Skocz do zawartości

Foobar i biblioteka na telefonie z Androidem


mojo_aka_jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

 

Konfiguracja:

Mam PC (Win) z Foobar. Do PC podpinam LG G3 w którym mam kartę mSD z muzyką. Win widzi telefon/kartę. Foobar widzi i może eksplorować telefon/kartę.

 

Problem:

Nie mogę zamontować (dodać) folderu z tak podpiętego telefonu do Foobara. Mogę wybrac zadany z poziomu Foobara ale się nie "podmontowuje".

Każdy inny folder na dysku lokalnym mogę bez problemów podmontować.

 

 

Jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon jest widoczny w systemie jako kolejny dysk, czy jakoś inaczej?

 

No właśnie wydaje mi się, że nie jako dysk, a jako "urządzenie multimedialne" czy inne dziadostwo. Jak w nie wejdę to mam widocznąpamięć wewnętrzną telefonu i kartę SD w nim zamontowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych telefonów łączy się do PC w trybie MTP. W skrócie:

 

 

The main purpose of this protocol is to allow only the transfer of media files and associated metadata to and from portable devices, one transfer function, in or out, at a time. It does not support operations such as open, edit and modify. A workaround is to copy to the hosting system for these operations and then copy back.

Rozwiązanie jakie nasuwa mi się na myśl to ustawienie w telefonie trybu pamięci masowej. Wtedy będzie wykrywany jako normalny dysk i foobar powinien działać. Problem jest taki że może być trudno to uzyskać. Z tego co wiem to jest zazwyczaj poblokowane w telefonach od mniej więcej czasów kitkata. Z rootem i odrobiną kombinowania powinno się to jednak dać radę to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych telefonów łączy się do PC w trybie MTP. W skrócie:

 

 

The main purpose of this protocol is to allow only the transfer of media files and associated metadata to and from portable devices, one transfer function, in or out, at a time. It does not support operations such as open, edit and modify. A workaround is to copy to the hosting system for these operations and then copy back.

Rozwiązanie jakie nasuwa mi się na myśl to ustawienie w telefonie trybu pamięci masowej. Wtedy będzie wykrywany jako normalny dysk i foobar powinien działać. Problem jest taki że może być trudno to uzyskać. Z tego co wiem to jest zazwyczaj poblokowane w telefonach od mniej więcej czasów kitkata. Z rootem i odrobiną kombinowania powinno się to jednak dać radę to zmienić.

 

Piękne dzięki.

Roota mam więc spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności