Skocz do zawartości

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle list wysyłają 1-2 dni po tym jak sprzęt chapną, idzie też 1-2 dni... Potem trzeba jechać rano z gotówką, bo kasa kart nie przyjmuje, a od południa to nie ma też szans na wydanie sprzętu od ręki, bo... bo nie.

 

Ja bym tam zadzwonił, bo szansa na oclenie w tym tygodniu bez interwencji telefonem jest niewielka...

 

Sam nie dzwoniłem, bo liczyłem chyba na cudowne nieoclenie na cle, ale trzymają już drugi dzień, więc jutro se zadzwonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle list wysyłają 1-2 dni po tym jak sprzęt chapną, idzie też 1-2 dni... Potem trzeba jechać rano z gotówką, bo kasa kart nie przyjmuje, a od południa to nie ma też szans na wydanie sprzętu od ręki, bo... bo nie.

 

Ja bym tam zadzwonił, bo szansa na oclenie w tym tygodniu bez interwencji telefonem jest niewielka...

 

Sam nie dzwoniłem, bo liczyłem chyba na cudowne nieoclenie na cle, ale trzymają już drugi dzień, więc jutro se zadzwonie...

 

Nie liczyłbym, że w tym okresie takie telefonowanie cokolwiek zmieni i rzucą wszystko, żeby zając się paczką jedna z -set. Szczególnie, gdy czas trwania jest na ten moment w normie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kilka dni temu oscyloskop na zatoce z wysyłką kurierską. Poszło TNT. W ostatni piątek był u nich w hubie. 2 telefony + parę maili i mimo źle wystawionej faktury przez Chińczyka (zaniżył, a umawialiśmy się, że wystawia mi na firmę 100% ceny), w piątek wieczorem miałem już PZC i wszystkie inne papiery na mailu, a w poniedziałek sprzęt już u mnie po zapłaceniu VAT kurierowi gotówką. Wszystko jak po maśle, a pani w telefonie bardzo miła, cierpliwa i szybko odpisywała. Zresztą TNT ostatnio zbiera u mnie plusy, bo w pracy znowu jako jedyni dali bardzo sensowną ofertę transportu ekspresowego z Taiwanu na maszynę ważącą 84kg razem ze skrzynią.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zartujesz? Nigdzie nie dzwon, bo to tak, jakbys wskazal im paczki, ktorymi maja sie w szczegolnosci przyjrzec... za duzo kasy masz, czy z UC jestes?

Leży na cle drugi dzień, czyli już chyba jednak nie przejdzie za free. No to chyba mogę zadzwonić i zapytać czy fajnie grają i jaki odcień muszli.

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd u Was takie problemy celne na pocztach. Ja na 48h po zatrzymaniu paczki dostałem list od celników z adresem emailowym, na który dałem im dane dot. zawartości oraz kosztów tego, co w opakowaniu i już następnego dnia paczka została zwolniona. Po kolejnym dniu, paczka czekała już na poczcie, więc zapłaciłem haracz w okienku i voila.

 

Serio przy opcjach kurierskich / zakupach na massdropie (lub ogólnie z USA) jest o tyle gorzej i więcej problemów niż przy zwykłych bzdurach z Aliexpressu? :o szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kilka dni temu oscyloskop na zatoce z wysyłką kurierską. Poszło TNT. W ostatni piątek był u nich w hubie. 2 telefony + parę maili i mimo źle wystawionej faktury przez Chińczyka (zaniżył, a umawialiśmy się, że wystawia mi na firmę 100% ceny), w piątek wieczorem miałem już PZC i wszystkie inne papiery na mailu, a w poniedziałek sprzęt już u mnie po zapłaceniu VAT kurierowi gotówką. Wszystko jak po maśle, a pani w telefonie bardzo miła, cierpliwa i szybko odpisywała. Zresztą TNT ostatnio zbiera u mnie plusy, bo w pracy znowu jako jedyni dali bardzo sensowną ofertę transportu ekspresowego z Taiwanu na maszynę ważącą 84kg razem ze skrzynią.

 

Tyle tylko, że TNT to kurier z prawdziwego zdarzenia. Niestety, półka na nasze reali za wysoka i lada chwila zostaną wchłonięci przez bodajże Fedexa. A może nawet już się to stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty zartujesz? Nigdzie nie dzwon, bo to tak, jakbys wskazal im paczki, ktorymi maja sie w szczegolnosci przyjrzec... za duzo kasy masz, czy z UC jestes?

Leży na cle drugi dzień, czyli już chyba jednak nie przejdzie za free. No to chyba mogę zadzwonić i zapytać czy fajnie grają i jaki odcień muszli.

 

Kolego, to ze lezy juz drugi dzien, wcale nie znaczy, ze clo naliczyli, jest okres przedswiateczny, wiec obsuwa jest wielce prawdopodobna, stad opoznienia. Dla dobra pozostalych

oczekujacych na swoja przesylke z Mass Drop-a, badz tak uprzejmy i nie ulatwiaj urzednikom roboty, dzieki.

 

Wyluzuj troche, bo Twoje zniecierpliwienie nie pomoze w uniknieciu oplat, jak dowala clo to dowala, jak nie to nie, krotka pilka.

Ja nie wiem skąd u Was takie problemy celne na pocztach. Ja na 48h po zatrzymaniu paczki dostałem list od celników z adresem emailowym, na który dałem im dane dot. zawartości oraz kosztów tego, co w opakowaniu i już następnego dnia paczka została zwolniona. Po kolejnym dniu, paczka czekała już na poczcie, więc zapłaciłem haracz w okienku i voila.

 

Serio przy opcjach kurierskich / zakupach na massdropie (lub ogólnie z USA) jest o tyle gorzej i więcej problemów niż przy zwykłych bzdurach z Aliexpressu? :o szok...

Nismovsky, zadne problemy, zamowienie zostalo wyslane bodajze 9.12, a wiec dzien przed przewidywanym terminem, w miedzyczasie byl weekend, poniedzialek i wtorek lezy

w UC, a dzisiaj ja pewnie puszcza dalej, z oplatami lub bez.

 

Kolega Mykupyku wprowadza nerwowa atmosfere i robi niepotrzebne zamieszanie, jakby pierwszy raz cos zamawial zza ocenu ;).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd u Was takie problemy celne na pocztach. Ja na 48h po zatrzymaniu paczki dostałem list od celników z adresem emailowym, na który dałem im dane dot. zawartości oraz kosztów tego, co w opakowaniu i już następnego dnia paczka została zwolniona. Po kolejnym dniu, paczka czekała już na poczcie, więc zapłaciłem haracz w okienku i voila.

 

Serio przy opcjach kurierskich / zakupach na massdropie (lub ogólnie z USA) jest o tyle gorzej i więcej problemów niż przy zwykłych bzdurach z Aliexpressu? :o szok...

Moja paczka z Massdrop (AKG K7XX) miała dokładnie taką drogę, jaką opisałeś. Bardziej to kwestia do jakiego oddziału trafia paczka, z tego co rozmawiałem na pw to nie każdy oddział oferuje wysłanie dokumentów na email.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty zartujesz? Nigdzie nie dzwon, bo to tak, jakbys wskazal im paczki, ktorymi maja sie w szczegolnosci przyjrzec... za duzo kasy masz, czy z UC jestes?

 

Leży na cle drugi dzień, czyli już chyba jednak nie przejdzie za free. No to chyba mogę zadzwonić i zapytać czy fajnie grają i jaki odcień muszli.

Kolego, to ze lezy juz drugi dzien, wcale nie znaczy, ze clo naliczyli, jest okres przedswiateczny, wiec obsuwa jest wielce prawdopodobna, stad opoznienia. Dla dobra pozostalych

oczekujacych na swoja przesylke z Mass Drop-a, badz tak uprzejmy i nie ulatwiaj urzednikom roboty, dzieki.

 

Wyluzuj troche, bo Twoje zniecierpliwienie nie pomoze w uniknieciu oplat, jak dowala clo to dowala, jak nie to nie, krotka pilka.

Ja nie wiem skąd u Was takie problemy celne na pocztach. Ja na 48h po zatrzymaniu paczki dostałem list od celników z adresem emailowym, na który dałem im dane dot. zawartości oraz kosztów tego, co w opakowaniu i już następnego dnia paczka została zwolniona. Po kolejnym dniu, paczka czekała już na poczcie, więc zapłaciłem haracz w okienku i voila.

 

Serio przy opcjach kurierskich / zakupach na massdropie (lub ogólnie z USA) jest o tyle gorzej i więcej problemów niż przy zwykłych bzdurach z Aliexpressu? :o szok...

 

Nismovsky, zadne problemy, zamowienie zostalo wyslane bodajze 9.12, a wiec dzien przed przewidywanym terminem, w miedzyczasie byl weekend, poniedzialek i wtorek lezy

w UC, a dzisiaj ja pewnie puszcza dalej, z oplatami lub bez.

 

Kolega Mykupyku wprowadza nerwowa atmosfere i robi niepotrzebne zamieszanie, jakby pierwszy raz cos zamawial zza ocenu ;).

Nie wprowadzam nerwowej atmosfery, tylko buduję napięcie! :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz jadę złożyć SAD i wszystko wskazuje że będę musiał zmienić plany wyjazdowe żeby je w poniedziałek zgarnać

 

[Edit] dokumenty złożone, odbiór w poniedziałek koło południa. YAY!

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie mogę podarować relacji z takiego eventu!

 

CŁO UNBOXING

 

najpierw bramka i ochrona/czy tam wojsko celne, bo uzbrojeni i ubrani jak komandosi, ale brzuchy, facjaty i łysiny jak u rencistów/

na bramce zawsze należy miło zagaić (no może prócz amerykańskich linii lotniczych, tam nie mają mojego poczucia humoru):

- dzień dobry, przyszedłem haracz zapłacić (uśmiech) ale się nie cykam, bo celnicy to podobno nie mafia

żołnierzorencista: - hłe hłe, a wiadomo?!

wpuścili mnie i trafiłem na dobrze znane salony, które gdzieniegdzie zdobi zdychająca palemka, z magazynu ktoś pokrzykuje Andżej! w kiblu (damski też sprawdziłem i tak samo) kalejdoskop designu ostatnich 50 lat, plus zapach jak po bitwie pod Grunwaldem, gdy się Niemcy posr... na nasz widok, no ale do rzeczy...

znajome okienko a za nim istoty we fryzurach hołdującym stylom lat 60/70, jeszcze nie dotkniętych magicznym finiszem przedświątecznych trwał i balejaży, mój stały pan w okienku też został zagajony: - liścik miłosny dostałem, to przyszedłem

pan mistrz zen i dramatu: chyba nie ode mnie, hy hy, za kogo mnie pan... yyy

ja: no musi kochać, skoro kasę chce

potem już poszło gładko, odesłał mnie po wydruk faktury do kancelarii, bo deklaracja celna to za mało, w kancelarii okłamałem, że: - bardzo miły pan powiedział, że jak przyjdę do bardzo miłej pani to mi od ręki wydrukuje fakturę z maila... panie popatrzyły jak na kosmitę, że niby one miłe? kazały wyjść i czekać, bo email to długo idzie

pół godziny później dostałem wydruk i zwyczajowe pytanie od mojego pana: dzisiaj pan odbiera, czy wysłać, bo trzeba długo czekać

c.d.n.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie mogę podarować relacji z takiego eventu!

 

CŁO UNBOXING

 

najpierw bramka i ochrona/czy tam wojsko celne, bo uzbrojeni i ubrani jak komandosi, ale brzuchy, facjaty i łysiny jak u rencistów/

na bramce zawsze należy miło zagaić (no może prócz amerykańskich linii lotniczych, tam nie mają mojego poczucia humoru):

- dzień dobry, przyszedłem haracz zapłacić (uśmiech) ale się nie cykam, bo celnicy to podobno nie mafia

żołnierzorencista: - hłe hłe, a wiadomo?!

wpuścili mnie i trafiłem na dobrze znane salony, które gdzieniegdzie zdobi zdychająca palemka, z magazynu ktoś pokrzykuje Andżej! w kiblu (damski też sprawdziłem i tak samo) kalejdoskop designu ostatnich 50 lat, plus zapach jak po bitwie pod Grunwaldem, gdy się Niemcy posr... na nasz widok, no ale do rzeczy...

znajome okienko a za nim istoty we fryzurach hołdującym stylom lat 60/70, jeszcze nie dotkniętych magicznym finiszem przedświątecznych trwał i balejaży, mój stały pan w okienku też został zagajony: - liścik miłosny dostałem, to przyszedłem

pan mistrz zen i dramatu: chyba nie ode mnie, hy hy, za kogo mnie pan... yyy

ja: no musi kochać, skoro kasę chce

potem już poszło gładko, odesłał mnie po wydruk faktury do kancelarii, bo deklaracja celna to za mało, w kancelarii okłamałem, że: - bardzo miły pan powiedział, że jak przyjdę do bardzo miłej pani to mi od ręki wydrukuje fakturę z maila... panie popatrzyły jak na kosmitę, że niby one miłe? kazały wyjść i czekać, bo email to długo idzie

pół godziny później dostałem wydruk i zwyczajowe pytanie od mojego pana: dzisiaj pan odbiera, czy wysłać, bo trzeba długo czekać

c.d.n.

E tam, przesadzasz. Fakt może pani Monika fryzurą została w latach 70 ale dziś była wyjątkowo uprzejma a przy okienku spędziłem 30sek (sic!)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrus-g - ja się pani Moni najzwyklej w świecie boję i podziwiam zarazem, bo ona potrafi zrobić z własnych włosów coś co bardziej przypomina perukę niż fryzurę, gdyby komuś udało się panią Monię odwrócić (trudno wykonalne bo pani Monia przypomina zawodnika UFC i jest dwa razy większa niż mój pan dramat-zen, choć gruba nie jest) to by można tą trwałą wyczyścić ten cały ich magazyn lepiej niż miotłą ze stu witek...

 

 

ale do rzeczy:

CŁO UNBOXING vol.2

 

oświadczyłem mojemu panu dramat-zen, że: - ja bardzo lubię to miejsce i chętnie poczekam...

chyba nie zrozumiał, ale pozwolił mi spocząć tam przy takim biureczku zasypanym wręcz ulotkami i gazetami, które porzucili na nim przez lata ci, co im też tam pozwolił spocząć. a czego tam nie było - gazety że PiS stracił władzę (ale to stare gazety) i gazety, że PiS niszczy demokrację (to najnowsze metrocafe jakieś, pierwszy raz widziałem ten tytuł, ale to na cle normalne, niczemu nie należy się dziwić), no i były ulotki celne - np. SŁUŻBA CELNA MA WIZJE: uwolnić służby celne od korupcji. no bardzo ciekawe, tak ciekawe, że odpaliłem DAPa i... zauważyłem na ścianie piękny plakat, który załączam, na ścianie misio był zalepiony jakimiś innymi ulotkami, no ale plakat jest z 2008 r. więc wiadomo, dynamiczne zmiany w służbie celnej przez te 7 lat sprawiły, że misia zakleili i ja głupi myślałem, że celnik to tak klienta widzi - że ma rogi ale i skrzydełka jednocześnie, potem myślałem, że i tak nie kumam dlaczego "Celnicy widzą więcej" skrzydełek i rogów...

czas płynął miło, mój pan poszedł na drugie, trzecie i czwarte śniadanie (tak na raz, bo dość długo wracał - ale za to ze zgrzeweczką paróweczek morliny, które ochoczo wciągał popijając termosikiem), ale jak już wrócił to zezwolił pewnej pani w czerwonych butach iść do kasy (bo oczywiście nie czekałem tam sam) - pani wstała i poszła do kasy i stanęła, bo kasa była zamknięta, bo była przerwa od 11 do 11:30, no ale kazał stać to stała - wymieniłem z panią uśmiechy żeby jej się milej stało

no i wtedy wpadł klasyczny "bombowiec", który nie wie co to znaczy szacunek dla istnienia i dramat-zen, wpadł facet w czarnych dresach i z kwitem w dłoni, podleciał do mojego pana dramat-zen i że on chce szybko, tutaj, natychmiast, bo on czasu nie ma

dramat-zen z lekkim obrzydzeniem odtrącił tę jego karteczkę i powiedział: zapraszam do kasy - oczywiście nie dodał, że jest zamknięta. bombowiec do kasy doleciał i patrzy, że roleta przeciwwłamaniowa odgradza mu kasę od jego kwita i on tego kwita nie może zrealizować, więc nie tracąc czasu sprawdził, że w sumie to zaraz kasę otwierają, potem załatwił z panią w czerwonych butach, że będzie pierwszy przed nią, bo musi lecieć - jak załatwił tak zaczął palić wieeelkie faje elektroniczną

a gdy już była 11:30 bombowiec znowu podleciał do kasy i zaczął krążyć po niej nerwowo zakreślając na wikwintnej posadzce urzędu wstęgi nieskończoności, i zerkając na zegarek

11:35 roleta się rozwinęła, bombowiec rzucił kwit i... myślał, że w kasie w urzędzie celnym to się płaci, a nie... w kasie w urzędzie celnym to się załatwia formalności płatniczo-urzędniczo-zen

kiedy już został wylegitymowany, dostał swoje kilka z w sumie kilkunastu wydruków, które z wielkim trudem wypluła z siebie 25-letnia drukarka igłowa, i opatrzył je stosownymi autografami oraz zabulił haracz, wtedy poleciał na magazyn, do kolejnego okienka - gdzie... też dostał kolejne dokumenty, zabulił kolejny raz za już nie wiadomo co, i dostał paczkę i uciekł ku wolności!

ja w tym czasie poznałem nieco bliżej panią w czerwonych butach, okazało się że jest na cle pierwszy raz i wszystko ją dziwi, że ma tatę profesora lekarza, że na wakacjach nad morzem zakuła się metalem w palec, no i że ma psa, bo ten metal był ze smyczy - no itd., wiadomo, mieliśmy dużo czasu dla siebie, to się można było poznawać na cle

no i w sumie po ok. 3 godzinach opuściłem cło z paczką i powróciłem do rzeczywistości - i każdemu polecam warszawski urząd celny, to są takie mini wakacje w innym świecie, jakby się grało w jakimś filmie z tych niezależnych niskobudżetowych komedii

 

 

 

 

 

 

misio.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności