Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne, uniwersalne do DX50


arni120189

Pytanie

Witam wszystkich,

 

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek uniwersalnych których będę używał w pokoju ale też na mieście.

Interesuje mnie żeby były wygodne (HM5, K550, L2), mogą być półotwarte ważne, żeby cokolwiek tłumiły.

Nie lubię basowego, zbyt ocieplonego dźwięku, wystarczy że bas uderzy tam gdzie trzeba, ważniejsze żeby była duża scena z dobrą separacją, co umożliwi lekko analizę. Liczy się najbardziej bogata średnica i niezła góra. Gitary muszą być odpowiednio dociążone, nie może być za chudo.

Znam i biorę pod uwagę K550/551, HM5, L2, ATH M50, .

Będę wdzięczny jak wypowie się ktoś kto używał proponowanych słuchawek na DX50.

Muzyka którą słucham to metal, rock, blues, folk, jazz i coś z pokroju pop/rock. Zero techno itp.

Budżet to max 500zł, biorę pod uwagę używki.

W przyszłości zamierzam ich używać też pod Aune X1s jak kupię ;].

 

Aha co ważne nie widzę problemu żeby chodzić w K550 po mieście więc to jest mój wyznacznik portable, wielkość nie jest dużą przeszkodą, byleby na głowie nie latały (HM5 nieco za mocno cisną ale znośnie).

 

Czekam na propozycję.

Edytowane przez arni120189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

DX50 i k551 (rekablowane). Mam uzywam takiego zestawu. Dobra synergia.

+1

Z x1s jest wybornie. Scena bije hm5, poza tym aspektem, nie wiem które bym wybrał. Z aunem za to banglają akg jak wściekłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co myślicie o MOE? Zapomniałem o nich wspomnieć.

Druga rzecz czy ktoś słuchał L1 bo L2 są dość nowe..?


DX50 i k551 (rekablowane). Mam uzywam takiego zestawu. Dobra synergia.

Czym je recablowałeś? K550 po recablingu grają tak samo jak K551 po recablingu, czy jest jakaś istotna różnica?

Edytowane przez arni120189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głos na K551, MOE według mnie są bardzo gęste i o małej scenie.

Dzięki @Lemonsky za opinie. Też nie jestem przekonany do MOE. A ma ktoś z was rozeznanie jak brzmi Fidelio X1, L1, L2.

Ewentualnie może jakieś Shure?

Aha i jeszcze jedno. Jaka jest różnica dźwiękowa między K550 a K551?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co myślicie o MOE? Zapomniałem o nich wspomnieć.

Druga rzecz czy ktoś słuchał L1 bo L2 są dość nowe..?

DX50 i k551 (rekablowane). Mam uzywam takiego zestawu. Dobra synergia.

Czym je recablowałeś? K550 po recablingu grają tak samo jak K551 po recablingu, czy jest jakaś istotna różnica?

Rekablowane były obustronnie przez Fatso magicznym kabelkiem. Poprawa pasm następuje, zwłaszcza bas jest lepiej kontrolowany, ładnie schodzi, zwłaszcza po Line out w dx. K550 na stock chudo grają, k551 na stocku więcej basu i średnicy mają. Po recablingu to te same słuchawki.

 

Głos na K551, MOE według mnie są bardzo gęste i o małej scenie.

MOE będą gęste, więc @arni bierz k55x.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki @fafanculen. Widzę, że zapamiętałeś jak napisałem, że słucham z line out ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Póki co skupmy się na słuchafonach ;]. Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje/doświadczenia oprócz K5x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem L2 z DX50, oraz mam MOE2 z DX90.

L2 grają większą sceną, separacja dźwięków jest wyraźna, i jednocześnie grają dość gęsto - z DX50 bardzo fajne połączenie. Ale prawie nie tłumią, na mieście nie używałbym ich. Problemem jest również 'łapanie' wiatru co bardzo słychać.

MOE2 grają ciasno w scenie, ładnie wybarwiają dźwięki i dobrze tłumią do wewnątrz i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem dzisiaj K550 i L2 no i zdecydowanie bardziej wole K550. Czy zaproponujecie coś z podobną szkołą grania co te AKG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkość dla mnie to nie problem, jak zdecyduję się na K550 (a na to póki co wskazuja wszystkie znaki na niebie) to spokojnie bd z nimi ganiał po mieście.

Istnieją jeszcze jakieś słuchawki zamknięte z podobną sceną co AKG i grające w podobny stylu? Moim zdaniem to chyba nie.. Co Wy o tym sądzicie?

Aha i co ważne zawężam swoje preferencje do zamkniętych, bo ostatnio jak karetka koło mnie przejeżdżała na sygnale to myślałem, że bębenki mi pękną, a miałem na głowie HD668B czyli teoretycznie półotwarte..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Scenicznie to ciężko jakimkolwiek zamkniętym dogonić K551/550. A nawet sporej liczbie otwartych.

HM5 grają podobnie tonalnie, ale ciaśniej. Lepiej tłumią i bardziej się w miasto nadają. Na dłuższe odsłuchy akg komfortem wymiatają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem AKG K551 pod recabling. Dzięki wszystkim za sugestie i wesołych świąt życzę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności