Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne pod LG V10.


murderotic

Pytanie

Cześć, widziałem podobny temat, ale nie chciałem się podpinać, zatem...

...szukam słuchawek jak w tytule. Jako odtwarzacz posłuży mi LG V10, który jak się okazało po czasie gra lepiej niż moje FiiO X1. Jeśli chodzi o muzykę to jak pisałem w innym wątku raczej waga cięższa - death metal, metal progresywny, hc, metalcore. Czasem wpadnie jakiś rap lub jazz, ale w zasadzie mam w odtwarzaczu po jednym albumie z każdego z tych gatunków, więc to druga kolejność. Wygoda jest dla mnie też ważna. Cena - absolutny maks to 1100zł, ale może się nie udać więc dla bezpieczeństwa okolice 800-900zł. Konstrukcja - mogą to być słuchawki wokółuszne (wtedy raczej otwarte lub półotwarte), ale nie ukrywam, że wolałbym nauszne z racji rozmiaru i przyzwyczajenia do AKG K420.

Jeśli chodzi o dźwięk (tu będę używał terminologii amatorskiej) chciałbym aby dźwięk był klarowny, techniczny, analityczny. Lubię słyszeć wszystkie instrumenty, bez specjalnej dominacji któregoś, albo wokalu. Nie chciałbym aby zabrakło basu, ale nie takiego ciepłego rozlazłego który tłumi klarowność, raczej punktowy stonowany, ale wyraźny. Ma być go słychać, ale żeby głowy nie rozsadzał.

Jakieś tam wstępne typy po dwudniowej lekturze mam (w nawiasie napiszę co mi nie pasuje)

- Bayerdynamic T51p (nie do końca gada do mnie dizajn, wyglądają na średnio wygodne)

- Denon AH-MM300 lub MM200 (nie wiem czym się dźwiękowo będą różniło) - jeśli chodzi o wygląd i wielkość są dla mnie idealne

- Focal Spirit One S (czytałem, że dobrze grają, ale boję się że z racji konstrukcji bas mi nie podejdzie)

- Sennheiser Momentum M2 AEG Black (to samo co wyżej)

- Sennheiser HD-25 (jedyne czego się obawiam to wygoda)

- Musical Fidelity MF-200 (wada, nic o nich nie wiem)

Niestety za wiele nausznych nie znalazłem, więc liczę na pomoc. Ostatecznie, mając na uwadze preferencje dźwiękowe jestem na tak :)

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

Korzystam z zestawu LG V10 plus Musical Fidelity MF-100 i jest petarda pod każdym względem. Jest dokładnie tak jak chciałem :)

Jakbyś dokładniej opisał te słuchawki?

 

 

Nie znam się na profesjonalnym opisywaniu dźwięku, ale wiem co gra dobrze co nie, przynajmniej dla mnie. Żeby się nie produkować specjalnie skopiuję mój wpis, który wrzuciłem na stronie sklepu, w którym je kupiłem:

 

"Wczoraj do mnie przyjechały. Zacznę od pudełka, bo na prawdę robi wrażenie i gdybym nie znał się na słuchawkach to pomyślałbym, że to najwyższa półka. Potem odpakowywanie, dramat. Ciężko się otwierało, trwało to z 15 minut zanim wyjąłem słuchawki. Z drugiej strony bezpiecznie :) A teraz meritum, czyli słuchawki. Wygląd pominę, bo to dla mnie kompletnie nie ma znaczenia. Wykonanie i materiały OK. Jest metal, gumowany plastik. Wszystko jak najbardziej w porządku w tej cenie. Nie sprawiają wrażenia premium jak AT MSR7, ani solidności jak HD25, ale jest w miarę solidnie. Z wad na pewno gumowany plastik zbierający kurz oraz kabel. O ile ta część łącząca lewą kopułkę ze źródłem jest gruba i solidna to kabelki wychodzące w pałąka do kopułek wyglądają jakby zaraz miały się przerwać, trochę się tego obawiam. W zestawie są nauszniki ze sztucznej skóry i takie jakby zamszowe. Jakość raczej średnia, pomarszczone, pogniecione, ale co ważne wygodne. Dźwięk...i tu jest, jak to mówi młodzież "miazga". MF-100 zjadły Sennki HD25 i AT MSR7 bez popitki. Dźwięk wydobywający się z głośników to czysta poezja. Nie opiszę tego w sposób profesjonalny bo nie umiem, ale jest wszystko. Mimo że to słuchawki zamknięte jest przestrzeń, oddech a to lubię. Środek i wysokie tony bardzo równe, nic się nie wybija. Tony niskie to już inna para kaloszy. Nie słyszałem jeszcze tak bajecznych niskich tonów. To jest dokładnie to czego szukałem. Zero zamulania, bas uderza punktowo kiedy trzeba. To jedyne słuchawki, które przeszły test utworu "Cafo" grupy Animals As Leaders. Zagrały pięknie, a bas pierwszy raz sprawił, że chcę się tego kawałka słuchać. Przetestowałem wszystkie albumy jakie mam, nie zawsze gra jak chcę, ale 9/10 jest miód. Jazz też idzie pięknie, bardzo szczegółowo. Uważam, że to najlepiej wydane 700zł. Reasumując, poza cienkimi kabelkami, o których pisałem, a które budzą moje obawy wszystko jest świetnie."

Edytowane przez murderotic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności