Skocz do zawartości

mp3tag - jak tego uzyc :)


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra - kto mnie wkopal niech podpowiada :)

 

czy da sie latwo automatem w mp3tag zrobic aby usunal wszysktie tagi i potem otagowal w taki sposob:

- tytul = nazwa pliku

- nazwa albumu = nazwa folderu

- wykonawca = nazwa folderu nadrzednego

 

I pytanko - co to sa te znaczniki ? Przy flacach mam znacznik FLAC, przy mp3 czasem id3v1 czasem id3v2.3 - jakie powinny byc aby urzadzenia nie mialy problemow?

 

Problem mam bo jest 500 folderow i 6000 plikow do otagowania od zera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie masz Linuksa, tutaj to tak:

For example, if you keep your audio files using the artist/album/01 track title.flac directory structure and filenames, use the

%a/%b/%n %t

format string to extract the track number and title from the filename, the album title from the parent directory and the artist from the grandparent directory.

 

 

https://help.gnome.org/users/easytag/stable/scanner.html.en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linuxa niet :/

foobar2000 mowisz to ma? ja w file operations widze tylko operacje na nazwachj pliku, a nei na tagach :(

tagscanner - pogooglam

 

thx

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz pod ręką PC. Z pamięci.

W opcji chyba File dajesz dodaj katalog.

Powinien wczytać wszystko niezależnie jak to było poukładane w katalogu.

potem zaznaczasz całość i dajesz tagging wykona jeszcze raz nie trzeba najpierw czyścić.

Potem masz file operations i tak też możesz odpalić dla wszystkich zaznaczonych tylko

trzeba określić jak ma tworzyć katalogi i nazwy plików.

 

Najlepiej spróbować dla kawałka, na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko widze dziala w druga strone... z taga robi foldery

odwrotnie nie idzie za sprawnie

zwlaszcza problemem sa zagniezdzone foldery...

 

chyba jednak duzo recznej roboty czeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku wszystkie odtwarzacze, z którymi się zetknąłem, zarówno programowe, jak i sprzętowe, odtwarzają alfabetycznie. Jeśli odtwarzasz wg. tagów, to kolejność następuje wg. tytułów; jeśli odtwarzasz bezpośrednio (np. katalogami), to wg. nazw plików, więc jeśli masz pliki z nazwami zaczynającymi się od numeru ścieżki na płycie (należy pamiętać o "leading zero", tj. 01, 02, 03...), to kolejność odtwarzania powinna być prawidłowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
czy da sie latwo automatem w mp3tag zrobic aby usunal wszysktie tagi i potem otagowal w taki sposob:

- tytul = nazwa pliku

- nazwa albumu = nazwa folderu

- wykonawca = nazwa folderu nadrzednego

Grubbby, zrobiłeś coś takiego?

Bo i ja wziąłem się za tagowanie swojej muzyki, bo do tej pory wrzucałem wszystko do jednego wora i przy tagach potrafi to wkurzyć.

Działałem trochę wczoraj w Mp3Tag, ale tam nie wiedziałem opcji zaciągającej taga z nazwy foldery. Albo przegapiłem, albo czyta tylko z nazwy pliku.

 

Na razie próbuję poukładać sobie ładnie nazwy katalogów wg wzoru - %artist% - %year% - %album%, a potem będzie grzebał w samych tagach.

 

I szukam czegoś jeszcze do okładek, bo jak mam przelecieć kilkaset albumów, to się do świąt nie wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - w ta strone nie znalazlem nic. w druga strone to i chyba cos bylo - za na podstawie tagow budowal strukture katalogow.

 

siedzialem z mp3tagiem i rzezbilem :) tam mozna oczywiscie zrobic multiwybor i nakazac aby jako tytul dal nazwe pliku i inne tego typu hurtowe akcje. Ale pelen automat jeszcze zwiazany z folderami to niestety nie odnalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności