Skocz do zawartości

Gniazdo na słuchawki - dziwne zepsucie?


Wenoxer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam słuchawki Audio Technica ATH-m50x oraz kartę dźwiękową zintegrowaną Realtek ALC1150. Ta zintegrowana karta nie jest taka zła (podobno?) i żeby działała, trzeba podłączać słuchawki do gniazda na panelu na przodzie komputera. Gdybym podłączył słuchawki do gniazda z tyłu, to po prostu grałyby dość znacznie ciszej.

Wszystko było spoko, ale dziś coś się stało z tym gniazdem z przodu do którego podłączam słuchawki. Efekt: nie działa prawa słuchawka. Słuchawki działają normalnie, gdy podłączam je z tyłu komputera. Gdy wkładam wtyk do gniazda, to działa tylko lewa słuchawka. Gdy przekręcam ten wtyk wokół własnej osi, to słychać "szum" oraz czasami zadziałają obie słuchawki - ale tylko na ułamek sekundy. Dodam, że gdybym nie dociskał wtyku do gniazda na fulla, czyli włożyłbym go tylko do połowy, to również działają obie słuchawki - tylko na chwilę. Jakikolwiek ruch powoduje, że działa tylko lewa słuchawka.

Próbowałem podłączyć inny kabel do tych słuchawek, i efekt jest ten sam. Ewidentnie jest to więc wina tego gniazda na panelu z przodu. Tak naprawdę nie próbowałem nic więcej, jedynie dmuchałem tam do środka :D

 

Dźwięk gdybym podłączył do tyłu komputera jest... za cichy dla mnie. Mam więc tutaj kilka punktowych pytań.

1) Co robić? Czy to już oficjalny koniec ten tak naprawdę nienagannej integrówki? Nie chcę też za bardzo jeździć do przeróżnych serwisów, choćby dlatego, że teraz nie mam auta :P

2) Jeżeli to już koniec, to polećcie od razu jakąś kartę dźwiękową, proszę. Budżet nieograniczony, ale też rozsądny. Co sądzicie o karcie AiM SC808? Warta tej ceny 450 złotych?

 

2.1) Czy jeżeli kupiłbym SC808, to czy ja jako amator audio poczuję znaczącą różnicę (wartą tej ceny?) pomiędzy SC808, a Realtek ALC1150?

2.2) A co jeśli kupiłbym jakąś super-tanią kartę dźwiękową? Poleci ktoś coś jeszcze tańszego? Coś w granicy 200 złotych, typu Xonar DG? Czy wtedy i tak ten Xonar DG jest lepszy od ALC1150? (Słyszałem opinie, że nie czuć absolutnie żadnej różnicy?...)

Jeśli można, prosiłbym o punktową odpowiedź na każde z tych pytań.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam, żółtodziob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wtyk w m50x jest dość długi i potrafi "wymęczyć" gniazdo (długi wtyk => większa dźwignia dla siły przyłożonej prostopadle do osi wtyku => większy moment oddziałujący na gniazdo). U mnie doprowadził do powstania zimnego lutu w gnieździe dx90. Spróbuj włożyć inny kabel/ inne słuchawki, poruszaj wtykiem w gnieździe. Jeśli będzie tak samo przerywał to można być prawie pewnym że uszkodzone jest gniazdo.

EDIT. Wybacz nie doczytałem do końca że już sprawdziłeś. Słuchaj na różnych serwisach aukcyjnych idzie dostać gniazda na przedni panel do wymiany, pozostaje tylko kwestja rozebrania obudowy, wymiany kabla idącego z płyty głównej, jak i samej płyty.

Edytowane przez Captain Jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności