Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki uniwersalne na dwór i stacjonarnie do 300 zł


robson15

Pytanie

Witam szukam słuchawek do max 300 zł . Słuchawki będa używane na dworzu i w domu.

Ważne żeby były uniwersalne co do odtwarzanej muzyki z dobrym basem ale bez przesady i sprawdziły się przy oglądaniu filmów.

Będą podpięte do Clipa Sport i pod integrę. Ogólna trwałość słuchawek i wykonanie jest dla mnie ważne,żeby nie rozpadły się po 2-3 miesiącach.

Najbardziej z tych co szukałem to pasują Noontec Zoro HD-ogólna trwałość,dobra jakość dzwięku i HD II-warto do nich dopłacać jak różnica jest nie wielka?

Jak ktoś miał styczność z Noontecami to proszę o opinie.

Może macie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć. :)

 

Oba modele Noonteca będą trafionym wyborem, gdyż oferują naprawdę dobrą jakość dźwięku w stosunku do ceny.

Wybór jednego z nich sprowadza się wyłącznie do osobistych preferencji.

HD mają bardziej mainstreamową i funową sygnaturę dźwięku, a HD II grają znacznie jaśniej i trochę bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałem opinie że HD słabo izolują. Mam HD II i muszę powiedzieć że izolacją jestem zaskoczony. W domu przy komputerze wystarczy 30% głośności żeby prawie nie słyszeć że ktoś coś mów, na ulicy przy 70% działają jak doki- nie słychać ruchu ulicznego. Do autobusu czy tramwaju tym bardziej idealne. Za zewnątrz dźwięk przecieka jedynie przy najwyższych poziomach głośności a i wtedy jest to poziom nie przeszkadzający otoczeniu, W HD II zmieniono kształt i ułożenie muszli, do tego pady są wieksze i lepiej zakrywają ucho, pewnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HDII są bardziej uniwersalne jeśli chodzi o brzmienie? Nie brakuje w nich basu?

Czytałem,że HD najlepiej podłączać do jasnych żródeł,natomiast nie wiem czy przy HD II będzie to dobre rozwiązanie.

Czy jeśli chodzi i żródło to są jakieś wymagające? Zgrają się z integrą? Dużo zyskają na lepszej zewnętrznej karcie dzwiękowej?

Wszystkie pytania tyczą się obu modeli.

Edytowane przez robson15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W zwykłych Zoro wspomniane jest,że kabel daję niezłą jakość dzwięku i warto go wymienić na lepszy a jak jest w przypadku wersji HD i HD II? Czy jest lepszy czy wystarczy dla zwykłego szarego słuchacza?;) Może warto zmienić na lepszy? Nic nie moge na ten temat znaleść w obu recenzjach,jedynie kabel w przypadku HD II jest dość cieńki.

Czy HD i HD II mocno się ''palcują"? oba modele są pokryte lakierem fortepianowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do zastosowań mobilnych kabel Noontec HD II jest bardzo dobry. Lekki, nie plącze się, a przycisk na kablu się przydaje jeśli używamy ze smartfonem. Do używania z komputerem może być za krótki, a jack TRRS może powodować problemy - u mnie czasami po poruszeniu wtykiem dźwięk przestaje działać jak należy, ale nie jest to zbyt upierdliwe, wystarczy poruszyć ponownie. Do sprzętu staconarnego wystarczy w zasadzie w razie czego dokupić najtańszego prolinka i będzie ok.

 

 

A palcowanie- pewnie zależy od koloru. Moje ciemnoniebieskie HD II niby się palcują, ale na tym odcieniu trzeba się im przyjrzeć naprawdę z bliska i uważnie żeby to dostrzec.

Edytowane przez Pewker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze mam dylemat co wybrać HD czy HD II do Sporta. Praktycznie z testów wynika,że najlepiej HD łączyć z jasnym żródłem w tym Sport byłby ok do tego brzmienie by trochę zyskało.

Jednak ze względu na lepszą budowę i uniwersalność ciągnie mnie do HD II ale czy basu nie będzie za mało w tym przypadku i z jasnym żródłem?

Nie chciałbym kupić ponownie słuchawek w stylu Brainwavz delta gdzie w testach bas był ok ale przyszło co do czego to po podłączeniu do playera prawie go nie było na dodatek to słuchawki dokanałowe.

Czy po wygrzaniu oba modele grają lepiej? ? HD grają trochę jaśniej a HD II bardziej basowo,lub jeszcze jaśniej?

Edytowane przez robson15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W cenie 300zł da się kupić używane MOE.

 

I nawet na jasnym źródle niskie rejestry będą w nich dobrze zaakcentowane.

 

BTW: co Wy macie ostatnio z tym "dworzu"? Pisze się "dworze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności