Skocz do zawartości
  • 0

VJJB K4S, SNAB EP-81M/101M Brainwavz Delta itd. dokanałowe z mikro do


JestemAbdul

Pytanie

Rozpoczynam swoją przygodę ze słuchawkami, zawsze sprzęt stacjonarny, ale teraz do częstych wyjazdów potrzebuję słuchawki, z mikrofonem. Moje preferencje to dokanałowe, żeby w pociągu dobrze tłumiły i żebym bez przeszkód mógł rozmawiać, problem jest z rodzajem muzyki, bo lubię szybką z dobrym brzmieniem jak i spokojny rap, więc i wyrazista góra, i dobry bas/brzmienie ma dla mnie znaczenie.

Pierwszy mój typ to były VJJB K4S, zagłębiałem testy, porównania i natknąłem się na MEE M-Duo (dwa przetworniki) i od strony czysto technicznej przekonuje mnie, że są lepsze. (na innym forum się dowiedziałem, że szkoda kasy jak do smartfona i trzeba bezcześcić korektorem) Z drugiej strony nie wiem czy nie zacząć zabawy niżej, żeby mieć możliwość porównywać i testować, a zarazem nie pompować pieniędzy w słuchawki z mikrofonem do smartfona bez Wolfsona czy czegoś innego podobnego, więc tutaj postawiłem na Brainwavz Delta, choć jeszcze jestem zainteresowany SNAB EP-81M/101M. Miałem jeszcze Pistony i MRICE E300A upatrzone zgodnie z poleceniem, ale podobno cierpią na efekt mikrofonowania. Myślałem jeszcze nad SoundMagic. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że potrzebuję mikrofonu co już zawęża mocno wybór, prowadzę rozmowy w podróży, i na tym samym smartfonie słucham muzyki. Obecnie jest to LG G2, zainstalowałem właśnie Viper4Android w wersji Exodus, natomiast odtwarzacz to prawdopodobnie Poweramp w wersji alpha, podobno wyciska co się da ze Snapdragona.
Może jeszcze coś innego z tak rozległego przedziału?

Edytowane przez JestemAbdul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po długich rozmyślaniach, lekturze opinii i recenzji zdecydowałem się na Takstary HI1200. Zastanawiałem się czy nie zacząć od niższego pułapu i czegoś neutralnego, żeby w ogóle się określić czego oczekuję od słuchawek dokanałowych, ale może Takstary będą do tego odpowiednie i staną się zakupem na dłuższy czas. Pozostaje jeszcze poszukać innych opcji niż sklep MP3Store, no i sam zakup.

Dziękuję wszystkim za udział w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

VJJB mają bardziej stabilną średnicę od M-Duo, więc w rapie powinny się lepiej sprawdzić. Technicznie wypadają lepiej od Delt, MRice oraz Xiaomi v2 (do tych mają zbliżoną charakterystykę). Snabów niestety nie znam.

Możesz też rozważyć Takstary Hi-1200. Cieplejsze, bardziej basowe, ale ciekawe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności