętam, że mi czegoś brakowało w brzmieniu.

Jeśli dokanałowe to Sony xba-h3 lub nowsze xba-A3

Jeszcze nie słyszałem dobrze grających słuchawek Sony, ale widzę, że te są cholernie drogie (dla mnie za drogie), więc pewnie będzie nieźle.

 

Z doków bardzo mi pasowały Sennki IE8, Shure SE535,ale znowu - mega drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpadłem, posłuchałem na Fiio A5 i ... XB10.

Fostexy T40p - są tak brzydkie, że już nawet nie pamiętam jak grały.

Jakieś "tanie" Final Audio -grają, ale bez kosmosu, a to są niewygodne. (ale ładne)

M40x - gorsza jakość wykonania, niż m50x, niby grają równiej, ale jakieś takie... mało detaliczne i jakby lekko "zamglone.

M50x - wychodzi na to, że jak mają kawałek choćby przyzwoitego wzmaka, to jest lepiej. A5 je wziął za mordę, ale co z tego, jak jest za duży do noszenia z SGS6? (zasłania kamerę).

 

Temat XB10 (niestety miałem b. mało czasu na odsłuchy) jest dla mnie b. ciekawy, bo przy pobieżnym odsłuchu nieźle sobie radził z M50x i Triplami.

Dalej nie posłuchałem Sennków 280pro i AKG k271, muszę nadrobić.

Jak wygospodaruję więcej niż 30min przed zamknięciem, to sobie jeszcze posłucham tego małego A&K, bo mnie fascynuje.
No i jeszcze muszę dorwać Soundmagic HP100 i HP150.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności