Skocz do zawartości

Jaki dap do 3,5 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przesłuchania już sporo dapów zaczynałem od fiio x1 później był hifiman hm-700, iBasso dx90, fiio x5, sony nw zx1, cowon plenue p1, hifiman hm-901, fiio x7 i teraz combo fiio x5 z e12

Najlepszym dapem pod względem brzmienia był dla mnie cowon p1 i fiio x7 Ale w każdym coś mi nie odpowiadało brzmienie cowona było trochę za ciepłe z moimi sluchawkami a fiio x7 miał ubytek w najniższym basie

Teraz mam fiio x5 z e12 i pomimo sporej mocy x5 gra zbyt cyfrowo dla mnie W ogóle nie podoba mi się takie brzmienie

Teraz mam na oku kilka dapów

- Sony nw zx2

- The Bit Opus

- Pioneer Xdp100r

- questyle qp1r

- cowon plenue m

Muzyke jaka słucham to house i jego podgatunki ogólnie muzyka klubowa

Szukał bym teraz dapa o analogowym i jasnym brzmieniu z wyraźna średnica i góra z basem podobnym do tego z cowona plenue p1

Ogólnie to chciałbym żeby ten dap łączył cechy cowona plenue p1 jeżeli chodzi o bas z brzmieniem fiio x7 któremu z wyżej wymienionych dapów jest do tego najbliżej?

 

Jak na razie moim faworytem jest sony nw zx2 ale trochę obawiam się że może mieć mało mocy tak jak zx1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to sugeruję zamiast pioneera brać onkyo - mocy ma sporo.

Jeśli chodzi o brzmienie, to na stockowym playerze gra jasno i szczegółowo, bas nie zalewa reszty pasma.

Jak ktoś chce więcej dolnych rejestrów to instaluje się power ampa czy inny odtwarzacz i tam bas już potrafi zatrząść.

Chcę jednak zaznaczyć, że póki co słucham na dt990, które są raczej jasne. Docelowo będą T5P v2 na kablu zbalansowanym i tam

podejrzewam będzie na stockowym playerze mocniejsza podstawa basowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to sugeruję zamiast pioneera brać onkyo - mocy ma sporo.

Jeśli chodzi o brzmienie, to na stockowym playerze gra jasno i szczegółowo, bas nie zalewa reszty pasma.

Jak ktoś chce więcej dolnych rejestrów to instaluje się power ampa czy inny odtwarzacz i tam bas już potrafi zatrząść.

Chcę jednak zaznaczyć, że póki co słucham na dt990, które są raczej jasne. Docelowo będą T5P v2 na kablu zbalansowanym i tam

podejrzewam będzie na stockowym playerze mocniejsza podstawa basowa.

Słuchałeś może również tego Pioneera?

Wiem że Onkyo ma dwie kości Sabre a Pioneer jedna ale czy ich brzmienie jest podobne czy grają inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień na rynek trafi nowy amp do X7 (AM2) który może spełni twoje wymogi a X7 z tym ampem powinien się spokojnie zmieścić poniżej 3,5k. Brzmienie tego ampa jest ponoć bardzo podobne do E12 więc jeżeli masz możliwość przetestowania X7 z E12 (oczywiście po line-out z X7) i spodoba ci się to co słyszysz to może to będzie dla ciebie najlepsza opcja?

Edytowane przez ClassicGOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień na rynek trafi nowy amp do X7 (AM2) który może spełni twoje wymogi a X7 z tym ampem powinien się spokojnie zmieścić poniżej 3,5k. Brzmienie tego ampa jest ponoć bardzo podobne do E12 więc jeżeli masz możliwość przetestowania X7 z E12 (oczywiście po line-out z X7) i spodoba ci się to co słyszysz to może to będzie dla ciebie najlepsza opcja?

FiiO x7 na module am1 grał całkiem nieźle dla mnie ale mimo wszystko jego brzmienie było dla mnie trochę za cyfrowe a ten moduł am2 raczej tego nie zmieni tylko będzie mieć więcej mocy

Nie słuchałem pioneera.

Onkyo na pewno jest mocniejsze.

Wysłane z mojego HTC One M8

A Ty swojego sprowadzales z zagranicy? Bo w Polsce nie jest raczej dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO x7 na module am1 grał całkiem nieźle dla mnie ale mimo wszystko jego brzmienie było dla mnie trochę za cyfrowe a ten moduł am2 raczej tego nie zmieni tylko będzie mieć więcej mocy

Po wczesnych recenzjach na Head-Fi można wnioskować własnie co innego: lepszy bass i troszkę więcej ciepła niż na AM1 ale sam nie słuchałem więc się nie wypowiadam. Tylko sugeruje ze może warto spróbować - chyba że planujesz kopić cos już teraz (AM2 ma trafić poza Chiny koniec lutego/marzec)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz soniacza ZX 2 .Nie dość że wszechstronny , brzmienie zajefajne i dynamiczne ...to i bateria długo pochodzi .

Jak nie chcesz mnieć wk...urwał na częste ładowanie to super wybór . Poza tym serwis na miejscu i bez problemów .

Ak--acz poleciał koledze , to już 4 mc czeka i nic . Podobnie z Planue i innymi chińsko-podobnymi wymysłami .

Poza tym szybciej go sprzedasz jak cóś .

No i po liniowemu jak podłączysz do wzmaka zamiast jakiegoś cde-ka ...to dobre źródło a nie jak większość innych drogich dap-ów...przymulenie i duża gradacja podzakresów pasma.

Wielki plus za STREAMING ...np.Tidal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz soniacza ZX 2 .Nie dość że wszechstronny , brzmienie zajefajne i dynamiczne ...to i bateria długo pochodzi .Jak nie chcesz mnieć wk...urwał na częste ładowanie to super wybór . Poza tym serwis na miejscu i bez problemów .Ak--acz poleciał koledze , to już 4 mc czeka i nic . Podobnie z Planue i innymi chińsko-podobnymi wymysłami .Poza tym szybciej go sprzedasz jak cóś .No i po liniowemu jak podłączysz do wzmaka zamiast jakiegoś cde-ka ...to dobre źródło a nie jak większość innych drogich dap-ów...przymulenie i duża gradacja podzakresów pasma.Wielki plus za STREAMING ...np.Tidal .

To właśnie mój faworyt do kolejnego zakupu ale nie wiem jak z jego mocą zx1 grał za cicho dla mnie dokupowanie ampa do niego raczej nie ma sensu bo nie chciałbym robić z niego kanapki

Porownywaleś go z innymi dapami jeżeli chodzi o głośność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najcichszy ze wszystkich. Troszkę więcej mocy niż zx1. I nie gra tak jak chcesz. Nie ma wyraźnej góry i dynamika jest tylko dobra. Większe słuchawki z ampem.

Opus raczej do stestowania.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowałbym w Opus#1 lub X7 na AM2 (ponoć gra jak X7 z E12A - a to połączenie jest naprawdę niezłe, rośnie dynamika, kontrola i wybrzmienia basu)

Opus gra analogowo, basu jest sporo, jest lekko cieplejszy od X7, mniej analityczny ale bez spadku rozdzielczości

 

ZX2 - niestety ale mocy będzie mało i nie wiem czy bas Cię zadowoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba zx2 do wykreślenia wolał bym mieć zapas mocy w razie zmiany słuchawek na bardziej wymagające

Teraz to chyba wybrał bym tego opusa albo pioneera xdp 100r jest do kupienia na allegro za jakieś 3.5 tys

Opus z tego co czytałem ma bardzo okropnego androida i chyba nie ma wifi ten pioneer przy nim to prawdziwy kombajn multimedialny ;)

Jest ktoś na forum kto słuchał tego Pioneera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero Opus#2 ma być kombajnem, ale jak zagra nie wiadomo, bo ma być na innych kościach - a #1 właściwie wcale z androida nie korzysta - tylko bazuje player na tym środowisku, ale to wszystko - nic się nie zainstaluje dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień na rynek trafi nowy amp do X7 (AM2) który może spełni twoje wymogi a X7 z tym ampem powinien się spokojnie zmieścić poniżej 3,5k. Brzmienie tego ampa jest ponoć bardzo podobne do E12 więc jeżeli masz możliwość przetestowania X7 z E12 (oczywiście po line-out z X7) i spodoba ci się to co słyszysz to może to będzie dla ciebie najlepsza opcja?

Oby jak E12A jedak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lada dzień na rynek trafi nowy amp do X7 (AM2) który może spełni twoje wymogi a X7 z tym ampem powinien się spokojnie zmieścić poniżej 3,5k. Brzmienie tego ampa jest ponoć bardzo podobne do E12 więc jeżeli masz możliwość przetestowania X7 z E12 (oczywiście po line-out z X7) i spodoba ci się to co słyszysz to może to będzie dla ciebie najlepsza opcja?

Oby jak E12A jedak...

 

 

tak, tak - jak E12A, AM2 ma bardo podobne bebechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przesłuchania już sporo dapów zaczynałem od fiio x1 później był hifiman hm-700, iBasso dx90, fiio x5, sony nw zx1, cowon plenue p1, hifiman hm-901, fiio x7 i teraz combo fiio x5 z e12

Najlepszym dapem pod względem brzmienia był dla mnie cowon p1 i fiio x7 Ale w każdym coś mi nie odpowiadało brzmienie cowona było trochę za ciepłe z moimi sluchawkami a fiio x7 miał ubytek w najniższym basie

Teraz mam fiio x5 z e12 i pomimo sporej mocy x5 gra zbyt cyfrowo dla mnie W ogóle nie podoba mi się takie brzmienie

Teraz mam na oku kilka dapów

- Sony nw zx2

- The Bit Opus

- Pioneer Xdp100r

- questyle qp1r

- cowon plenue m

Muzyke jaka słucham to house i jego podgatunki ogólnie muzyka klubowa

Szukał bym teraz dapa o analogowym i jasnym brzmieniu z wyraźna średnica i góra z basem podobnym do tego z cowona plenue p1

Ogólnie to chciałbym żeby ten dap łączył cechy cowona plenue p1 jeżeli chodzi o bas z brzmieniem fiio x7 któremu z wyżej wymienionych dapów jest do tego najbliżej?

 

Jak na razie moim faworytem jest sony nw zx2 ale trochę obawiam się że może mieć mało mocy tak jak zx1

Ja zastanowilbym sie raczej nad zmiana sluchawek a nie odtwarzacza bo te ktore masz nie bardzo przystaja nawet do sprzetu ktory masz. Obawiam sie ze poza ogolna charakterystyka dzwieku ciezko Ci badzie zauwazyc zalety dzwiekowe ktoregokolwiek z nich bo sluchawki beda waskim gardlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słuchawki to teraz chciałbym kupic słuchawki portable i myślałem nad sennheiser hd25 aluminium albo drozszymi oppo pm3 ogólnie to chciałbym słuchawki które nie będę miały spadku w najniższym basie a pozostałe pasma nie beda wycofane i zagrają dynamicznie czy te oppo pm3 nadają się w ogóle do takiej muzyki i czy dobrze by się zgrywały z opusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd25 jedyny brak wykazują w najniższym basie. Gdyby nie ich brzydota i ten brak na dole - słuchawki kompletne.

Może spróbuj odsłuchać Baelowe dt1770?

Wiszą w komisie za fajne pieniążki.

A co do grajka -w pracy kolega ze stanów przywiózł pono. Z etami hf3 odpłynąłem. Z ath r70x wytrzęsło mi łbem że aż plomby pogubiłem. Ależ to gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd25 jedyny brak wykazują w najniższym basie. Gdyby nie ich brzydota i ten brak na dole - słuchawki kompletne.

Może spróbuj odsłuchać Baelowe dt1770?

Wiszą w komisie za fajne pieniążki.

A co do grajka -w pracy kolega ze stanów przywiózł pono. Z etami hf3 odpłynąłem. Z ath r70x wytrzęsło mi łbem że aż plomby pogubiłem. Ależ to gra.

Senki HD 25 aluminium ponoc mają więcej basu od tych zwykłych hd 25

Ath r70x są otwarte i wymagające co do źródła bo maja 470 ohm i niska czulość 99 db

 

Słuchałeś może tych oppo pm3?

Teraz w komisie pełno jest meze 99 classic czy te słuchawki nadawały by się do muzyki klubowej?

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cowon p1 nie radził sobie z beyerami dt 770 250 ohm więc wątpię żeby taki opus poradził sobie z tymi ath

A co do tych dt1770 są za drogie dla mnie max ile mogę dać za słuchawki to 1,5k

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te R70x nawet iPhone jako tako napędzał, solidny grajek już powinien w zupełności dać radę, miałem wrażenie, ze im się przypadkowo ta czwórka z przodu napisała przy omach. P1 też powinien dać radę.

PM3 słuchałem, nie podeszły mi, w porównaniu do Amperiorów mało życia w tej grze, przygaszone się nieco wydawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności