Skocz do zawartości

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

Macie ankiete u góry. Szanse są 55/45 po co co chwilę o to pytać? Nikt Ci nie napisze na pewno, że dostaniesz lub nie.

Zamawiałem 2 razy, nie dostałem ani razu. Kolega zamawiał 2 razy, dostał 2 razy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa VATu i cła?

Wydawało mi się, że są naliczane zawsze. Na podstawie waszych wypowiedzi wynika, że to loteria.

Zamówiłem M220 i HE350. Oba zamówienia mają zostać wysłane pod koniec września i nie wiem czy liczyć na łut szczęścia czy dopłaty z automatu.

 

Jeśli nie mieścisz się w kwotach wolnych należy oclić i opodatkować, jeśli nie pobierze należności poczta samodzielnie trzeba się zgłosić do organu celnego :-)

 

Cło. Z prawnego punktu widzenia, co do zasady jest tak, że zgodnie ze wspólnotowym systemem zwolnień celnych, a dokładniej art. 23 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Rady (WE) NR 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiające wspólnotowy system zwolnień celnych [Dz.U.UE.L.2009.324.23 ze zm.] zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie. Te "towary o niewielkiej wartości" to towary, których rzeczywista wartość, a nie wartość deklarowana, nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.

 

VAT. Obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług, przy imporcie towarów powstaje niemal zawsze z chwilą powstania długu celnego, a standardową podstawą opodatkowania jest wartość celna powiększona o należne cło. Jedynie jeżeli przedmiotem importu są towary opodatkowane podatkiem akcyzowym, podstawą opodatkowania jest wartość celna powiększona o należne cło i również podatek akcyzowy. W pewnym sensie płacimy więc podatek od "podatku" bo X% cła wchodzi w podstawę opodatkowania VAT. Na mocy art. 51 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług [Dz.U.2016.710] - od którego istnieją wyjątki - ustawodawca, w swej dobroduszności, zwalnia od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

 

Należności ww opłaca się, co do zasady, przy odprawie celnej; odbiorze przesyłki w okienku pocztowym. Jeśli to nie ma miejsca, a wiemy, że kwoty zwolnień zostały przekroczone, importer tj. tu zarazem osoba obowiązana do uregulowania długu celnego jak i podatnik VAT w jednej osobie, musi sam zgłosić się do krajowych organów by wnieść o wszczęcie postępowania, które w efekcie dopiero pozwoli mu uregulować cło i VAT. Jeśli więc wysyłający niezgodnie z prawdą wpisuje w deklaracji złą wartość to odbiorca winien wartość tę skorygować, ww zobowiązania powstają bowiem od wartości rzeczywistej a nie deklarowanej.

Edytowane przez asmagus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy nie wie ktoś czy jeśli dany drop się skonczy, a oni obciążają kartę dopiero wtedy, czy jak np. płatność przez nadgorliwe 3D secure w PKO się nie powiedzie, to czy da się zmienić płatność? Co się dzieje jak nie mogą potem obciążyć karty a system strony płatność teraz przyjął?

Robił ktoś może płatności w necie karta przez PKO od wprowadzenia 3D secure?

Zwłaszcza w takich serwisach?

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wie ktoś czy jeśli dany drop się skonczy, a oni obciążają kartę dopiero wtedy, czy jak np. płatność przez nadgorliwe 3D secure w PKO się nie powiedzie, to czy da się zmienić płatność? Co się dzieje jak nie mogą potem obciążyć karty a system strony płatność teraz przyjął?

Robił ktoś może płatności w necie karta przez PKO od wprowadzenia 3D secure?

Zwłaszcza w takich serwisach?

z pko u mnie kredytówka nie hula z takim serwisem bo on przechowuje kod co jest odrzucane przez pko, wpłacasz przelewem na paypal i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak będą chcieli obciążyć kartę a ja do tej pory nie zdążę wpłacić na PayPal i nie zdążę drugi raz zamówić. Ciekawe czy mi analuja z marszu zamowienie wtedy, czy na zaś klikać na suport i mówić o co chodzi.

No bo w tej chwili transakcja przeszła, limit zdety na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym dropie sprzedali coś koło 6 tyś szt. i to jest bezapelacyjny rekord. To spowodowało mocne obsuwy z wysyłką o prawie miesiąc. Póki nie zrealizują zamówień na pewno nie wznowią dropa. Requestów jest trzy tysiące, więc nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Myślę, że za jakiś miesiąc/dwa można się spodziewać redropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile requestów na produkt trzeba, żeby wznowili dropa? Jest jakaś zależność czy to ich "widzimisię"?

Zależy od słuchawek i pewnie od tego ile producent jest w stanie zapewnić.

 

M220 wznowili praktycznie zaraz po zakończeniu dropa, po 200 requestach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności