Skocz do zawartości

Wokale lekko przesunięte na lewo w stereo?


Dexter69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniłem ostatnio sprzęt (tj. zarówno wzmacniacz, jak i głośniki i kable) i teraz bardzo często łapię się na tym, że zauważam przesunięte wokale tak z 15% na lewo od środka.

Myślałem najpierw, że któryś ze średnich jakoś źle sterowany jest, więc zamieniłem miejscami kolumny, ale jest identycznie. Potem sprawdziłem wszystkie kable (bi-wire na A i B z ampa), ale są ok.

Może mi ktoś naświetlić o co tu chodzi?

Sprzęt to yammy r-n500, dynavoice df6, monitor cobra cable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .

Samo stereo nie gra, jest jeszcze akustyka pomieszczenia .

Te przesunięcie masz na wszystkich utworach ?

U mnie w pokoju bez absorberow wokal mam bardziej przesunięty w prawo .

Sprawdź sobie różne odległości stanowiska odsluchowego od kolumn i napisz czy cos się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie mam na każdym utworze.

Pokój jest symetryczny lewo prawo, stanowisko odsłuchowe to kanapa z której robię zdjęcie, dalej nie odejdę bo jest ściana. :)uploadfromtaptalk1446364217866.jpg

Dodam jeszcze, że stare kolumny były w tym samym miejscu i było perfect centralnie.

Edytowane przez Dexter69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina wzmaka, bez dwóch zdań.

Mam dwa i oba skrzywiają mi scenę, jeden gra na prawo drugi na lewo.

To nie są duże różnice ale słyszalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w trybie pure direct (a tylko z tego korzystam) wyłącza sobie wszystko włącznie z balansem. :F

U mnie chyba potki pieprzą scenę, w pure direct jest lepiej. Wzmaki stare dziadki to ma prawo już coś szwankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orłem z fizyki w szkole nigdy nie byłem, ale śmiem wątpić, że zmiana położenia kolumny o te 15% wyprostuje mi poprawnie scenę, wszak dźwięk rozchodzi się trochę inaczej.

 

Jeżeli problem leży jedynie po stronie wyjść o różnej mocy na wzmacniaczu to mogę spróbować zamienić w swoim bi wire dolne z górnym (bo cały zakres wychodzi ze wzmaka chyba) i ewentualnie spróbować go puścić tylko na A lub tylko na B..?

Edytowane przez Dexter69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orłem z fizyki w szkole nigdy nie byłem, ale śmiem wątpić, że zmiana położenia kolumny o te 15% wyprostuje mi poprawnie scenę, wszak dźwięk rozchodzi się trochę inaczej.

 

Jeżeli problem leży jedynie po stronie wyjść o różnej mocy na wzmacniaczu to mogę spróbować zamienić w swoim bi wire dolne z górnym (bo cały zakres wychodzi ze wzmaka chyba) i ewentualnie spróbować go puścić tylko na A lub tylko na B..?

A jak niby dba się o akustykę? Ściany w pokoju masz w tej samej odległości od kolumn. Chyba nie, bo z lewej strony masz okno.

Mówisz, żeby pobawić się tymi kablami najpierw?

Myślałem, że to kawałek miedzi o danej średnicy. Co prawda lewe mają metr mniej od prawych, może robią tak różny opór, że mi to na scenę wpływa. :D

To mamy winnego. Metr różnicy to jednak minimalnie różny opór kabla. A to przekłada się na głośność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przerobiłem kable symetryczne i nie symetryczne, 1-2 m kabla nie robi słyszalnej różnicy.

To grajo, czy nie grajo? ;-)

 

1-2 metry różnicy w długości kabla nie powoduje słyszalnego zachwiania balansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież winę wzmacniacza można całkiem łatwo stwierdzić - zamienić kolumny kanałami na konektorach końcówki mocy i zmienić lewy z prawym kanałem na źródle.
Poza tym takie testy warto dla pewności przeprowadzać na zmonofonizowanym źródle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pobawiłem się kablami jak tylko się dało i bez różnicy.

ACZKOLWIEK po zmianie lewego kanału z prawym nie poleciało w prawo, więc wzmacniacz odpada (chyba..?) i pozostaje akustyka. W co mi się też nie chce wierzyć, bo stare kolumny stały tak samo, a grało dead center. Albo jakie pole magnetyczne nowego wzmacniacza haha.

A testy przeprowadzam na utworach, które doskonale znam, więc żadna monofonia mi nie potrzebna.

Edytowane przez Dexter69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności