Skocz do zawartości

Sprawdzenie czy komputer obsłużyłby Dolby Surround 5.1 lub 7.1


WafelBaton

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć źrebaczki!

 

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek z Dolby Surround 5.1 lub 7.1.

Zakładam, że przez USB dało by się coś takiego osiągnąć, ale nie wiem czy moja karta dźwiękowa by na to pozwoliła. Gdzie w systemie mógłbym to sprawdzić?

 

Znalazłem w internecie kilka sposobów, ale wszystkie albo wymagały policzenia jack'ów (mam 1 i właśnie dlatego myślę o USB), albo podłączenia posiadanego już sprzętu z 5.1 lub 7.1 i sprawdzenia w ustawieniach (co odpada, bo sprzętu nie mam).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy tylko dwoje uszu i to pozwala nam słyszeć dźwięk przestrzenny ;)

 

Do dźwięku 7.1 (5.1) najodpowiedniejsze będą zwykłe (ulubione) słuchawki stereo + zaznaczenie (włączenie) odpowiedniej opcji w odtwarzaczu multimedialnym, grze, czy bezpośrednio w sterowniku do dźwiękówki.

 

Warto poczytać o dolby headphones i obejrzeć (posłuchać) kilka dem na youtube - koniecznie w słuchawkach!

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli wszyscy mówią, że taki zakup jest bez sensu. Niby mogłem się tego spodziewać, bo w końcu to tylko słuchawki, ale sporo tego jest w sklepach i myślałem, że może to rzeczywiście działa.

 

O Dolby Headphones już kiedyś słyszałem, ale dawno temu i zapomniałem. Fajna sprawa. Pytanie tylko, czy jak wybiorę w grze 7.1, to będzie to działało podobnie? Na youtubie sprawdzałem i wydaje mi się, że testy 7.1 działało gorzej od przykładów Dolby Headphones. Może po prostu tak trafiłem, a może mój komputer nie ma takiej możliwości: w panelu sterowania/dźwięk/konfiguruj przy każdym urządzeniu na liście mam tylko "stereo".

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś można było kupić sprzętowe dekodery dolby headphone doprowadzało się do tego dźwięk optykiem, podpinało słuchawki i działało. Czasem można używkę jeszcze trafić np. od creative.

 

Jakiś czas temu widziałem takie rozwiązanie tylko nie pamiętam czy to było od turtle beach czy tej drugiej firmy, której nazwy teraz zapomniałem, ale też robi akcesoria dla graczy, słuchawki itp.., oferują zestawy z dekoderami jak i same dekodery zazwyczaj na usb, tak jakbyś drugą dźwiękówkę sobie dołożył.

 

Przez jakiś czas za przetwornik "przestrzenno-słuchwakowy" ;) robił mi amplituner kina domowego yamaha. Funkcja silent cinema działa podobnie jak dolby headphones, stare, używane ampli yamahy można kupić tanio, podejrzewam, że inne firmy tez mają swoje patenty na słuchawki. Wymagane wyjście optyczne z kompa.

 

Kupno słuchawek "przestrzennych" z dekoderem, z przeznaczeniem do kina domowego też się sprawdzi, ale nie podepniesz tam mikrofonu, sony np. ma taki zestaw.

 

 

IMO najlepiej do gier kupić dedykowany zestaw" słuchawki + dekoder przeznaczony do gier, albo wymienić kartę dźwiękowa na taką, która potrafi do zrobić.

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś można było kupić sprzętowe dekodery dolby headphone doprowadzało się do tego dźwięk optykiem, podpinało słuchawki i działało. Czasem można używkę jeszcze trafić np. od creative.

 

Jakiś czas temu widziałem takie rozwiązanie tylko nie pamiętam czy to było od turtle beach czy tej drugiej firmy, której nazwy teraz zapomniałem, ale też robi akcesoria dla graczy, słuchawki itp.., oferują zestawy z dekoderami jak i same dekodery zazwyczaj na usb, tak jakbyś drugą dźwiękówkę sobie dołożył.

 

Przez jakiś czas za przetwornik "przestrzenno-słuchwakowy" ;) robił mi amplituner kina domowego yamaha. Funkcja silent cinema działa podobnie jak dolby headphones, stare, używane ampli yamahy można kupić tanio, podejrzewam, że inne firmy tez mają swoje patenty na słuchawki. Wymagane wyjście optyczne z kompa.

 

Kupno słuchawek "przestrzennych" z dekoderem, z przeznaczeniem do kina domowego też się sprawdzi, ale nie podepniesz tam mikrofonu, sony np. ma taki zestaw.

 

 

IMO najlepiej do gier kupić dedykowany zestaw" słuchawki + dekoder przeznaczony do gier, albo wymienić kartę dźwiękowa na taką, która potrafi do zrobić.

WDECHE masz na myśli Creative i taki dekoder z wyjściem optycznym ddts 30?-zasilany 2 paluszkami?

Pytam bo mam takie coś do kupienia. Cena to 150 pln warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cena nie jest przesadzona, może w tej cenie jest coś lepszego.

sprawdź jeszcze - Turtle Beach DSS

Te turtle co napisałeś to są do dostania w pl?

Mam możliwość jeszcze zakupu/przejęcia czegoś takiego ale bez słuchawek-tzn pałąk pękł w słuchawkach.

http://www.trittonaudio.com/720plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie mieszkam w Polsce.

 

Turtle .... DSS2 jest do kupienia na amazonie UK (używka za £20), tylko musisz sprawdzić czy spełni twoje wymagania i znaleźć sobie pośrednika, bo nie wiadomo czy wysyłają do Polski. Są też na ebay itp...

 

tylko zanim cokolwiek kupisz sprawdź dane techniczne, przeczytaj instrukcję, testy, upewnij się, że na pewno spełni to twoje wymagania.

 

Przejrzyj też ofertę dla graczy od Asusa i Razor'a.

 

Na www.head-fi.org masz kilka wątków o dolby headphone, zaparz herbatę, czy co tam pijesz i poczytaj, twoja forsa, twoje potrzeby, twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie mieszkam w Polsce.

 

Turtle .... DSS2 jest do kupienia na amazonie UK (używka za £20), tylko musisz sprawdzić czy spełni twoje wymagania i znaleźć sobie pośrednika, bo nie wiadomo czy wysyłają do Polski. Są też na ebay itp...

 

tylko zanim cokolwiek kupisz sprawdź dane techniczne, przeczytaj instrukcję, testy, upewnij się, że na pewno spełni to twoje wymagania.

 

Przejrzyj też ofertę dla graczy od Asusa i Razor'a.

 

Na www.head-fi.org masz kilka wątków o dolby headphone, zaparz herbatę, czy co tam pijesz i poczytaj, twoja forsa, twoje potrzeby, twój wybór.

wdeche dopiero teraz zauważyłem że masz lokalizacje UK :P

Narazie ide w gta v rezać potem przylukam twoje podpowiedzi.

W każdym razie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności