Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki i DAC do 2000zł


sqill

Pytanie

Czesc wszystkim, zglaszam sie do was po raz kolejnyz prosba o pomoc poniewaz jestem zadowolony z waszych porad :)

Tym razem szukam sluchawek oraz zrodla. Moj budzet to jak w tytule okolo 2k. Jesli warto dolozyc ze 100 czy 200zl to mysle ze nie bedzie z tym problemu ale wiadomo jezeli bedzie taniej to lepiej :)

Do tej pory muzyki sluchalem na zestawie fiio e07k + LD systems hp800 pro. Jestem zadowolony z tego zestawu jednak przechodzi on male problemy techniczne i przydalby sie upgrade.

Szukam czegos z funowym charakterem, bo taki ma moj obecny zestaw. Chcialbym jednak poczuc wiecej przestrzeni i szerszy zakres dzwiekow. Zimna charakterystyka dzwieku mnie meczy ale nie lubie rowniez przesady w druga strone. Fajnie gdyby bas dawal wlasnie ten fun ale nie dominowal. Szukam tez troche wiecej jasnosci

Muzyka jakiej slucham jest zroznicowana, przy czym najwiecej jest chyba indie rocka i rapu.

Sluchawki maja byc zamkniete i wygodne (potrafie w nich przesiedziec kilka dlugich godzin), over ear.

Nie mam nic przeciwko sprzetom uzywanym.

To by bylo na tyle, czekam na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

DT150 i Aune T1, ale koniecznie z wymienioną lampą - ta fabryczna zabiera 70% uroku tego urządzenia.

Jak chcesz przejrzyściej - Aune X1s oraz DT150 - fajne granie z powerem.

Taniej - takstar HD6000 i Dragonly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz naprawdę dobre słuchawki to poszukaj Fostex T50RP lub T40RP (z lepszymi niskimi). Pady możesz sobie do nich dać jakiekolwiek, najwygodniejsze są od hm5, a po modzie u Perula i z dobrym kabelkiem, te słuchawki zjadają na śniadanie o wiele droższe konstrukcje. Do tego Aune T1 i będzie ok.

D600 to były kiedyś jedne z moich ulubionych słuchawek, jednak mają one w sobie coś nienaturalnego. Najbardziej nie podobała mi się w nich scena.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aune T1 i dt770pro.

Mi to zdexydowanie bardziej pasuje do wymagan niz dt150.

Przyjrzyj sie tez Focal Listen... ale tu nie wiem jak z wygoda bedzie. Poczytaj watek o nich.

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

770/250 definitywnie - moge w nich zapieprzac w robo po 8h i dluzej, zacne do dluzszych posiedzen

 

No i koledzy o Geeku zapomnieli to przypominam.

 

Ww. graty to moj all-rounder od roku (?), czasami wyskocze na romans z jakims nowym nabytkiem, ale i tak po wszystkim wracam jak do swojej starej blagajac o przebaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz naprawdę dobre słuchawki to poszukaj Fostex T50RP lub T40RP (z lepszymi niskimi). Pady możesz sobie do nich dać jakiekolwiek, najwygodniejsze są od hm5, a po modzie u Perula i z dobrym kabelkiem, te słuchawki zjadają na śniadanie o wiele droższe konstrukcje. Do tego Aune T1 i będzie ok.

D600 to były kiedyś jedne z moich ulubionych słuchawek, jednak mają one w sobie coś nienaturalnego. Najbardziej nie podobała mi się w nich scena.

 

A jak wyglądają te Fostexy przy Hifimanach HE400? W sumie jedne i drugie to chyba jedne z najtańszych planarów na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisz do Perula o porównanie on zna te słuchawki, chyba nawet ma teraz he400. He400 to jednak otwarte słuchawki i dla mnie są niewygodne, mają zbyt duży ucisk pałąka. Fostexy po modzie stają się jakby zamknięte.

Nie znam sprzedającego, ale na allegro jest fajna okazja na źródło: http://allegro.pl/nuforce-dac-100-dac-wzmacniacz-sluchawkowy-i6600619890.html#thumb/4 . Także lekko ponad 2 koła byś wyszedł z niezłym kawałkiem sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie, po dluzszym czasie udalo mi sie posluchac polaczenia aune t1 i dt770. Musze przyznac, ze jest naprawde ciekawie. Wzmacniacz dal mi to czego oczekiwalem i juz go nabylem. Jednak co do sluchawek mam pewne zastrzezenia, mianowicie bas zbytnio sie panoszy. Myslalem ze moze to byc kwestia niewygrzania sluchawek jednak po czasie wciaz odnosze takie wrazenie. I jak reszta charakterystyki dzwieku mi odpowiada (jasnosc, scena, szczegolowosc) tak tego dominujacego basu nie zdzierze. Co mozecie poradzic w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności