Skocz do zawartości
  • 0

Fidelio X2 w wersji zamkniętej


Jaworrr

Pytanie

Witajcie to ja kalejdoskop.

 

Zakochany jestem w dźwięku Fidelio X2, grają mi idealnie.

Jednak nie izolują od otoczenia, co czasami przeszkadza mi, a czasami może otoczeniu.

Otoczenie twierdzi, że nie przeszkadzam, ale chyba tylko dlatego żebym znów nie kupował słuchawek… nie ze mną te numeryJ

 

Chciałbym mieć parę zamkniętych słuchawek, dobrze izolujących i wygodnych. Żeby grały jak X2. Nie za dużo basu, nie za dużo góry. Raczej równo.

Pod DX90, 500-1000zł.

 

Słuchałem w Saturnie AKG 550, podobały mi się. Podbicie na przełomie wyższej średnicy i wysokich wiem, że jest do zredukowania wkładkami z fizeliny.

Bas był ok, dźwięk napowietrzony.

Mam propozycję od Pendragona zakupu modowanych K551, którą rozważam, ale nie mam jak posłuchać. Więc rozmyślam.

 

Po wpisach na forum dot. k550 widzę, że można lepiej tylko nie wiem w którą stronę patrzeć..?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
To chyba bym testerem został, w sieci nie ma żadnych recek:) ludzie stronią od nieznanego.

 

Skazany jestem na te 550/551?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG a X2 to przecież odmienne bieguny grania.

Z zamkniętych i o podobnych brzmieniem i dynamice do X2 to słyszałem, modowane JVC HA-S680.

Ale scena i separacja na dużo niższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

To chyba bym testerem został, w sieci nie ma żadnych recek:) ludzie stronią od nieznanego.

 

Skazany jestem na te 550/551?

 

w takim razie CALe sobie kup..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG a X2 to przecież odmienne bieguny grania.

Z zamkniętych i o podobnych brzmieniem i dynamice do X2 to słyszałem, modowane JVC HA-S680.

Ale scena i separacja na dużo niższym poziomie.

Nie tak do konca Janusz, bo i jedne, i drugie maja mocna srednice, miesisty, niski bas i dobra przestrzen, tylko AKG sa "troche" jasniejsze, ale wedlug mnie "fun" u obu ten sam ;).

Dlatego tez m.in. nic innego, latwo napedzalnego u mnie sie nie ostalo :).

 

Z kolei te JVC, to jakas tragedia (bez obrazy Janusz ;)), ale jedne z najgorszych sluchawek, jakie w zyciu sluchalem :ph34r:, oczywiscie mowa o "stock".

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

AKG a X2 to przecież odmienne bieguny grania.

Z zamkniętych i o podobnych brzmieniem i dynamice do X2 to słyszałem, modowane JVC HA-S680.

Ale scena i separacja na dużo niższym poziomie.

Nie tak do konca Janusz, bo i jedne, i drugie maja mocna srednice, miesisty, niski bas i dobra przestrzen, tylko AKG sa "troche" jasniejsze, ale wedlug mnie "fun" u obu ten sam ;).

Dlatego tez m.in. nic innego, latwo napedzalnego u mnie sie nie ostalo :).

 

Z kolei te JVC, to jakas tragedia (bez obrazy Janusz ;)), ale jedne z najgorszych sluchawek, jakie w zyciu sluchalem :ph34r:, oczywiscie mowa o "stock".

 

Właśnie tego "trochę" jaśniejsze się obawiam. Jestem na to bardzo wrażliwy po DT990PRO, które mnie kaleczyły.

Nie przeszkadza mi jeśli wysokie są lekko cofnięte, ale ich nadmiar już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całkiem blisko pasującego brzemienia dzisiaj byłem, tylko cena mnie powstrzymała:)

Demon mm400 - może coś o tej sygnaturze brzmienia w mniejszych pieniądzach znacie?

 

Nie do końca tak wygodne jakbym sobie życzył, ale wokół uszne i piękne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Denonów d600 słuchałem, studnia z basem i odsunięte plany od słuchacza to jest to co zapamiętałem - za to bardzo wygodne, ale nie portable.

Focale nie wygodne.

Swojego czasy kusiły mnie Yamahy ale nie było konkretnych testów więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności