Skocz do zawartości

Edifier R1600III, R1700BT czy R2600 do malego pomieszczenia?


bioreset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym sprawić sobie prezent na święta w postaci całkiem fajnego i niedrogiego zestawu stereo do pokoju. Sugerowałem się tymi modelami, gdyż interesuje mnie produkt sprawdzony oraz posiadający Bass Reflex z przodu. Niestety mój pokój ma tylko około 12mkw (5mx2,5m) i jedynym sposobem na umieszczenie ich jest powieszenie ich na ścianie (bez sensu napisane, ale wszyscy wiedzą o co chodzi). Lubię słuchać głośno muzyki, słucham piosenek z mocnym basem. Mój budżet to 550-600zł.

Nie wiem jednak w jaki sposób mógłbym je umieścić na ścianie - zrobić półki pod nie, czy powiesić na specjalnych uchwytach pod pewnym kątem, żeby były skierowane w dół. Nie mam też za dużo mebli w pokoju i występuje echo, więc prosiłbym również o rady dotyczące wygłuszenia, np. zastosowania mat wygłuszających.

Prosty schemat pokoju:

hrwW8lH.png

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez bioreset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2600 są dużo większe od pozostałych. Mocny bas by się spodobał, ale będą za duże na pomieszczenie + mniej wygodne. Na Twoim miejscu wziąłbym R1700BT - mają więcej basu od R1600TIII, są masywniejsze w brzmieniu bliżej im do R2600, a do tego Bluetooth wygodna sprawa.

 

Wywaliłbym stół (o ile to możliwe), łóżko postawił przy wysokiej szafie, a biurku na środek ściany, wtedy proste stojaki przy biurku i gra gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy biurku mam 2 z 3 gniazdek elektrycznych i oba użytkuję (2 listwy są do nich podłączone) i przeciąganie kabli przez pół pokoju będzie dość uciążliwe. Innym problemem będzie też łóżko, które jest dłuższe niż biurko i się nie zmieści koło dużej szafy.

Czy istnieją jakieś może biurkowe stojaki na głośniki, które mają krótką podstawę i nie zabiorą dużo z przestrzeni biurkowej (chodzi mi o to, żeby podstawa stojaka była mniejsza niż głośniki). Między biurkiem a parapetem i między dużą szafą a biurkiem mam jakieś 30cm wolnej przestrzeni, więc mógłbym na upartego znaleźć jakieś stojaki podłogowe, jednak jak kiedyś patrzyłem to ich postawa była większa niż wielkość, którą przed chwilą podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten róg przy oknie taki sobie dla głośników, mimo bass-reflexów z przodu. Jakiś przedłużacz dałoby się pociągnąć wzdłuż ścian.

 

Tanich stojaków mnóstwo na Allegro, pewnie dałoby się coś znaleźć. Biurko masz w sumie 140 mm - miejsca na Edifiery by było ok, ale jednak lepiej brzmią na stojakach. Wtedy może ewentualnie jakieś drewniane podstawki, żeby trochę je unieść.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności