Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki pod Fiio E9 +E17 zamiast CAL


tom1988

Pytanie

Witam,

posiadam słuchawki CAL kupione dwa lata temu, użytkowane pod fiio E9 i E17 alpen, a w zasadzie używane do momentu, w którym kupiłem telefon meizu mx4 oferujący prawie tyle samo co wymieniony zestaw. CAL w połączeniu z samym E17 gra według mnie tragicznie. Bardzo mało detali, wszystko zlewa się w jedną całość, bas przytłumia pasmo. Detale dają się usłyszeć kiedy podłączę e9 i e17 w jedno, dźwięk zyskuje na szczegółach, powiększa się też scena (generalnie to ostatnie bardziej można odczuć na głośnikach microlab solo 7c). Dźwięk na meizu brzmi tak samo jak pod zestawem fiio, z tą różnicą, że bas jest słabszy, ale w niczym to nie przeszkadza.

Generalnie jestem zawiedziony tymi słuchawkami. Słucham prawie wszystkiego, ale głównie rocka i generalnie klasyki gdzie jest perkusja, gitary etc. Jestem zadowolony tylko z odsłuchu red hot chilli peppers i stinga. Wszystko inne, m.in. muzyka jazzowa, jakaś symfoniczna brzmi słabo, nie da się tego słuchać. W bezpośrednim porównaniu z sennheiserem HD202 ciężko usłyszeć jakieś różnice poza tym, że senki atakują silnym, punktowym basem, może tylko CALe są jakby bardziej melodyczne, ale musiałbym znowu bezpośrednio pórównać żeby coś więcej powiedzieć.

Może jestem głuchy, ale uważam, że szału nie ma i pora na coś innego ;)

 

Co polecacie pod zestaw e17 alpen + fiio e9? Sam alpen (jeśli dobrze się orientuję) pasuje do bardzo jasnych słuchawek, z tymi grającymi ciepło gra fatalnie (?).

Naczytałem się dobrych recenzji takstar hd6000 oraz otwartego modelu ts-671, choć ten ostatni podobno mocno kłuje w uszy i bez lampowego wzmacniacza (?) nie warto. Kusi jeszcze sennheiser hd600, w tym wypadku jako używany. Fiio e9 w teorii potrafi pociągnąć słuchawki 600 ohm, więc nawet gdybym kiedyś kupił jakiś porządny wzmacniacz to słuchawki wydałyby z siebie jakieś dźwięki.

Nie chcę na razie zmieniać źródła. Zależy mi na słuchawkach, które będą lepsze od CAL, a więc bardziej szczegółowe i mniej męczące (najbardziej męczące były na karcie soundblaster x-fi) o przeznaczeniu w słuchaniu głównie rocka i okolic.

 

 

Zależy mi na efekcie wow, chcę żeby był przeskok z CAL, bo w innym wypadku nie warto żebym je wymieniał na coś innego, no i jeśli mój obecny zestaw nie pociągnie HD600 (bo coś tańszego zagra równie dobrze na tym sprzęcie) to nie będę się na te słuchawki nastawiał, nawet w teorii.

Na razie moim faworytem jest takstar hd6000, a właściwie jego tańszy odpowiednik (rebranding) czyli omnitronic shp-5000 - mam nadzieję, że specyfikacja jest identyczna, czy może to być pułapka? Czy może lepiej zamiast hd6000/shp-5000 zbierać na HD600, bo różnica po CAL będzie bardzo mała?

Dziękuję za pomoc! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odsluchiwałem swoich basowo modowanych ts-671 na lampowym aune t1 mk2.

Cóż, efektu "wow" dla mnie nie ma. Po prostu grają inaczej. Lampa zmiękcza bas , na zestawie fiio jest twardszy, a na aune t1 bardziej taki " pudełkowy", delikatny. Nie chcę powisedzieć że jest zły, a jedynie że taki ma charakter. Też moze się podobać. Słuchawki bardziej się otwierają na górze, stają sie jaśniejsze przez co na niektórych realizacjach czułem się zmęczony tą jasnością. Nie są to igiełki ani żyletki , niemniej było to rozjasnienie brzmienia, które wpływało na zmęczenie czynnika ludzkiego. Góra zachowała przy tym swoją szczególowosc.

Charater sceny był nadal duży.

Trzeba wziąć pod uwagę że nie byly to słuchawki fabryczne. Ale chciałem jakoś pomóc w ramach możliwości jakie posiadam.

Przez co sugeruję ze wymagany jest mimo wszystko odsłuch a nie kupno w ciemno.

Mnie osobiście lepiej podobają sie ts 671 na tym zestawie fiio ktory posiadasz, a ktory temperuje jasną gorę i dociąża dół.

A jesli chodzi o lampy to slucham je na espressivo - e , a jako dac służy nuforce udac2.

Jakby co to zapraszam na odsluch do Sosnowca lub Kozienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odsluchiwałem swoich basowo modowanych ts-671 na lampowym aune t1 mk2.

Cóż, efektu "wow" dla mnie nie ma. Po prostu grają inaczej. Lampa zmiękcza bas , na zestawie fiio jest twardszy, a na aune t1 bardziej taki " pudełkowy", delikatny. Nie chcę powisedzieć że jest zły, a jedynie że taki ma charakter. Też moze się podobać. Słuchawki bardziej się otwierają na górze, stają sie jaśniejsze przez co na niektórych realizacjach czułem się zmęczony tą jasnością. Nie są to igiełki ani żyletki , niemniej było to rozjasnienie brzmienia, które wpływało na zmęczenie czynnika ludzkiego. Góra zachowała przy tym swoją szczególowosc.

Charater sceny był nadal duży.

Trzeba wziąć pod uwagę że nie byly to słuchawki fabryczne. Ale chciałem jakoś pomóc w ramach możliwości jakie posiadam.

Przez co sugeruję ze wymagany jest mimo wszystko odsłuch a nie kupno w ciemno.

Mnie osobiście lepiej podobają sie ts 671 na tym zestawie fiio ktory posiadasz, a ktory temperuje jasną gorę i dociąża dół.

A jesli chodzi o lampy to slucham je na espressivo - e , a jako dac służy nuforce udac2.

Jakby co to zapraszam na odsluch do Sosnowca lub Kozienic.

 

Do Sosnowca mam 80km więc być może kiedyś się odezwę ;)

Przyszła do mnie dzisiaj gotowa do odpalenia płytka według projektu wzmacniacza lampowego audioton, w wykonaniu jednego z forumowiczów ( http://forum.mp3store.pl/topic/114403-hybryda-z-audiotonu-po-raz-kolejny/ ). Prawdopodobnie przyjdzie też jutro lampa electroharmonixa, pozostałe elementy typu gniazdo, złącza, w następnym tygodniu. Jeśli niczego po drodze nie zniszczę oraz wymyślę z czego zrobić atrakcyjną obudowę to będę miał okazję zmontować to cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odsluchiwałem swoich basowo modowanych ts-671 na lampowym aune t1 mk2.

Cóż, efektu "wow" dla mnie nie ma. Po prostu grają inaczej. Lampa zmiękcza bas

 

Tak jeszcze na marginesie, podobno wzmacniacz w klasie A zmiękcza trochę bas, wydaje się wtedy bardziej rozlazły. Choć nie mam pojęcia jak to wygląda w przypadku wzmacniacza lampowego oraz hybrydy.

Edytowane przez tom1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego trzeba samemu przesłuchać co kryje się pod znaczeniem tych słów:)

 

W przypadku aune t1 on sam nie powoduje "rozlazłości" basu na słuchawkach nausznych , które posiadam.

 

Witam po przerwie,

postanowiłem, że jednak zainwestuję w Sennheisery HD600. Nie wiem, czy fiio e9 + e17 dadzą radę je dobrze napędzić, niestety nie skończyłem jeszcze hybrydy wzmacniacza, prawdopodobnie mam problem ze stabilizatorem albo z jakimś rezystorem, gdyż po wsadzeniu lampy stabilizator przestaje dawać napięcie (kupiłem drugą tanią lampę żeby sprawdzić czy lampa jest sprawna). Niestety dopiero gdy ogarnę ten temat będę mógł powiedzieć więcej i na temat ts-671 i na temat HD600.

Bardzo chętnie kiedyś przesłucham dt990 600ohm, bo i nad nimi się zastanawiałem. Jeśli przesłucham HD600 i skończę wzmacniacz to chętnie na jakieś dwa tygodnie pożyczę/wymienię na chwilę jakiś zestaw żeby porównać. Pozdrawiam

Edytowane przez tom1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W nieco ponad 24 godziny, na podstawie kilku opinii, już jesteś przekonany? Pozostaje pogratulować szybkości decyzji :D

 

BTW Ja bym zerknął na SHP9500... w porównaniu z Takstarami nie wymagają elektrowni + wygoda :)

Też jestem w szoku :D Ja po tygodniu wciąż nie wiedziałem, dziś z mp3storu pożyczyli mi AKG550 więc testuje :)

 

 

Dlatego trzeba samemu przesłuchać co kryje się pod znaczeniem tych słów:)

 

W przypadku aune t1 on sam nie powoduje "rozlazłości" basu na słuchawkach nausznych , które posiadam.

 

Witam po przerwie,

postanowiłem, że jednak zainwestuję w Sennheisery HD600. Nie wiem, czy fiio e9 + e17 dadzą radę je dobrze napędzić, niestety nie skończyłem jeszcze hybrydy wzmacniacza, prawdopodobnie mam problem ze stabilizatorem albo z jakimś rezystorem, gdyż po wsadzeniu lampy stabilizator przestaje dawać napięcie (kupiłem drugą tanią lampę żeby sprawdzić czy lampa jest sprawna). Niestety dopiero gdy ogarnę ten temat będę mógł powiedzieć więcej i na temat ts-671 i na temat HD600.

Bardzo chętnie kiedyś przesłucham dt990 600ohm, bo i nad nimi się zastanawiałem. Jeśli przesłucham HD600 i skończę wzmacniacz to chętnie na jakieś dwa tygodnie pożyczę/wymienię na chwilę jakiś zestaw żeby porównać. Pozdrawiam

 

To żeś trochę przeskok cenowy zrobił :P

Edytowane przez sechuBFG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W nieco ponad 24 godziny, na podstawie kilku opinii, już jesteś przekonany? Pozostaje pogratulować szybkości decyzji :D

 

BTW Ja bym zerknął na SHP9500... w porównaniu z Takstarami nie wymagają elektrowni + wygoda :)

Też jestem w szoku :D Ja po tygodniu wciąż nie wiedziałem, dziś z mp3storu pożyczyli mi AKG550 więc testuje :)

 

 

Dlatego trzeba samemu przesłuchać co kryje się pod znaczeniem tych słów:)

 

W przypadku aune t1 on sam nie powoduje "rozlazłości" basu na słuchawkach nausznych , które posiadam.

 

Witam po przerwie,

postanowiłem, że jednak zainwestuję w Sennheisery HD600. Nie wiem, czy fiio e9 + e17 dadzą radę je dobrze napędzić, niestety nie skończyłem jeszcze hybrydy wzmacniacza, prawdopodobnie mam problem ze stabilizatorem albo z jakimś rezystorem, gdyż po wsadzeniu lampy stabilizator przestaje dawać napięcie (kupiłem drugą tanią lampę żeby sprawdzić czy lampa jest sprawna). Niestety dopiero gdy ogarnę ten temat będę mógł powiedzieć więcej i na temat ts-671 i na temat HD600.

Bardzo chętnie kiedyś przesłucham dt990 600ohm, bo i nad nimi się zastanawiałem. Jeśli przesłucham HD600 i skończę wzmacniacz to chętnie na jakieś dwa tygodnie pożyczę/wymienię na chwilę jakiś zestaw żeby porównać. Pozdrawiam

 

To żeś trochę przeskok cenowy zrobił :P

 

 

TSy kupiłem używane za 110zł z wysyłką, niejako na próbę. Nie do końca zadowala mnie zestaw fiio e17+e9, dlatego też zacząłem budować hybrydę wzmacniacza, bo i na tym forum przeczytałem, że tylko porządny wzmacniacz da radę je napędzić prawidłowo... HD600 też kupiłem używane i w najgorszym wypadku sprzedam ze stratą 5-7%. Traktuję to jak zamrożenie kapitału. Chętnie posłuchałbym jeszcze dt990 600ohm na porządnym wzmacniaczu lub najlepiej espressivo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

TSy kupiłem używane za 110zł z wysyłką, niejako na próbę. Nie do końca zadowala mnie zestaw fiio e17+e9, dlatego też zacząłem budować hybrydę wzmacniacza, bo i na tym forum przeczytałem, że tylko porządny wzmacniacz da radę je napędzić prawidłowo... HD600 też kupiłem używane i w najgorszym wypadku sprzedam ze stratą 5-7%. Traktuję to jak zamrożenie kapitału. Chętnie posłuchałbym jeszcze dt990 600ohm na porządnym wzmacniaczu lub najlepiej espressivo.

 

Jak AKG550 nie przejdzie testu teraz to następne będą DT880 albo DT990. Jak coś to jestem z łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

TSy kupiłem używane za 110zł z wysyłką, niejako na próbę. Nie do końca zadowala mnie zestaw fiio e17+e9, dlatego też zacząłem budować hybrydę wzmacniacza, bo i na tym forum przeczytałem, że tylko porządny wzmacniacz da radę je napędzić prawidłowo... HD600 też kupiłem używane i w najgorszym wypadku sprzedam ze stratą 5-7%. Traktuję to jak zamrożenie kapitału. Chętnie posłuchałbym jeszcze dt990 600ohm na porządnym wzmacniaczu lub najlepiej espressivo.

 

 

Wysłałem Ci prywatną wiadomość jako kanał komunikacyjny na poczet ewentualnych wymian i/lub meetów 2-osobowych w celach szeroko rozumianej experiencji sprzętowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności