Skocz do zawartości

Jaki DAC/USB laptop


valdermus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w domu laptopa, z którego chcę puszczać dźwięk z filmów/muzykę na wzmacniacz Denon PMA 720AE, który posiada tylko wejście 2xRCA.

 

Sumując potrzebuję "czegoś", co podłącze przez USB do laptopa i kablami RCA do wzmacniacza, uzyskując przy tym w miarę dobrą jakość dźwięku.

 

Myślę nad Audiotrak Maya U5 USB, lecz najpierw chciałbym usłyszeć Waszą opinie.

 

Na ten sprzęt chciałbym przeznaczyć około 250zł, no chyba że macie jakieś inne propozycje.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage

 

Dodam że nie jestem audiofilem, nie dbam o to aby słyszeć każdy mały szczegół, ale głuchy też nie jestem :).

 

Ale to jako uwaga do mojej propozycji, czy jak, bo się zgubiłem :D. Maya nie jest audiofilska, jest świetna "jak na swoją cenę", ale przy takim funduszu szału i tak nie będzie.

U mnie jeszcze miesiąc temu robiła dokładnie to, co opisałeś - grała z komputera do wzmacniacza. Nie narzekałem.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu chciałem przez to powiedzieć, że nie potrzebuję drogiej karty/daca, bo nie jestem zbyt wymagający. A raczej nie opłaca mi się na to wydawać kilka stówek, jak mam wzmacniacz za 1200zł i głośniki 1600zł za parę, czyli po prostu budżetowe audio ? :P

 

Wellll... Ja mam wzmacniacz za 350zł i kolumny za 500zł, a jadę DACiem za 1100zł ;)

Chociaż to prawda, że źródło w torze audio dłuższym, niż dwa elementy, ma malutki wpływ na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówię, przyjdzie to zobaczymy. Znając życie podziałam nim parę miesięcy i później będę chciał czegoś lepszego i lepszego...

 

Także laptop będzie odtwarzaczem multimedialnym w moim pokoju, podłączonym do Audiotrak Maya U5 USB > wzmacniacz Denon, i znów z Laptopa > HDMI > projektor. Mam nadzieję że wszystko będzie cacy :)

 

Dzięki timecage i pozdrawiam !

 

EDIT:

 

Ogromna różnica między "dziurką" z laptopa, a z Audiotrak Maya U5 USB. Więcej nie mogę powiedzieć, bo nie znam się na tym. Ale jeśli ktoś się zastanawiam, czy poczuje różnicę między integrą a Audiotrak Maya U5 USB to śmiało mogę powiedzieć że poczujesz - dźwięk stał się czysty, mocny i przybyło basu :)

Edytowane przez valdermus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie chińczyków, to raczej słabizna. Skoro nie znasz sprzetu, to nie polecaj koledze. Ostatnio ktos pisał, że gra trochę lepiej od zwykłej integry.

 

"Ostatnio ktoś pisał" :D. Ale to ja nie znam sprzętu. Ok, przepraszam, już się zamykam, zostawię temat profesjonalistom.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te doczepki? Polecasz, bo tylko tego słuchałeś, czy masz inne pobudki?

Po co? Raczej dlaczego.

- Pojawiłeś się w wątku, czyniąc doczepkę do mnie.

- Jednocześnie nie zaproponowałeś alternatywy dla OP.

- Jednocześnie zasugerowałeś, że tylko czytałeś o sprzęcie, który komentowałem.

 

Ja Mayi nie polecałem - OP ją zasugerował, więc na podstawie doświadczeń z nią napisałem "W tej cenie Maya Cię nie zawiedzie, to bardzo dobry stosunek cena/jakość" oraz "Maya nie jest audiofilska, jest świetna "jak na swoją cenę", ale przy takim funduszu szału i tak nie będzie". Nie wydaje mi się, by te dwa stwierdzenia niwelowały możliwość istnienia innego urządzenia w tym zakresie cenowym, które będzie miało lepszy stosunek cena/jakość, również nie zawiedzie i również będzie świetne jak na swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam używam Audiotrak Prodigy Cube Black Edition z opamp Muses8820. O ile pamiętam to chyba następca U5. Można w nim wymienić opamp co wpływa na brzmienie. Audiotrak Prodigy Cube Black Edition rózni się Audiotrak Prodigy Cube kolorem i innym seryjnym opampem (black edition ma lepszy). Jest bardzo dużo wątków na forach o tym jak konkretny opamap wpływa na brzmienie. Moja propozycja: poszukaj używanego Audiotrak Prodigy Cube i dokup do niego Muses8820 albo Cuba z już wymienionym opampem. Przekroczysz trochę budżet 250zł ale będziesz miał lepszą kartę i możliwość zmiany brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale po co te doczepki? Polecasz, bo tylko tego słuchałeś, czy masz inne pobudki?

Po co? Raczej dlaczego.

- Pojawiłeś się w wątku, czyniąc doczepkę do mnie.

- Jednocześnie nie zaproponowałeś alternatywy dla OP.

- Jednocześnie zasugerowałeś, że tylko czytałeś o sprzęcie, który komentowałem.

 

Ja Mayi nie polecałem - OP ją zasugerował, więc na podstawie doświadczeń z nią napisałem "W tej cenie Maya Cię nie zawiedzie, to bardzo dobry stosunek cena/jakość" oraz "Maya nie jest audiofilska, jest świetna "jak na swoją cenę", ale przy takim funduszu szału i tak nie będzie". Nie wydaje mi się, by te dwa stwierdzenia niwelowały możliwość istnienia innego urządzenia w tym zakresie cenowym, które będzie miało lepszy stosunek cena/jakość, również nie zawiedzie i również będzie świetne jak na swoją cenę.

 

 

Otóż Maya wcale nie jest "dobra jak na swoją cenę" i jej jakość faktycznie nie odstaje od najzwyklejszych integr. Traktowałbym to jako konieczność, gdy np uwali nam się wbudowana dźwiękówka i chcąc nie chcąc musimy coś na USB kupić. Ewentualnie chcemy coś podręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Maya wcale nie jest "dobra jak na swoją cenę" i jej jakość faktycznie nie odstaje od najzwyklejszych integr. Traktowałbym to jako konieczność, gdy np uwali nam się wbudowana dźwiękówka i chcąc nie chcąc musimy coś na USB kupić. Ewentualnie chcemy coś podręcznego.

Ależ dokładnie taka jest, bo zwyczajnie w tej cenie niewiele można innego sprzętu znaleźć. Chociaż jest Fiio K1, zapewne zje Mayę na śniadanie ;).

 

No i pozostaje mi pogratulować jakości grania integr, bo z moimi trzema, do których równałem (jeden desktop i dwa laptopy), wygrała bez problemu.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc nie można kupić innego (czytaj lepszego) sprzętu w tej cenie to zwyczajnie zakup się odpuszcza. Chyba, że potrzebujemy konkretnej funkcjonalności, którą taki sprzęt oferuje akurat. Gdyby brać pod uwagę używki to można znaleźć Prodigy Cube w tej cenie m.in.

 

Co do gratulacji: dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności