Skocz do zawartości

[wycena] Grado SR60


maskaspawacza

Rekomendowane odpowiedzi

Google powiedziało, że w tym dziale było najwięcej takich tematów więc założę też tutaj.

 

Posiadam stare słuchawki Grado SR60, pierwsza wersja. Leżą w szufladzie i nie używam ich już w ogóle. Słuchawki mają pękniecie plastikowego "grila" na prawym nauszniku. Jest to "tylko" wizualne uszkodzenie. Technicznie w 100% sprawne. Nie posiadam pudełka, ani żadnych papierów. Wymieniłem się na te słuchawki tutaj na forum.

Chcę je puścić dalej. Ile są warte takie słuchawki?

Uszkodzenie załączam na zdjęciu.

sr60.jpeg

Edytowane przez maskaspawacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to "tylko" wizualne uszkodzenie

Dementuje - grill oraz ilość/wielkość jego perforacji mają kluczowe znaczenie dla brzmienia Gradosów - bawiłem się tym (rozjaśniałem RS2). Nie wiem w jakim stopniu może to być słyszalne (być może na granicy słyszalności), ale warto ten fakt zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ewentualnej wartości Gradosów się nie wypowiem, bo ich nie śledzę. Na pewno nie jest to coś nie do zniwelowania - ot wywalić stare grille, wstawić nowe, przekleić kapsel... albo świetny materiał do oddania na zdrewnienie do Michała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mają pękniecie plastikowego "grila" na prawym nauszniku. Jest to "tylko" wizualne uszkodzenie. Technicznie w 100% sprawne.

Czy aby na pewno to jest tylko pęknięcie? Bo te dziury nie są równe. Wygląda raczej na przegrzanie. Na moje oko to podgrzewałeś je suszarką by się dostać do środka, a skoro grille są nadtopione, to ciekawe w jakim stanie jest przetwornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zostawię je i kiedyś na zdrewnienie oddam... muszę pomyśleć.

 

@krz Przegrzanie? Nie pomyślałem o tym, nie wiem kto i co próbował z nimi zrobić. Ja je już w takim stanie otrzymałem. Tutaj z forum, więc może historia do wyśledzenia. Ja w każdym bądź razie nic z nimi nie kombinowałem, ani nawet się za to nie zabierałem. Chciałem posłuchać Grado, trafiła się zamiana i trafiły w moje ręce. Teraz chcę je dalej gdzieś w świat puścić. Dlatego pytam jak to mogę zrobić żeby wszyscy zadowoleni byli.

 

EDIT: Kurde... czyli dałem się zrobić w bambuko i teraz tylko płacz pozostał :) Dzięki za pomoc w zidentyfikowaniu problemu!

Edytowane przez maskaspawacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, driver pewnie nietknięty, dawno zapomniał, że ktoś mu budę smażył ;)

Tylko ktoś średnio inteligenty jeśli to tak na prawdę było, bo to się nakleja kartonik z drugiej strony na przesłonę drivera i całość z tamtej strony podgrzewa... bo tam jest klej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności