Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki 100zł, które najlepsze.


Funshy

Pytanie

Cześć, szukam słuchawek dokanałowych do 100zł, które będę używał głównie razem z Xperią Z3. Po czytaniu tematów znalazłem:

Brainwavz Delta

Snab Overtone EP-101M

Chyba, że warto dopłacić to rozważałem także:

Brainwavz M1

Takstar HI1200

Słuchawki głownie do rapu, zależałoby mi także, aby miały dość dobrą izolację jak na słuchawki dokanałowe.

Ostatnio używałem Phillips SHE3590 ale jedne się zgubiły, a drugie ostatnio przestały grać na jedną słuchawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Brainwavs Delta albo może coś z MEElectronic jak do rapu? One podobno mają dobry bas. Fajne są też KZ-y ED9 i ATE, grają nieźle jak na swoją cenę.

Edytowane przez spay8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie o tych S0 nigdzie nie wyczytałem wcześniej ale prezentują się całkiem fajnie. W recenzji, którą czytałem wspominali jednak o średniej izolacji, a jednak chciałbym żeby była dość dobra jak na słuchawki w tej cenie, no chyba że recenzent odnosił się pisząc to do droższych modeli. Oczywiście słuchawki nie muszą być wybrane z podanych przeze mnie, bo to tylko przykłady, które znalazłem między innymi w polecanych.

 

Podobno Takstar ma bardzo dobrą izolację, ktoś może to potwierdzić?

Edytowane przez Funshy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od napisania wątku cały czas szukam alternatyw ale głównie skupiłem się na podanych tutaj produktach i najbardziej do gustu przypadły mi Brainwavz S0 oraz SoundMagic E10, te drugie tańsze o ok. 10zł, więc różnica jest mała. Które według Was lepiej by się sprawdziły? Chyba, że znajdę coś jeszcze lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są one znacznie tańsze od tamtych ale jednak pierwszy raz o nich czytam, więc nie są chyba zbytnio polecanym produktem. Brzmienie mają z tego co widzę bardzo dobre, natomiast gorzej z jakością wykonania i wygodą użytkowania.

23 stronny temat i nie są polecane :blink: ? http://forum.mp3store.pl/topic/96407-sony-mh1-rewelacja/ Wykonanie jet bardzo dobre, co do wygody to nie ma tragedii idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie o tych S0 nigdzie nie wyczytałem wcześniej ale prezentują się całkiem fajnie. W recenzji, którą czytałem wspominali jednak o średniej izolacji, a jednak chciałbym żeby była dość dobra jak na słuchawki w tej cenie, no chyba że recenzent odnosił się pisząc to do droższych modeli. Oczywiście słuchawki nie muszą być wybrane z podanych przeze mnie, bo to tylko przykłady, które znalazłem między innymi w polecanych.

 

Podobno Takstar ma bardzo dobrą izolację, ktoś może to potwierdzić?

Takstar faktycznie ma dobrą izolację, pod warunkiem że masz identyczną budowę ucha jak ja.

Ale charakteryzują się tym samym co wspomniane mh1 , czyli niesymetryczny kabel od splitera do kopułek, wymuszający prowadzenie prawej słuchawki po karku do ucha, a które odrzuciłeś oceniając jako kiepski. Dodatkowo kabelek ten na wspomnianym odcinku jest cieniutki , nie wzbudzający zaufania. Podobnie jak kabelek od carbo tenero, który wizualnie również nie napawa otuchą, mimo to użutkownicy tego forum chwalą sobie jego trwałość.

 

Natomiast brainwavz S0 mają kabel płaski, z wyglądu pancerny, nieplątający się. Izolacja jest może ciut gorsza niż w takstarach, ale za to grają głośniej.

Bas jest mocny, konturowo mocniej zanznaczony od tego w takastarach, midbas bardziej dochodzi do głosu od tego w takstarach,w których wprawdzie bas na moje ucho schodzi niżej , ale z kolei charakteryzuje się takim napompowanym , misiowatym brzmieniem. Posiada też lekki kocyk. A w S0 jest bardziej czystszy, wyrazistszy.

 

Dla niektórych onomatopeje może będą bardziej czytelne.

takstar - bum,bum

S0 - łup, łup

;)

 

Reasumując : wygląd kabla nie świadczy w każdym przypadku o jego trwałości , a izolacja zależy od dopasowania tipsów do budowy ucha, aby seal był najpełniejszy.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety w Twojej sygnaturce nie widzę abyś miał SoundMagic E10 ale może zdarzyło Ci się używać ? Chodzi mi o wersję z plecionym kablem, czyli chyba nowszą. Jak na razie najbardziej podobają mi się wizualnie oraz mają bardzo pozytywne opinie na temat dźwięku (tutaj na forum chyba też była recenzja). Ciężko tylko ocenić wszystko, bo jednak recenzje są raczej do wersji bez "plecionki". Myślisz, że nie zawiodę się kupując je za 150zł?

Edytowane przez Funshy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra to ostateczne pytanie, sorry że tyle czasu zajmuję na "zwykłe" słuchawki, ale jednak dokanałówek nie kupowałem jeszcze droższych niż Phillips 3590, które mi padły 2 razy, więc szukam czegoś trwalszego. Warto dać 50zł więcej za SoundMagic E10 v2 względem Snab Overtone EP-101M?

Edytowane przez Funshy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko się wypowiadać jak się 4 lata ma SM E10 (wersja M306 ze splitera).

Duża ich zaleta to wielkość słuchawki, jest mała i dobrze się ją aplikuje do ucha. Dźwięk? Nadają się do elektroniki, rocka typu Rammstein, ogólnie tam gdzie chcemy mieć sporo basu.

Łatwo się je napędza także telefon nie będzie miał żadnego problemu z nimi. Mam z nimi sporo funu i je lubię.

Tipsy do nich tylko z dużym otworem. Chyba że chcesz mieć stłumiony dźwięk w całym paśmie. Mydło w środkowym a na górze i dole spłaszczenie

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk

PS

Kolego idź je posłuchaj ;-)

To najlepsza metoda

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No najlepsza pewnie jest ale u mnie w mieście najzwyczajniej nie ma gdzie tego zrobić. Ale skoro masz 4 lata to pewnie też o czymś świadczy, przynajmniej o dość dobrej wytrzymałości.

Edytowane przez Funshy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze na forum możesz zadać pytanie o wypożyczenie sm e10

Nie znam snabów, opinia jest dosyć ciekawa o nich dlatego tylko mogę Ci opowiedzieć o E10

Możliwe że w piątek będę miał okazję ich posłuchać

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności