Skocz do zawartości
  • 0

Następca/zastępca/zamiennik Koss KSC-75 do 300zł


kfh13

Pytanie

Dzień Dobry,

Poszukuje zamiennika dla słuchawek KSC-75. Bardzo lubię charakterystykę tych słuchawek, rozmiary i sposób użytkowania, ALE jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Średnio co 3 miesiące wyrzucam parę, bo kabel się przerwał w słuchawce, bo zaczęły trzeszczeć etc. Czy możecie mi polecić jakiś model słuchawek najlepiej typu clip-on, TRWAŁYCH lub dających się łatwo wzmocnić, o charakterystyce zbliżonej do KSC-75 i cenie do 300zł?

Od razu powiem, że nie toleruje słuchawek dokanałowych. Testowałem niedawno NU FORCE NE-700x i bardziej słyszałem ruchy swoich organów wewnętrznych (ruchy szczęki, oddech etc.) niż muzyki. Sama charakterystyka świeżych NE-700x też nie przypadła mi do gustu.

Słuchawki będą napędzane telefonem LG G2 (jakby miało to jakieś znaczenie), będą wykorzystywane głównie podczas ćwiczeń czyli trzeba uwzględnić występowanie potu (duzio duzio), ruchu etc.

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez kfh13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trzeszczenie membran jest często spowodowane jakimś śmieciem lub włosem, który dostanie się pod gąbkę. Sam tak miałem kilkukrotnie w moich KPP - wystarczy usunąć i jest OK. Co do łuszczenia to już nic nie poradzę, ale też nigdy się nie spotkałem z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam. KSC75 to ciągła walka z włosami w obudowie. Poza tym są trudne do zajechania.

 

Poza tym znalezienie lepszych od Kossów clip-onów, nawet w cenie do 300zł, to prawie niewykonalne zadanie z tego co wiem. Rozwinięciem grania KSC75 w tej cenie byłyby Grado SR60, ale do ćwiczeń to one się nie nadają. Ja bym wziął jeszcze jedne Kossy, zrekablował i nauczył się włosy z nich wyciągać. Moje przeżyły 3 lata bez żadnych napraw, więc takie słabe to one nie są. Ewentualnie weź Porta Pro i nie będzie łuszczących się haczyków. ;)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprężone powietrze? Jeśli masz na myśli czyszczenie membran, to nie polecam. Wątpię czy zadziała a w najgorszym razie, jak będziesz miał pecha, może się membrana uszkodzić. Najlepiej zdjąć delikatnie gąbkę z przetwornika, sprawdzić czy nie ma jakichś śmieci lub włosów (włosy lubią się też wbijać w gąbkę) i założyć gąbkę na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności