Skocz do zawartości
  • 0

jazz, nu-jazz s�uchawki -2 tys.


grzegorz976

Pytanie

Witam,

 

JakiĹ czas temu (2013) za poradÄ forumowiczów zakupiĹem Astel&Kern AK100 i Beyerdynamic DT880 250 Ohm. Przez dĹuĹźszy okres byĹem bardzo zadowolony z zestawu (pierwsze moje obcowanie z takÄ jakoĹciÄ dĹşwiÄku). W wiÄkszoĹci czasu uĹźytkowane w zaciszu domowym. Po utracie A&K (skradziony) zmuszony byĹem DT880 podpiÄÄ do komputera (dell inspiron 3542 i5, odtwarzacz Aimp) + Holdegron Audio mkIII i po zabawie z ustawieniami po raz kolejny siÄ uĹmiechnÄĹemď. Ale apetyt roĹnieď. Na poczÄtek pomyĹlaĹem o zmianie sĹuchawek (chyba najwiÄkszÄ róĹźnicÄ dĹşwiÄku usĹyszÄ) póĹşniej pomyĹlÄ o reszcie, chyba, Ĺźe przekonacie mnie do coĹ innegoď, ale z racji komfortu obsĹugi jako ĹşródĹo juĹź chyba zostanie komputer (przez jakiĹ czas jeszcze ten, póĹşniej zapewne znów bÄdÄ prosiĹ o poradÄ). Zazwyczaj sĹucham jazzu, nu-jazzu, bÄdĹş coĹ w okolicach (format FLAC), doĹÄ gĹoĹno, bardzo gĹoĹnoď.

 

Za co lubiÄ DT880: (przyznajÄ siÄ do braku doĹwiadczenia ze sĹuchawkami, wczeĹniej CAL, wiÄc moĹźe co niektórzy mogÄ siÄ zdziwiÄ tymi spostrzeĹźeniami): jakoĹÄ dĹşwiÄku, precyzjÄ, przestrzeĹ, stereo, mam wraĹźenie, Ĺźe w kaĹźdym paĹmie grajÄ dobrze, przy odpowiednim „relaksie” zapominam o caĹym Ĺwiecie i mam wraĹźenie, Ĺźe lewitujÄď - przyjemnoĹÄ sĹuchania jest dla minie waĹźna, z technicznych: solidnoĹÄ wykonania i komfort uĹźytkowania - godzinami mogÄ znajdowaÄ siÄ na gĹowie.

 

WiÄc chciaĹoby siÄ rzec – „chce to samo tylko w lepszym wydaniuď”, moĹźe i tak, tylko teĹź nie wiem co miaĹoby byÄ tym lepszym wydaniem, ale jak wspomniaĹem doĹwiadczenie zerowe i jestem otwarty na propozycjÄ, moĹźe po odkryciu innej szkoĹy dĹşwiÄku bÄdÄ caĹy czas lewitowaĹď (myĹlaĹem nawet o Grado RS2e), jednak wolaĹbym nie przekraczaÄ 2 tys.

 

Zatem zwracam siÄ z proĹbÄ do Was Drodzy Forumowicze o wytypowanie kilku sĹuchawek, gdzie po testach wybiorÄ te z których bÄdÄ najbardziej zadowolonyď.

 

 

Pozdrawiam,

 

grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"Grado (na standardowych padach) to na pewno nie są słuchawki, które godzinami mogą się znajdować na głowie. [ :P] "

 

Moje mogą.Mają z przodu założone dodatkowo gąbki z PX-100, a tydzień temu przyjechały od Michała z nowym, super wygodnym pałąkiem.Na tym zdjęciu są jeszcze ze starym pałąkiem, też robionym.

 

Zupełnie ich nie czuję na głowie :

 

gallery_55359_664_110907.jpg

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy ma inny gust. Z wielu Grado, które słuchałem dla mnie do przyjęcia były tylko PS1000 (no dobra, były bardzo dobre) a jeśli o wykonanie idzie to żadne biorąc pod uwagę cenę... może poza najtańszą serią. Rozumiem, że Amerykanie kupują je z patriotyzmu ale dlaczego kupują je Europejczycy to zupełnie nie łapię B) skoro Beyerdynamic, AKG i Sennheiser są pod ręką. Jak ktoś lubi egzotykę to lepiej zacząć od kraju kwitnącej wiśni niż Brooklynu. Może jestem uprzedzony ale cóż.... wolno mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy ma inny gust. Z wielu Grado, które słuchałem dla mnie do przyjęcia były tylko PS1000 (no dobra, były bardzo dobre) a jeśli o wykonanie idzie to żadne biorąc pod uwagę cenę... może poza najtańszą serią. Rozumiem, że Amerykanie kupują je z patriotyzmu ale dlaczego kupują je Europejczycy to zupełnie nie łapię B) skoro Beyerdynamic, AKG i Sennheiser są pod ręką. Jak ktoś lubi egzotykę to lepiej zacząć od kraju kwitnącej wiśni niż Brooklynu. Może jestem uprzedzony ale cóż.... wolno mi.

Grado z niczym się nie kryje nawet z opakowaniem także każdy wie za co płaci :)

trafią w gust to trudno szukać zamienników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To odpuszczam. Na razie mamy do testów:

1) AKG 712

które jeszcze polecacie, może jakieś wyższe Beyerdynamic'i?

 

Można by spróbować DT 1770 PRO (są na tym forum na promocji 1999 zł), ale ich nie słuchałem... z recenzji innych wynika, że do jazzu może być za mała scena i za ostra góra, ale to pojęcia względne, więc standardowo najlepiej samemu odsłuchać. Są jednak i tacy, którzy przedkładają je nad AKG np. http://headphone.guru/beyerdynamics-new-dt-1770-pro-review/

 

Można by spróbować Audio Technica ATH-AD1000X (fajna recka http://hifiphilosophy.com/recenzja-audio-technica-ath-ad1000x/) lub - jeśli zamknięte - ATH-A1000Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Meze 99 Classic - piękne i pozytywne opinie, zamknięte, ale jakoś nie przekonują,

 

Do testów:

AKG 712 - 1,5 tys.

Audio-Tehnica ATH-AD 1000X - dobre opinie, po teście jak zachwycą, to pomimo że 3 tys. skuszę się.

 

Aktualnie słucham na DT 880 z zadowoleniem, DT1770 PRO - nie wiem czy usłyszę różnicę, która mnie zadowoli i są zamknięte, wydaje mi się, że w moim przypadku bardziej sprawdzą się półotwarte bądź otwarte.

Co polecacie, którym jeszcze warto się przyjrzeć?.

 

Mieszkam w Trójmieście i najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłaby możliwość "wypożyczenia" z mp3store wytypowanych za Waszą pomocą kilku słuchawek i po przetestowaniu w zaciszu domowym pozostawienie najbardziej mi odpowiadających. Mam nadzieję, że ten plan jest możliwy do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Meze 99 Classic - piękne i pozytywne opinie, zamknięte, ale jakoś nie przekonują,

 

Do testów:

AKG 712 - 1,5 tys.

Audio-Tehnica ATH-AD 1000X - dobre opinie, po teście jak zachwycą, to pomimo że 3 tys. skuszę się.

 

Aktualnie słucham na DT 880 z zadowoleniem, DT1770 PRO - nie wiem czy usłyszę różnicę, która mnie zadowoli i są zamknięte, wydaje mi się, że w moim przypadku bardziej sprawdzą się półotwarte bądź otwarte.

Co polecacie, którym jeszcze warto się przyjrzeć?.

 

Mieszkam w Trójmieście i najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłaby możliwość "wypożyczenia" z mp3store wytypowanych za Waszą pomocą kilku słuchawek i po przetestowaniu w zaciszu domowym pozostawienie najbardziej mi odpowiadających. Mam nadzieję, że ten plan jest możliwy do zrealizowania.

 

 

ATH-AD1000X gdzieś widziałem niedawno za około 2300 - musisz sobie poszperać, negocjować.

 

Edit: Można też sobie legalnie kupić za granicą, z VAT i cłem, przesyłką i tak wyjdzie taniej niż 2.000 zł tylko polskiej gwarancji brak.

https://www.amazon.com/Technica-Audiophile-ATH-AD1000X-Open-Air-Headphones/dp/B009S330O8

 

 

AKG K712 to jakieś 1.100 zł w thomann.de i w tym gwarancja przedłużona do 3 lat i 30 dniowy okres na zwrot.

 

https://www.thomann.de/pl/akg_k_712_pro.htm

 

 

AKG ma też wersję 7xx dla Massdropa, cena jest też atrakcyjna, nawet z dodatkowymi opłatami, wolałbym osobiscie jednak za 1.1 kzł K712 z thomanna ;-)

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-akg-k7xx-red-edition?referer=K77LBC

 

PS. Mój kumpel ma K712 i używa ich z Holdegronem (i bodajże DAC Magic + PC - tu mogę się mylić), słuchałem tego zestawienia kilka razy i wypada naprawdę zacnie, można to porównywać ze znacznie droższymi zestawami.

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Dotarły AKG 7XX – i nie było to jak opisywał jeden forumowicz porównując je do DT 880, (których też jestem posiadaczem), że „w DT 880 to jakby miał hełm na głowie”, ale czego się spodziewać po towarze z podobnej półki. Jest wyczuwalna większa otwartość, przestrzeń, bardziej angażują i przyjemniej mi się w nich słucha, polubiłem je od pierwszego założenia:). Jeszcze raz dzięki asmagus. Ale myślę, że zarówno z DT880 jak i AKG 7XX nie pokazały wszystkiego ze względu na tor i jestem w stanie wyłożyć z 1,5 tys. na jego polepszenie. Wcześniej zastanawiałem się nad zakupem jeszcze jakiś lepszych słuchawek, ale myślę, że powinienem się chyba skupić na torze. Aktualnie źródło to komputer (dell inspiron 3542 i5, odtwarzacz Aimp, z racji komfortu obsługi jako źródło chciałbym zostawić komputer) + Holdegron Audio mkIII i jestem w miarę zadowolony z dźwięku, ale jestem pewien, że dzięki podpowiedziom osób tu zaglądających mogę go w łatwy sposób ulepszyć:). Słucham głównie nu-jazzu, jazzu i proszę bardzo o propozycję czym się zainteresować, w co się zaopatrzyć by było jeszcze lepiej:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nim zainwestujesz pożycz sobie od kogoś lub zainstaluj się na pół dnia u jakiegoś kolegi, który ma wg. Ciebie lepszy tor i tam posłuchaj K7xx - sam ocenisz o ile lepiej mogą grać (i czy to dużo czy mało) i w jaką stronę iść. Przykładowo K701 (gdy nie było jeszcze innych wersji) strasznie podobały mi się z Sensariusem z WBA - teraz to jednak inna konstrukcja niż wtedy - lampy jednak nie dla każdego i trochę z nimi kłopotu. Dużo wybierania, zabawy i ... czasu.

 

Czy zacząć (i może i skończyć) od dodania u ciebie DAC'a z dobrym USB między Dell'a a Holdka, sam musisz ocenić i sprawdzić u Ciebie. Różnice oczywiście będą nie są one jednak w moim odczuciu nigdy tak duże jakbyś miał nowe, inne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im dłużeje mam je na głowie, tym dźwięk staje się przyjemniejszy i "stare" utwory są "nowe":) Asmagus - strzał w dziesiątkę :), ale apetyt urósł zdecydowanie szybciej niż mi się tego spodziewałem, chcę więcej:)

Przeczekaj pierwsze tzw."zachłyśnięcie" lepszą jakością muzyki.

Oswój się z tym, okrzepnij i przyzwyczaj, bo inaczej zaczniesz robić zakupy emocjami, a nie rozumem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od paru godzin ma na wypożyczeniu micro iDAC2, i tutaj był efekt hełmu:) mam wrażenie, że instalując do niego oprogramowanie zaburzyło ono "tor" w windowsie, bo niemożliwy wydawałoby się taki skok, aż nie wiem czym się wcześniej się "podniecałem". Może i są to emocje:), ale to, bądź podobne urządzenie już jest moje:)

i nie wiem z czym je porównać, dobre opnie ma mojo, ale chciałbym wykorzystać mój holdegron audio, który po podłączeniu do iDAC2 robi różnicę i wyciąga z dźwięku to co lubię:)

po raz kolejny Asmagus wielkie dzięki:) i czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Świetnie, że masz frajdę.

Nim kupisz przetestuj coś innego jeszcze.

Jak lubisz efekty przestrzenne może DAC z lampą? Ja lubię crossfeed czasem używać, jest wiele płyt tak zrealizowanych, że na słuchawkach denerwuje mój mózg dźwięk tylko w jednym uchu, stąd używam za dac StageDac. Poleciłbym, tylko ze względu tym razem na własne upodobania to, zakup może na wyrost ale cena atrakcyjna bowiem bez pośredników, jakość znana na świecie w sumie, łatwo odsprzedać.

http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/daccord.htm

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności