Skocz do zawartości

amplituner AV/sprzęt grający do salonu


Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny quadral phonologue gold amun stoją w salonie - na razie podpiąłem jedną do wzmacniacza wbudowanego w microlab solo 7c (ale nie wiem czy czegoś nie popalę przez to ;])

Pytanie czy lista podanych wyżej wzmacniaczy jest aktualna czy może ktoś ma pomysł na coś innego ? :)


mam już dolce i wszystko, ai jestem gotowy kupić ten wzmak: https://www.aliexpress.com/item/Breeze-Audio-HIFI-2-0-stereophonic-digital-power-amplifier-TPA-3116-High-price-material-version-50WX2/1993216771.html

tylko czy 2x50W to nie za mało ?

 

 

Dobra...

Kupiony amp: https://www.aliexpress.com/item/Breeze-Audio-TPA3116-HiFi-2-0-Audio-Stereo-Digital-Power-Amplifier-Advanced-50W-50W-Sound-good/32664243769.html

Kupiony DAC: https://www.aliexpress.com/item/feixiang-DAC-2015-X6-febre-HiFi-amp-USB-digital-coaxial-DE-fibre-decodificador-DE-audio/32410721374.html

Można zamykać temat :)

Dziękuję wszystkim za pomoc

Edytowane przez raf1124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z zamykaniem aż przyjdzie amp i dac ;) . Wydaję mi się że te 50w powinno wystarczyć do normalnego słuchania. Zresztą zobaczysz jak przyjdzie i najwyżej kupisz cos mocniejszego za większą cenę na miejscu ;) . Na którymś forum ktoś się na tpa skusi ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no więc sprzęt dotarł, wzmacniacz i kolumny super, jakość genialna jak na moje uszy :)

niestety nie mogę słuchać na maks bo trzeszczą głośniki wysokotonowe - ale z drugiej strony to jest tak głośno, że na pewno nie będę słuchał - po prostu sprawdzałem.

Jeszcze muszę sprawdzić jak to będzie brzmiało z bezstratnymi plikami bo aktualnie słucham spotify 320k

Muszę pokupować kabelki do DACa i gra gitara.

Minusem całego rozwiązania niestety jest Chromecast Audio - cały czas od ponad 2 tygodni mam z nim problem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dlatego. Wzmacniacz wytwarza wtedy zniekształcenia. Spowodowane też to jest tym że nie wiem jaką moc są w stanie wytrzymać twoje wysokotonówki ;) .

 

Dziś odebrałem wzmaka na TPA więc trochę wrażeń. W skrócie jak za taką cenę to misiowy koksu. Charakter dźwięku po ciepłej stronie mocy. Idąc od niskich pasm do wysokich wygląda to tak: basu jest dużo. Ma mocne zejście. Średnica bardzo fajna ciepła i niekująca. Sybilanty właściwie się nie zdarzają. Wokal przeważnie na 1 planie. Często na równi z basem. Wysokie tony bardzo mocno zależą od płyty. Na jednych płytach jest ich trochę za mało (ale to raczej specyfika połączenia ciepłego wzmacniacza do ciepłych kolumn), a na innych płytach jest akurat. Perkusja brzmi bdb. Szczególnie zadziwił mnie bęben. Ma swoją moc :D . To tyle po krótkim odsłuchu na trochę za słabym zasilaczu ;) . Jak podłącze go pod główne kolumny (najprawdopodobniej w niedzielę to albo potwierdzę albo poprawię wrażenia ;) ). Na razie jest to dźwięk jaki bardzo lubię: nie męczący, nie ma sybilantów i przesadnej ilości wysokich tonów. Jest za to fajny bas i średnica z wokalem.

 

Co do innych aspektów niż dźwięk. Jest trochę większy od paczki papierosów i się w ogóle nie grzeje. Zasilacz 12V 2.0A podczas 45 minutowego odsłuchu był ledwo letni. Terminale trochę małe, ale są całkiem w porządku. Akceptują banany. Potencjometr nie trzeszczy, kanały mają równą głośność. Wykonanie jest ok. Nic nie trzeszczy. Blachy dobrze dopasowane. Wszystko trzyma się solidnie kupy ;) . AAA cały wzmacniacz jest z blachy ALU.


Ok. Podłączyłem go dzisiaj do głównego toru. Podtrzymuje to co napisałem wyżej. Do "lekkiej muzyki" typu jazz, lekki rock (np. dire straits), jakiejś wokalnej "nie do ruszenia" ;) . Moim zdaniem to takie typowe stereotypowe angielskie granie. Czyli gra głównie średnicą. Chociaż bas też jest i to mocny, nisko chodzący (tylko bęben stracił trochę na mocy). Wysokie nieprzesadzone, ale są obecne. Polecam sparowanie z jakimś konturowym źródłem i kolumnami z mniejszą ilością średnich tonów. Wtedy będzie bdb.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba voltów w zasilaczu nie ma znaczenia. Zmieni się tylko moc. Większe znaczenie ma prąd wyjściowy zasilacza i ilość/pojemność kondensatorów filtrujących w tym wzmacniaczu niż napięcie zasilacza. Nie tesowałem innych zasilaczy. Planuje kupić jakiś zasilacz o sporym prądzie (mniej więcej 6-8A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam
Sa-60 ma w zestawie 19v 5.2a, więc to pewnie bliskie optimum jest.

Jakbyś trafił gdzieś odpowiedni zasialcz w dobrejc enie zarzuclinkiem- mozęwtedy faktycznie starczy kupić ten za 22$.
Mam dać 80-90zł za używany laptopowy z allegro i jeszcze ew zmieniać wtyczkę, to wezmę smsl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę spieprzyłem i jestem w lekkiej kropce.

Dac ma takie wejścia: optical/coaxial/USB i wyjście RCA oraz Duży Jack.
Wzmak ma wejście tylko jedno RCA.

A ja potrzebuję - optical aby podłączyć telewizor do DACA i Jack 3.5 aby podłączyć Chromecast audio ...

Jak to rozwiązać ? ma ktoś jakiś pomysł?


zamówiłem jeszcze jednego wzmaka :

https://goo.gl/jfLhsc

https://www.aliexpress.com/item/2016-New-Nobsound-HiFi-100W-Mini-TPA3116-Bluetooth-4-0-Digital-Amplifier-Amp-Power-Supply-Free/32717430284.html

Także zobaczę funkcjonalności i prawdopodobnie za miesiąc będę miał na sprzedaż tego ampa lub kupionego wcześniej:

https://www.aliexpress.com/item/Breeze-Audio-TPA3116-HiFi-2-0-Audio-Stereo-Digital-Power-Amplifier-Advanced-50W-50W-Sound-good/32664243769.html

Pozdro :)

Edytowane przez raf1124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nr 1 nie działa.

2 wejścia ma np smsl sa-60


Swoją drogą wznak + dac to już inne koszta, a są kombajny w stylu smsl q5 pro (ok 125$)

Jak toi się sprawdza względem wzmacniacz na tpa 3116 i jakiegoś niedrogiego daca?


Tutaj na plus jest jeszcze pilot, więc wypas.
Jeszcze bt z aptx i praktycznie było by wszytko do micro zestawu pod pasywne kolumny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra jak za wzmak z zasilaczem.
Brakuje chyba tylko przelotki na nasze gniazdko ale to kilka zeta.


Wygląda jednak nieco zabawowo i nie wiem czy nie będzie sporo słabszy od tego który już zamówiłeś.

Za te pieniądze to chyba warto zaryzykować to raptem niecałe 80zł :) Tyle to kosztuje sam adapter bt, a tutaj jest jeszcze cały wzmacniacz ;)
W sumie bt, aux i jeszcze wejscie usb i zasilacz w zestawie

Jak wystarczy, to może sobie też sprawię zamiast sa-60

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zasilacz jest dość słaby z zestawu(widzę tam zdaje się 12v 5a ), ale to można wymienić. Nie wiem tylko jak tam z chłodzeniem jak tam jest objętość mniejsza niż ten za 22$ i to jeszcze razem z modułem bt.

Tak czy siak chyba sam kupię ;)

edit:

zdjęcia klona tej pchełki od środka :

HTB1XO53MVXXXXbfXFXXq6xXFXXXR.jpg?size=1

HTB11ou2NXXXXXatXFXXq6xXFXXXG.jpg?size=1

HTB1xIyzNXXXXXbjaFXXq6xXFXXX1.jpg?size=3
jakieś takie biedne względem tego :

HTB15CqrFVXXXXbuXVXXq6xXFXXXo.jpg


nie będzie to grało dużo gorzej - brak całych baterii kondensatorów, dużo większych cewek czy radiatora na układzie....

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coaxial to to samo co optyk więc nie podepniesz.... Chyba że jakiś kolejny konwerter z daciem jak fio d3k...



Ogólnie chyba się zakręciłeś ;)

Jedno wejście ma wzmak. Jak dać ma optyka + aux np to jesteś w domu i podepniesz chromecasta Ale to ma tylko hdmi do tv, chyba że masz tego audio

Gdybyś zrezygnował z bt mając i tak chrome , to w 1 pudle masz smsl q5, a łacznie finansowo wyjdzie podobnie i masz jeszcze pilota, ekran i pewnie ciut lepsze brzmienie.
Prezencja chyba też jednak lepsza ;)


Nie bardzo wiem tylko co za daca kupiłeś i czy już kupiony, czy tylko w planach.

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tego DACa

 

https://www.aliexpress.com/store/product/feixiang-DAC-2015-X6-febre-HiFi-amp-USB-digital-coaxial-DE-fibre-decodificador-DE-audio/1162442_32410721374.html

I tak, trochę się zakręciłem :)

samego DACa teoretycznie mgółbym odesłać bo z tyłu mi odwrotnie nadrukowali podpisy :) albo sobie obniżę cenę i sprzedam

Edytowane przez raf1124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doczytałem że chromecast audio ma złącze hybrydowe i da się zastosować optyka prze jakąś przelotkę ;)

To chyba by rozwiązało wszelkie problemy ;)


Sam zaczynam się zastanawiać - jednak wifi jest bezstratne, mam fona z androidem, apki do spotify i tidala chyba już są, do tego po w lapku bt i wifi mi się zakłócają i wdzięk przerywa.

Było by wyjście idealne jako przystawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jaki tu jest problem. Masz DACa, który ma każde możliwe wejście i wyjście na RCA. Więc wszystkie źródła podłączasz pod DAC. (chromecast audio albo jack albo optyk), a potem z tego daca wychodzisz kablem RCA- jack i wsadzasz do tego maleństwa w dziurkę AUX. I to powinno działać, czy gdzieś się po drodze pomyliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności