Skocz do zawartości

Onkyo DP-X1


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów. Od końca sierpnia jestem szczęśliwym użytkownikiem Onkyo DP-X1. Napędza mi Senki HD598 (dom) oraz Denony AH MM400 (na wynos). W sumie to jak na razie pierwszy odtwarzacz hires, więc nie mam porównania do innych tego typu grajków. Ale jestem zadowolony z zakupu i raczej powrót do odtwarzania ze smartfona, chociaż nie wiem jakiego by miał daca (ja grałem na LG G3), jest niemożliwy. Rzeczywiście przy pierwszym odsłuchu w salonie zauważyłem troszkę słabszą głośność maksymalną. Mogę stwierdzić, że ciut głośniej napędza słuchawki moja Sandisk Sansa e140 sprzed dekady a jeszcze wyraźniej tablet Nvidia Shield K1. No ale z jakością raczej gorzej na tych dwóch sprzętach. Jednak nie przejąłem się tym zbytnio, gdyż Onkyo nie ma trudności z moimi słuchawkami, zazwyczaj słucham w przedziale 110-130, nawet w autobusie. Zdarza się nawet, że pogłaśniam bardziej przez hałas, ale po chwili jestem zmuszony muzykę ściszać, bo okazuje się za głośna. Więc z opcji variable linę out nie korzystam. Ale sądzę, że np. do chociażby Senków HD600 opcja ta może być konieczna by napędzić 300 omowe słuchawki.

Jeśli chodzi o delikatność gniazda słuchawkowego to potwierdzam (było to wspominane albo w tym wątku albo w Pioneer XDP-100, nie pamiętam dokładnie). Niestety niefortunnie raz player zsunął mi się z wersalki i upadł dokładnie wtykiem na dywan. Wtyczka długa, bo z przejściówką z 6,3 mm na 3,5, tak więc ok. 5 cm. Nie wybiła gniazda na tyle, by szkodziło to odsłuchom ale na tyle, że każda wtyczka wchodziła luźno bez tego kliku, i równie bez oporu wychodziła przy byle ruchu. W końcu wysłałem odtwarzacz do serwisu. Czekałem miesiąc. Uszkodzenie było na tyle poważne, że nie podjęli się wymiany gniazda. Więc przysłali mi nowego grajka. Tak więc ostrożnie z gniazdem!

Zbalansowanego gniazda nie mam okazji sprawdzić. Nie jestem w temacie kabli, więc tu przy okazji zapytam kolegów, gdzie mógłbym znaleźć takie kable zbalansowane dla moich Senków HD598 oraz Denonów MM400?

I ostatnia sprawa. Jestem użytkownikiem Tidala Premium i mam 2 pytania odnośnie serwisu. Czy jest słyszalna różnica pomiędzy Premium a Hi-fi? Warto wydać te 40 zł więcej? (W Playu na Premium załapałem się na 2 lata za darmo). I drugie pytanie - o ile odtwarzanie bezpośrednio z internetu działa ok, to odtwarzanie offline powoduje mikrosekundowe przycięcia. Czy Wy też tak macie? A to przecież jedynie format acc 320. Jak jest z flacami? Utworu z Tidala zapisane mam w pamięci wewnętrznej urządzenia.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

 

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joseph_k78

 

Pisałem już o tym kilka razy, również w tym wątku. Ustawienia - Dźwięki i powiadomienia - Variable line out. Będzie wyraźnie więcej mocy.

 

Po kable uderzaj do naszych forumowych magików - http://forum.mp3store.pl/forum/495-konstruktorzy-diy/

 

Sam przetestuj Tidala, przecież jesli masz wersję hifi, to wystarczy w ustawieniach przełączyć jakość. Będziesz miał odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że nie mam opcji Hi-fi tylko Premium z Play'a. Chętnie bym to sprawdził bezpłatnie ale tak się chyba nie da. Jakość aac 320 na tym grajku jest bardzo dobra pomimo że to stratny format. Nawet mp3 brzmi dobrze. Ale we flacach jest więcej powietrza (porównywane utwory z Tidala Premium aac320 z posiadanymi tymi samymi utworami we własnej kolekcji flac). Przynajmniej w moim odczuciu. Czy tak samo byłoby w Tidalu? Wiem, że spece od PC Audio kombinują bo natywna apka Tidala im nie pasuje.

No i jeszcze te przycięcia odtwarzania offline... Wkurzające.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między Tidal Premium a Hi-Fi odczuwałem, ale nie na wszystkich utworach.

Jeśli miałbym Tidala Premium za free to osobiście bym nie decydował się na wersję Hi-Fi za 40pln na miesiąc.

W moim odczuciu skok jakościowy nie jest wart tych pieniędzy. Ale wiadomo jak jest z gustami i ze słuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między Tidal Premium a Hi-Fi odczuwałem, ale nie na wszystkich utworach.

Jeśli miałbym Tidala Premium za free to osobiście bym nie decydował się na wersję Hi-Fi za 40pln na miesiąc.

W moim odczuciu skok jakościowy nie jest wart tych pieniędzy. Ale wiadomo jak jest z gustami i ze słuchem.

 

No bo różnica między "za darmo", a Tidal Hifi to 40 pln. Tu też miałbym problem, ale przy różnicy 20 pln między Premium, a Hifi, wybieram Hifi.

 

Czy w zeszłym roku na Audio Show nie rozdawali jakichś kodów na Tidal Hifi? Może i w tym roku będą, można przetestować za darmo i samemu wyrobić sobie zdanie.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie skorzystał wówczas z tej promocji Play'a i płacił dalej 20zł jak do tej pory sprzed promocji, to prędzej bym się zdecydował. Do niedawna zmiana taryfy na HIFI mijała się z celem. Premium na odtwarzanie na kompie oraz LG G3 było wystarczające, gdyż nie słyszałem żadnej różnicy pomiędzy aac320 a flac. Na Onkyo jednak może być inaczej, mam wrażenie - jak napisałem powyżej - że w plikach flac jest jakby więcej powietrza, room'u czy jakkolwiek to nazwać, ale to też może tylko moja sugestia dopowiada. Nie wiem, jakby to wyszło w ślepych testach. Odtwarzacz bardzo dobrze reprodukuje pliki aac320, w ogóle wszystko brzmi lepiej, nawet mp3. Szkoda, że nie odtwarza formatu mpc, którego swego czasu dawniej częściej używałem, bo jakościowo był lepszy nawet od najlepszych mp3 i to nie na najwyższej jakości kompresji. Brak odtwarzania ape tak mi nie doskwiera, bo nie miałem zbytniego kontaktu z tym formatem.

Możliwe, że na Hifi pewnie się zdecyduję, zobaczymy.

A sam player gra fantastycznie - z detalami, żadne pasma się nie przekrzykują. HD598 lżejsze od Denonów, scenę mają jednak szerszą, bas mniejszy, ale nie suchy. Denony też dają radę, bas nie zagłusza reszty pasma, otacza ale nie zagłusza, jak na słuchawki zamknięte średnica i tony wysokie dosyć wyraźne. Ciemniejsze były Sennheisery CX300II, których używałem do LG G3 i wcześniej do SGS2. Generalnie player poprawił też brzmienie tanich dokanałówek Sony MDR-EX100, które kilka lat temu kupiłem za jakieś 100 zł.

Sam Android dla mnie jest plusem, ale też i minusem w odtwarzaczu. Plusem, że daje większe możliwości niż inne playery na własnym sofcie - Tidal, Spotify, Quobuz i kilka innych serwisów, Bubble UPnP do odtwarzania chociażby z serwerów NAS, albo z chmury jak Google Drive, One Drive, Amazon czy Dropbox (jeśli ktoś tam umieszcza sobie muzykę, działa sprawnie i bez przerw między utworami). Może też służyć jako "pilot" do stacjonarnego strumieniowca. Nawiasem mówiąc, sam też może służyć jako stacjonarny odtwarzacz dzięki opcji Line Out. Minusem, bo potrafi się jakiś proces w tle uruchomić ni z tego ni z owego i zdrenować baterię. Za pierwszym razem musiałem aż urządzenie resetować do ustawień fabrycznych, gdyż lepiej go było wyłączyć niż przejść w stan uśpienia, bo taki nie występował. I nie wiem, co było tego powodem. Ale bateria leciała w oczach.

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie po pierwsze do właścicieli Onkyo, po drugie do tych technicznie ogarniętych. Wg specyfikacji, Onkyo daje po balansie 2x150 mW, natomiast po single end połowę z tego, czyli 75 mW. Domyślam się, że jeśli chodzi o głośność, po balansie nie będzie finalnie dwa razy głośniej, ale powinienem chyba odczuć różnicę, co? Jednak po podłączeniu moich EX1000 po balansie nie zauważyłem wzrostu głośności w porównaniu do tych samych słuchawek po SE. Zgłupiałem.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joseph_k78

 

Pisałem już o tym kilka razy, również w tym wątku. Ustawienia - Dźwięki i powiadomienia - Variable line out. Będzie wyraźnie więcej mocy.

 

Po kable uderzaj do naszych forumowych magików - http://forum.mp3store.pl/forum/495-konstruktorzy-diy/

 

Sam przetestuj Tidala, przecież jesli masz wersję hifi, to wystarczy w ustawieniach przełączyć jakość. Będziesz miał odpowiedź.

 

 

Działa, zapomniałem o tym- dostał mocnego kopa. Tak jak wcześniej MusicOne miałem na 120 średnio, teraz na 70. Nawet większe słuchawki zyskały moc (a przede wszystkim głośność). Teraz myślę jak wykołować kasę na niego. Bardzo mi się dobrze zgrywa z MusicOne i Senkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchawki

T5p v2

.

Onkyo z Japonii.

U mnie to samo - wersja europejska (z vlo), słuchawki to Sine i FLC8s. Po wyjściu zbalansowanym mocujące jest mniej więcej tyle co na AK300 że wzmacniaczem

 

 

Jak Onkyo z Sine ? Jest prąd ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchawki

 

T5p v2

.

Onkyo z Japonii.

U mnie to samo - wersja europejska (z vlo), słuchawki to Sine i FLC8s. Po wyjściu zbalansowanym mocujące jest mniej więcej tyle co na AK300 że wzmacniaczem

Jak Onkyo z Sine ? Jest prąd ? :)

Pozdrowienia balansie jest ok wystarczająco dużo nawet do cichej klasyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Słuchawki

T5p v2

.

Onkyo z Japonii.

U mnie to samo - wersja europejska (z vlo), słuchawki to Sine i FLC8s. Po wyjściu zbalansowanym mocujące jest mniej więcej tyle co na AK300 że wzmacniaczem

Jak Onkyo z Sine ? Jest prąd ? :)

Pozdrowienia balansie jest ok wystarczająco dużo nawet do cichej klasyki :)

 

 

A słuchałeś ich na torze stacjonarnym z jakimś lepszym wzmacniaczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchawki

 

T5p v2

.

Onkyo z Japonii.

U mnie to samo - wersja europejska (z vlo), słuchawki to Sine i FLC8s. Po wyjściu zbalansowanym mocujące jest mniej więcej tyle co na AK300 że wzmacniaczem

Jak Onkyo z Sine ? Jest prąd ? :)

Dla mnie to było nieudane połączenie. Grały chudo I bez sceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sine z żadnym DAPem mi nie zagrały właściwie (ponoć z Pono grają nieźle ale niestety nie miałem przyjemności). Super słuchawki ale nie do przenośnego audio ... A szkoda.

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Sine z żadnym DAPem mi nie zagrały właściwie (ponoć z Pono grają nieźle ale niestety nie miałem przyjemności). Super słuchawki ale nie do przenośnego audio ... A szkoda.

Mi Sine z ZX2 grają trochę lepiej niż z DP-X1 - więcej tekstury i emocji, szczególnie w basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Słuchawki

 

 

 

T5p v2

.

Onkyo z Japonii.

U mnie to samo - wersja europejska (z vlo), słuchawki to Sine i FLC8s. Po wyjściu zbalansowanym mocujące jest mniej więcej tyle co na AK300 że wzmacniaczem

Jak Onkyo z Sine ? Jest prąd ? :)

Dla mnie to było nieudane połączenie. Grały chudo I bez sceny.
Te słuchawki na żadnym sprzęcie na jakim ich słuchałem nie mają wybitnej sceny - co najwyżej przyzwoitą. Brzmienie po balansie i na kabelku od Jimmiego jak dla mnie jest bardzo dobre - z pewnością nie ciepłe ale ja za takim nie przepadam. Jak komuś brakuje mocy/ciepla/ przestrzeni to zawsze można dołożyć B1 ten tercet gra już na poziomie przyzwoitej stacjonarki Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności