Skocz do zawartości

NuForce NE-700 M/X gdzie je dostanę?


mRk303

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Takstar, ale EP101M są niższej klasy i inaczej trochę brzmiące od NE700. NE są czystsze, bardziej rozdzielcze i z lepszym wokalem. Właśnie na tym polega cały problem, że trudno jest im znaleźć substytut. Sam mam sporo zapytań o tą kwestię. Poniekąd takim mogą być M3, ale są droższe i to też nie jest takie brzmienie, jak w NE. Nie mam pojęcia czemu NuForce przestał je produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo wszystko jest tańsze niż to co sprzedają z konta na refurbished, ale myślałem, że skoro kolega szuka tak "wysmakowanego" produktu, to kolejna opcja zakupu się przyda :) A co kolega zrobi ze zdobytymi informacjami to już jego wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, gdyby nie jeden drobny szczegół - powód, dla którego NU wprowadziło drugą rewizję. Zwróć uwagę na odgiętkę przy wtyku - m.in. to właśnie była przyczyna. Notoryczna awaryjność w tamtym rejonie. W nowszej wersji wprowadzili tym samym kątowy jack z amortyzacją, dlatego gdy brałem własną parę, automatycznie celowałem w nowsze rewizje będąc świadomym opisanych słabości.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz. Człowiek uczy się całe życie :). Dziwie się tylko, że kolego nie weźmie tych Twoich, skoro ma na nie cisk. Chyba nie moja sprawa.

W każdym razie dzięki za wyjaśnienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Nie jestem pewien ale chyba pisałem o tym w ich recenzji, albo w wariancie M, który miałem wcześniej. W sumie 700M mam do tej pory gdzieś zakopane, ale X zawsze podobały mi się bardziej (jack stereo + dłuższy kabel). Jedyne czego żałuję, to tego że NU nie zdecydowało się zostawić połyskliwych korpusów, tylko zmienili je na mat. Te wcześniejsze rewizje naprawdę wizualnie miały coś w sobie i późniejsze były już subiektywnie brzydsze, ale kwestie awaryjności i przede wszystkim niezmienionego między jedną a drugą rewizją dźwięku jednak na końcu i tak przeważą.

 

Też się dziwię, ale zmusić go przecież nie zmuszę :). Oczywiście byłoby miło, ale jego jest to ostateczny wybór i jeśli chce coś innego, ale nowego, to pozostaje taką decyzję uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem w stanie go zrozumieć. Też kiedyś miałem fobię przed kupowaniem używanych rzeczy, ale w końcu się przełamałem, raz kupiłem dobrze, drugi raz kupiłem dobrze, no i fobia przeszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności