Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne otwarte z regulacją głośności i mikrofonem do 250


MarioPL98

Pytanie

Szukam słuchawek takich jak w temacie. Jakiś czas temu pękły mi moje mediatechy nebula, które miałem 3 lata ze względu na wygodę i bardzo słabe wygłuszanie. Szukam coś podobnego ale lepszej jakości. Zależy mi główne na tym, aby małżowina nie była przyciśnięta, żeby słuchawki opierały się na głowie a nie na uchu oraz na możliwie jak najmniejszym wygłuszaniu otoczenia, ponieważ często korzystam jednocześnie z głośników i słuchawek. Regulator głośności wymagany. Co polecacie? Na razie zastanawiam się nad creative hs 800/1000, ale chyba będą za małe.

 

PS Jeżeli chodzi o muzykę, to tak, słucham jej, głównie bezstratnie skompresowanej, pomimo tego, że w komputerze mam tylko zintegrowaną dźwiękówkę (która o dziwo nie ma żadnych szumów podczas spoczynku, a dźwięk jest stosunkowo wysokiej jakości).

Edytowane przez MarioPL98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To byś się zdziwił jak beztsratny format gra na słuchawkach z prawdziwego zdarzenia :D

Nie wiem jakie Ci polecić, powiem tylko że creativy są raczej nauszne, a nie wokółuszne. Przynajmniej na średnie i wielkie uszy. Chociaż nie cisną, gąbki są dosyć miękkie bo to welur.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To byś się zdziwił jak beztsratny format gra na słuchawkach z prawdziwego zdarzenia :D

 

Nie wiem jakie Ci polecić, powiem tylko że creativy są raczej nauszne, a nie wokółuszne. Przynajmniej na średnie i wielkie uszy. Chociaż nie cisną, gąbki są dosyć miękkie bo to welur.

Słuchałem flaców na momentumach on-ear i wiem, jak grają takie słuchawki.

Jaka jest szansa, że znajdę takie słuchawki, które szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem dodać, wolałbym konstrukcje tylko plastikowe ze względu na możliwie najmniejsza wagę. Najlepiej, aby nie przekraczało 200 gramów. (ewentualnie 250, jeżeli będą się bardzo dobrze trzymały).


A co do tych Superluxów, to też się nad nimi zastanawiałem, ale mają kilka ważnych dla mnie wad, np. brak możliwości schowania/wykrzywienia mikrofonu w górę, otoczka wokół uszu jest z materiału, który ponoć "przykleja" się do głowy po spoceniu (co jest u mnie częstym zjawiskiem podczas grania), brak regulowanej długości, czy ruch tylko po jednej osi (tych elementów na uszach). Dla przykładu moje stare mediatechy miały ten element praktycznie luźny i mógł się wykręcać średnio o 15 stopni w każdym kierunku, a do tego się lekko obracał.


Koniec pomysłow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie ma takich słuchawek, jakich szukasz, a przynajmniej ja o takich nie słyszałem. To znaczy może są, ale nie w tych pieniądzach i byłby to nieopłacalny zakup.

edit: przypomniał mi się jeden model, tylko nie pamiętam nazwy, może zaraz znajdę

Już wiem: QPAD QH-85, niestety trochę ponad budżet (300zł) oraz dosyć ciężkie (350g z mikrofonem). Nic innego spełniającego wyznaczone przez Ciebie kryteria raczej nie znajdziesz. Musisz pójść na kompromis:

1. słuchawki otwarte (SHP9500, jakieś Takstary lub Seperluxy) + oddzielny mikrofon (imo najlepsza opcja), i tutaj raczej musisz zapomnieć o regulacji głośności

2. zamknięty headset, jednak tutaj waga będzie znaczna bo wszystkie najpopularniejsze i najczęściej polecane konstrukcje mają metalowy pałąk

Sam musisz zdecydować.

Edytowane przez Dark Devill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kupisz takich słuchawek, za dużo pierdół wymagasz. Kup sobie zewnętrzną kartę i głośność zmieniaj potencjometrem, mikrofon można kupić stojący lub doczepiany, a niska waga świadczy o słabej jakości użytych materiałów (wszystkie polecane mają zazwyczaj poniżej lub powyżej 300g). W ten sposób zostają Ci do znalezienia wokółuszne słuchawki otwarte, co i tak jest trudne w kwocie 250zł ale już wykonalne.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, praktycznie nic się nie zmieni, co najwyżej przyzwyczaisz się do ich złego brzmienia. Po modyfikacji są zupełnie innymi słuchawkami. Ja wypełniłem muszle plasteliną na którą dałem trochę filcu + pobawiłem się tymi dziurkami na przetworniku redukując trochę bas. Zyskałem na przestrzeni, kontroli basu, brzmienie było bardziej równe, słuchawki cięższe i muszle tak nie drżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teach me senpai.

Aktualnie mój eq w foobarze wygląda tak http://i.cubeupload.com/71CsU9.png


Jak zdjąć te nakładki materiałowe?

 


W Realteku ustawiłem taki eq:http://i.cubeupload.com/7jTGzG.png i na razie trochę lepiej jest.


TrueFaith, mógłbyś mi pokazać, jak masz te słuchawki zrobione?


Dobra, jestem po prawie 10 godzinach używania i mam wrażenie, że wysokie i średnie tony się troszkę poprawiły. Na pewno nie jest to przyzwyczajenie się, bo porównywałem ze słuchawkami od telefonu. Nadal jednak będę używał equalizerów z mocno obniżonym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem je z 2-3 lata temu, nie mam jak ich pokazać. Wysłałem je Perulowi bo padł mi kabel a jest tak tragicznej jakości że nie da się go zlutować spowrotem (od razu się przepala)

http://pokazywarka.pl/fatal1ty_mod/

Tu mod Perul'a, ja go można powiedzieć ulepszyłem, choć to bardziej zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dobry poradnik, jak je wygrzeję, to tak zrobię (aby mieć już finalny dźwięk). Na razie wytrzymam na korektorze.

 

A co do pałąku to dla mnie w sam raz, bo przynajmniej nie spada z głowy, a za jakiś czas prawdopodobnie sam się lekko rozciągnie.

 

Nie wiem, czy tylko u mnie, ale moje nakładki welurowe są dosyć wąskie, jakby ściśnięte, może to przez przebywanie w opakowaniu. Na noc je czymś wypcham, aby się poszerzyły.

 

A co do samych słuchawek, to w aktualnym stanie mogą idealnie służyć jako zapasowe głośniki xD.


Swoją drogą te welury są takie miękkie, że gdybym się uprał, to zrobiłbym z nich słuchawki wokółuszne (teraz są gdzieś na pograniczu nausznych i wokółusznych).

Edytowane przez MarioPL98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności