Skocz do zawartości

Audio do komputera ok. 1000zł


boxbox

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
chciałbym kupić audio do PC. Czytam kilka tematów dziennie na różnych forach lecz nie jestem w stanie nic wybrać - być może z racji tego, że moje wymagania są specyficzne.
Więc tak, obecnie używam zestawu Asus Xonar DG, Superlux HD668b oraz Microlab FC330.
Gram dużo w CSGO więc mam zamiar wymienić:
- Asus Xonar DG ---> Aim SC808
- Superlux HD668b ---> AKG K612 PRO
- Microlab FC330 ---> tu mi musicie pomóc
Czytałem naprawdę dużo tematów i wiem, że do muzyki wybiera się jedynie 2.0.
Audio planuję podłączyć do PC oraz do TV. Zastanawiam się tylko czy mój pokój: 4m x 3,5m nie będzie problemem. Muzyka, której słucham to głównie rock, ale lubię też czasem basowe kawałki.
Czy dostanę zestaw kolumny + wzmak czy brać jakieś Solo 6/7c? Zmiana z moich FC330 będzie opłacalna?
Problemem może też być rozstawienie głośników. Nie wiem w jakiej odległości od siebie mają stać, czy mogą stać z boku itp.

 

ws8glt.jpg

 

 

ps. możecie też doradzić czy dobrze wybrałem zmianę słuchawek + karty dźwiękowej (AIM SC808 + AKG K612 PRO).

 

 

 

 

EDIT: tak mam postawione teraz Microlaby (1 to monitor, 2/3 głośniki):

2jfygp1.jpg

 

Edytowane przez boxbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie Solo 6c, a tym bardziej 7c do takiego małego biurka i pokoju. Też na pewno się nie baw we wzmacniacze z kolumnami, bo to przerost formy nad treścią w takim budżecie i w takich warunkach mieszkaniowych. SC808 jak najbardziej będzie dobrym wyborem. Gorzej jednak z podłączeniem TV jeśli dźwięk ma przechodzić przez kartę w kompie, bo potrzebowałbyś wejścia coaxial albo optycznego, a z tego co widzę AIM tego nie ma. Tutaj trzeba by się zastanowić nad jakimś zewnętrznym DAC'iem. Słuchawki nie wiem, wpisz w wyszukiwarkę forumową model, możliwe że już ktoś pisał o parowaniu ich z AIMem. Co do głośników to wielokrotnie widziałem, że poleca się któreś małe od Edifier. Modelu nie pamiętam, ale jak się postarasz to na pewno znajdziesz informacje o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier r1600tIII mam sparowane z fiio d03. Grają naprawdę fajnie, muzykalnie. Większe raczej do takiego pokoju niepotrzebne. K612 z aimem chyba FeX parował, do tego jest duże prawdopodobieństwo, że audiofanatyk przy ich recenzji również sprawdzał je z tą kartą. Słuchawki wybitne.

Opcją są również r1700 bo to 1600ki ale bluetooth - wtedy uniknąłbyś kabli z tv. Przez bluetooth nie zagra to aż tak fajnie jak z d03, ale odpada Ci biżuteria, a brzmienie nie będzie mocno zdegradowane. Nadal zagra to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności