Skocz do zawartości

Stuki i zacięcia dźwięku z ASIO i Foobar na SC8000


muf18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czasem zdarza się, na moim sprzęcie, np. gdy przeglądam internet/youtube i przybliżam/oddalam stronę takie zloopowanie (zapętlenie) piosenki podczas tego przybliżania/oddalania bądź trzaski.

Oczywiście wszystko na ASIO + Foobar. Czy to przez błędy drivera ASIO, który przepuszcza dźwięk z systemowego miksera ?
Najdziwniejsze jest to, że wszystko mam wyciszone - dźwięki systemowe/mikser i wszystkie wyjścia...

Też zauważyłem to jak grałem - co po chwilę były jakieś trzaski/loopy, więc wyłączyłem i przełączyłem na DirectSound.

Czy coś może się stać gdy występuje te trzaski/loopy, z słuchawkami bądź kartą (wiem głupie pytanie, jestem przekonany, że nie, ale warto się spytać :P

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ bufor.

W foobarze czy w ASIO?

Pytam bo mam podobny problem. Karta też AIMa ale SC808. U mnie wygląda to tak, że po 2-3 minutach od włączenia piosenki zaczynają się takie cyknięcia, które z czasem są coraz głośniejsze. Co ciekawe, jeśli się przewinie piosenkę o sekundę, w którąkolwiek stronę, "2-3 minuty" się resetują. Sprawdzałem różne opampy i różne gniazda pci. Dwa dni temu problemu nie było, teraz nie mogę się tego pozbyć.

 

PS Na YT cyknięcia zaczynają się średnio 2x później, około 5-6 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może coś z system - na jednym mam to na innym nie.

Ostatnio też nie wiem czemu, ale nawet jak wyciszę na min. głośność w systemie to i tak słyszę delikatny szum.

Jak odłączę kabel to nie ma szumu, i teraz pytanie - tak powinno być czy coś ma spierdzielone (z kartą bądź słuchawkami).

 

Edit: stwierdzam, że mam chyba coś z systemem - na drugim nie słysze szumu (albo jest bardzo delikatny, taki nie do usłyszenia praktycznie)...

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W foobarze czy w ASIO?

Najpierw w ASIO, jak problem nadal będzie występował to w foobarze.

BTW. Jeżeli nie korzystacie z aplikacji wymagających niskich opóźnień jak DAWy to raczej nie polecam używania ASIO. Jeżeli koniecznie chcecie bit perfect to lepiej bezpośrednio w samym odtwarzaczu użyć WASAPI.

Edytowane przez EvilKillaruna
rz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W foobarze czy w ASIO?

Najpierw w ASIO, jak problem nadal będzie występował to w foobarze.

BTW. Jeżeli nie kożystacie z aplikacji wymagających niskich opóźnień jak DAWy to raczej nie polecam używania ASIO. Jeżeli koniecznie chcecie bit perfect to lepiej bezpośrednio w samym odtwarzaczu użyć WASAPI.

 

W ASIO mam na maksa, w Foobarze na maksa. Opóźnienie wydłużyło się znacznie bo do 6-7 minut, po których znowu następuje "cykcykcyk". Coś mi tu odwala krecią robotę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności