Skocz do zawartości

amplituner AV/sprzęt grający do salonu


Rekomendowane odpowiedzi

To chyba mówimy o innych urządzeniach... Jeśli chodzi o chromecasta, to chodziło mi o to, że można go podłączać albo kablem jack albo optycznym. To że DAC nie ma wejścia na jack to sobie zdaję sprawę.

 

Poza tym coaxial to nie to samo co optyk. Jesteś pewny, że w telewizorze nie masz wyjścia coaxialnego? Pytam, bo zazwyczaj są. Wtedy mógłbyś telewizor coaxialem, a chromecasta optykiem. I problem z głowy.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ostatnie pytanie - czy dostanę gdzieś 20-30 cm kable RCA, aby jakoś zgrabnie to wszystko po podłączać ? :D bo masakra będzie z wyglądem całego tego zestawu; z dyskretnymi kablami można osiągnąć całkiem przyjemny - 'zaawansowany' wygląd

Edytowane przez raf1124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie uda mi się tego wszystkiego zgrabnie złożyć - to będę miał trochę sprzętu na sprzedaż :)

Jakbyś prześledził historię tego wątku, to zobaczyłbyś, że chciałem taki amplituner z bluetooth etc.

Przekonałem się, że większą korzyść osiągnę ze stworzenia innego zestawu i z jakości muzyki jestem zadowlony.

Pozostaje jedynie kwestia DACA i połączenia TV/Kompa oraz tego przełącznika.

Zamówiłem już krótkie (20 cm) kabelki 2xRCA-2xRCA oraz Jack-RCA, które nie powinny wyglądać źle.

Pozostaje jeszcze wspomniana przez Ciebie kwestia zasilacza - ale potrzebne są tylko dwa, gdyż przełącznik go nie posiada (prawdopodobnie jest to fizyczne przełączanie kabelków).

także nie będzie tak źle myślę :)

Ktoś może zaproponować zasilacz (konkretnie) do tego mojego wzmaka https://goo.gl/748jVH ? albo podesłać jakiś art, w którym mógłbym przeczytać na co zwracać uwagę przy zakupie ?

Edytowane przez raf1124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie rozglądałem się i najprościej i chyba najsolidniej dostać nba allegro oryginalny zasilacz do lapka 18-20v i te 4-6A (80-120w).

Jedyny problem to wtyczka - te wzmacniacze maja 5.5/2.1mm.
Wiele zasilaczy ma jakieś niestandardowe z pinem/bolcem itp.


Za to popularny standard to 5.5/2.5mm i starcza wtedy prosta przelotka za kilka zł i powinno działać wszystko si.



Prostsze rozwiązanie to taki wzmacniacz:
http://allegro.pl/wzmacniacz-cyfrowy-smsl-sa-60-60w-fv23-i6504371303.html

- zasilacz w komplecie i bez wysyłki z Chin, ale już kupiłeś to raczej szukasz samego zasilacza.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby bardziej Tobie i sobie namieszać jest majacy fajne opinie kombajn Alientek d8 wersja xmos.

https://pl.aliexpress.com/item/ALIENTEK-D8-SMSL-Pro-Pure-Digital-HiFi-Amplifier-USB-Fiber-Coaxial-Optical-Audio-Power-XMOS/32583670076.html?spm=2114.010208.3.2.nW8Hx3&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_10057_10065_10056_10068_10037_10055_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_418_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=3c640432-fdb5-4d9e-8494-d62955f02b9b


za 104$(pewnei minus kupon na 1 czy 2$) masz dac , wzmacniacz słuchawkowy i 2x80w stereo, do tego z wejscie rca, optyk i usb do kompa , z pilotem i wyświetlaczem ;)


Jakby to miało jeszcze bt 4 z aptx i robiło kawę eh ;)

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne godziny szperania i bardzo tanio można kupić spliter toslink ;)

np:

http://allegro.pl/rozdzielacz-optyczny-toslink-2-x-toslink-14192-i6161352903.html


Jeśli coś w tym stylu realnie działa bez przełączania kabli to chyba problem optyka do tv i chromecasta rozwiązany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ten trójnik na światłowody był za kilak zeta- po co kupować ten przełącznik na rca?

Co cyfrowo to cyfrowo, a tak wielkie i może psuć sygnał.

 

Z tych bardziej rozbudowanych to alientek d8 niby jest najlepszy jakościowo i przy okazji najtańszy, (zwłaszcza xmod jako wyjście z kompa po usb, ale chyba to akurat nie jest istotne dla ciebie).

Brak bt ale poza tym to ma chyba wszystko.

 

 

Sam o nim myślę, ale aż zbyt rozbudowany może robić pod kompem jako słuchawkowy i do monitorów pasywnych i pod sprzęt w salonie z modułem bt lub chromecastem ;)

Edytowane przez 99tomcat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś chciał puścić prosto do wzmacniacza który kolega ma teraz sygnał w formie cyfrowej? Taki przełącznik nie psuje sygnału. Mam i wiem jak to działa i na jakiej zasadzie. Jeśli jakaś różnica istnieje to jest niezauważalna. Wielkiej filozofii tam nie ma. Za dużo "audiofilskich" for się naczytałeś ;) . Większą szkodę dla sygnału niż ten przełącznik sprawia transmisja bt.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności