Skocz do zawartości

MusicMaker - Mr. Z


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Są całkiem, całkiem...

Neutralne, przestrzenne dość, detaliczne (chociaż pod tym względem lepiej wypadają chociażby GR07 - bardziej naturalnie prezentują detale, podczas gdy SW3 trochę sztucznie wyciągają je na wierzch - co nie zawsze ma dobre skutki) i z mocnym wykopem w dole.

 

Po 2 tygodniach testów nie znalazłem większych wad. Ergonomia bardzo dobra, co za tym idzie wygoda dobra, izolacja też ok.

 

Może jedynie nieszczególnie muzykalne są - słuchając ich bardziej analizuje się muzykę, zamiast się nią cieszyć (czy też smucić ;) ).

Bas też mógłby być jednak trochę lepszy - ilościowo jest ok dla basoluba, jednocześnie nie tak dużo żeby przeszkadzało niebasolubowi, ale brakowało mi trochę wyrazistości i tekstury.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są całkiem, całkiem...

Neutralne, przestrzenne dość, detaliczne (chociaż pod tym względem lepiej wypadają chociażby GR07 - bardziej naturalnie prezentują detale, podczas gdy SW3 trochę sztucznie wyciągają je na wierzch - co nie zawsze ma dobre skutki) i z mocnym wykopem w dole.

 

Po 2 tygodniach testów nie znalazłem większych wad. Ergonomia bardzo dobra, co za tym idzie wygoda dobra, izolacja też ok.

 

Może jedynie nieszczególnie muzykalne są - słuchając ich bardziej analizuje się muzykę, zamiast się nią cieszyć (czy też smucić ;) ).

Bas też mógłby być jednak trochę lepszy - ilościowo jest ok dla basoluba, jednocześnie nie tak dużo żeby przeszkadzało niebasolubowi, ale brakowało mi trochę wyrazistości i tekstury.

Są całkiem... ******ste:)

 

Nie zgodzę się z jednym. Dla mnie są mega muzykalne i nie mam problemu z wyłączeniem analitycznego słuchania. Właściwie rzadko słucham analityczne, glównie nowych rzeczy. Ale rozdzielczość muszę mieć ultra HD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żem napisał, że nieszczególnie muzykalne, a nie że wcale muzykalne :D

 

Ostatnio sprawdzam słuchawki na takim oto utworze: tidal.com/track/267966

Nie jest to może szczególnie wymagający utwór, ale tylko na jednych słuchawkach wywołuje u mnie emocje i tylko na jednych podziwiam ten wokal. Wszystkie pozostałe jakoś polegają, utwór robi się nijaki, traci magię, pojawia się ostrość. I tu też SW3 nie spisały się tak jakbym tego oczekiwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze nie wygrzane - nie wiem co im to grzanie zmieni, mam wrażenie że dynamik jest zaprzęgnięty mocno do pracy w dole pasma

 

słucham tylko z X7/AM3 - sprawdzę później z AM2 i innych torach

 

to co pierwsze wpada w ucho to potężny bas zaczynający się już od najniższych zakresów, ale ma kontrolę i co ważne nie przykrywa innych pasm - mało tego, nie jest sztucznie napompowany, bo tam gdzie go w utworze nie ma za dużo, to go nie ma za dużo - jest dobry impakt, w starszych utworach jazzowych, z klasycznymi instrumentami fajnie łapie różne barwy - w nowszych potrafi niemal uderzyć subbasem

 

druga cecha - cała sygnatura jest spójna, choć jest mocna basowa podstawa to i ona, i średnica, i wysokie fajnie współpracują, nic za bardzo w utworach nie ucieka, nie chowa się, góra fajnie wybrzmiewa, nie ma ostrości ale wciąż ma pazur - cała sygnatura mi odpowiada, jest dopracowana

 

trzecia cecha - muzykalno-analityczny przekaz - AM3 ma taką samą cechę jak te słuchawki i łapie ten zestaw świetną w tym względzie synergię - są jednocześnie i muzykalne i analityczne - jak ma się ochotę to płynie się z muzyką, a jak ma się ochotę to można wsłuchiwać się w dźwięki - pozwala na to bardzo dobra rozdzielczość schockwave'ów - i co ciekawe, przy takiej mocnej prezentacji basu to niezbyt częste zjawisko - możliwość jednoczesnej muzykalności i analityczności

 

 

o i tak słyszę, i fajnie się bawię

 

co do wykonania - jest solidnie i nawet gustownie - kabel, wtyki, slider srajder... sam kształt czopków trochę do dvpy...

 

ergonomia - wąskie kanały nie polubią ich od razu... tulejki przy kopułkach mają przewężenie a na końcu tulejki jest zgrubienie i ta część wpycha się do ucha z lekkim oporem - ale trzymają się pewnie i po kilku dniach przyzwyczajania na pewno będą komfortowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah & @mykupyku wolicie je od FLC8s?

 

muszę na spokojnie porównać - wygrzać, osłuchać się, bo tak na pierwszy rzut ucha, to subbas lepszy w mrz, ale nie jest tak, że flc8 są gorsze - to podobnej klasy granie, ale flc8 jednak można regulować

 

no i chyba jednak mrz ma minimalnie lepszą rozdzielczość - a do flc8 mam srebrny gruby jak sznur kabel, a mrz ma cieniutki

 

flc8 są też wygodniejsze w kanałach

 

flc8 są droższe o 100$... pod tym względem przegrywają :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wybrałeś Flare Audio ;)

 

Do FLC8 miałem 4 kable i słuchałem ich na 10 różnych parach tipsów, zarówno na innych kablach, jak i tipsach brzmiały inaczej - to nam daje już 40 kombinacji brzmienia. Do tego dochodzi zestaw filtrów oferujący 36 kombinacji, czyli w połączeniu z kablami i tipsami mamy już 1440 różnych tonacji.

FLC8 słuchałem na FiiO X7 (AM1, AM2, K5), Opus #1, iBasso dx90, TEAC HA-P90, AK120, Note4, S6edge+. S7edge, iPhone 4s/4, iPod Touch5gen, Oppo HA-2, Mojo, Pono, Cayin C5 i pewnie kilku innych. W tym momencie mamy już co najmniej 23 040 sygnatur :D

 

Flare Audio grają lepiej z telefonu...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hechlok, ale czy Ty sprawdzałeś każdą konfigurację? z tego co mówiłeś to za każdym razem słuchałeś czyichś "gotowych"... Może wszyscy mieli podobną.

To trzeba sobie ustawić pod siebie. Mówiłem Ci chyba z 3 razy, że mi też większość konfiguracji brzmiała nienaturalnie, ale jedna(kilka?) na gun blue brzmiała mega naturalnie i to jest klasowe brzmienie dla mnie, Staxy wersja mini.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 tys sygnatur, ale mi się nie podobały w żadnej :) w sumie flc to dla mnie najbardziej niezrozumiały (obok Meze) hype na forum. Brzmią spektakularnie, ale strasznie nienaturalnie.

czy to był hype?

zaledwie kilka osób je posiada, meze też furory nie zrobiły - pewnie przez wygląd.

dla mnie były to ciekawe nowości, podobnie jak jest obecnie z nh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę większy hype na FLC jest na head-fi - ale na co tam nie ma hype'u :D ?

 

Pomimo, iż Flare ze względu na naturalność, spójność brzmienia uważam za lepsze, to jednak sam bardzo cenię FLC8 - świetne słuchawki, bardzo niewymagające co do źródła, no i jednak ta możliwość konfiguracji to fajna sprawa dla wielu osób. Akurat tu hype uważam za w pełni zasadny :) Wolę doki z pojedynczym dynamikiem, ale wśród hybryd to zdecydowanie najwyższa półka (podobnie Shockwave III).

 

Teraz słucham (być może ostatni dzień) hybrydowe DQSM D2 po 2 tygodniach wygrzewania i zaczynam dostrzegać ich zalety (okazało się po raz kolejny, że pianki diametralnie odmieniły brzmienie na korzyść - tu kolejna zaleta FLC się wyłania bo one grają świetnie i na piankach i na silikonach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie padło tu nić o apetycie Shockwave III, jak z tym jest potrzebują prądu, potrzebują wzmocnienia? skuteczne są?

Dane danymi a jak odczucia?


Tak z innej beczki, 300ohmowe w pełni otwarte pchełki :D to chyba w końcu następca hd600 :D nie powiem ciekawe ...

http://pl.aliexpress.com/store/product/New-MusicMaker-TO300-High-Impedance-320ohms-Flat-Head-Plug-Earbud-Earphone-High-Impedance-Earphone-Free-Shipping/1825606_32661221231.html

Ale mnie osobiście jeszcze ciekawią sporo tańsze hybrydy TK12 / TK12s

http://pl.aliexpress.com/store/product/New-MusicMaker-TK12s-Dynamically-And-BA-3-Unit-Headphone-HIFI-Fever-In-Ear-Earphone-As-K3003/1825606_32655266144.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beczki nie są kapryśne - wczoraj bardzo dobrze grały z Plenue D - który nie ma za dużo mocy, a do tego potrafi podkolorować przekaz i dodać basu - a tutaj zaskoczenie, basu nie przybyło, jest dobra kontrola i dynamika plus muzykalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności