Skocz do zawartości

TV Box


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Uzywa ktoś TV boxa?

Jakies podpowiedzi dla początkującego?

Zamówiłem X96 i byłbym wdzięczny za porady co warto zainstalować itd.

Najlepiej zapytaj na forum o chińskich telefonach. Myślę, że znajdzie się tam odpowiedni wątek i ludzie z dużą wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz od takiego boxa. Jeżeli zależy ci na działaniu takich aplikacji jak UPC Horizon Go, nc+ Go czy HBO Go, szukaj czegoś z Androidem 4.4 - na nowszych nie chcą działać ze względu na błąd mirrorowania ekranu. Jak zależy ci tylko na Kodi, to cokolwiek z 2GB RAMu. Warto do tego dokupić jakiś lepszy pilot (polecam Measy RC12), albo chociaż najtańszą myszkę bezprzewodową - używanie pilota z zestawu to w większości przypadków mordęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam mordęga, mam w domu dwa boxy i na Kodi sprawują się bardzo dobrze. Dodatkowe akcesoria są wskazane tylko jak się dużo pisze (przeglądarka, FB i itd.).

Niestety X96, to nie był dobry wybór (chyba że w cenie do 100 zł), bo 1GB pamięci operacyjnej będzie go przymulał, ale na początek pewnie starczy.

 

Co warto zainstalować? Kodi wraz z dodatkami:

1) zestaw od Mr Knowa: http://filmkodi.com/pl/wtyczka-specto-filmy-i-seriale-w-hd/

2) SuperRepo (zatrzęsienie wtyczek): https://superrepo.org/get-started/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mnie jakoś zupełnie nie leżała obsługa samym zwykłym pilotem. Na początku używałem kupionej za 15zł zwykłej myszki bezprzewodowej, później dokupiłem wspomnianą zabawkę Measy i to było to - wygodnie można wpisać tekst czy poruszać się po aplikacjach napisanych z myślą o obsłudze dotykiem - wspomnianego Horizon Go prawie zupełnie nie da się używać samym zwykłym pilotem, nie da się przykładowo przewinąć listy dostępnych stacji TV. Box jaki posiadam to zwykły MXQ kupiony za poniżej 100zł na Alledrogo - używam go głownie do oglądania TV przy użyciu Horizon Go oraz oglądania filmów przez MX Player, w obydwu rolach bardzo dobrze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności