Skocz do zawartości

Optimus


Gość patri

Rekomendowane odpowiedzi

Niezbyt wiele informacji na tym forum znalazłam o markach firmy Optimus.

Właściwie wszystko kończyło się na jednym zdaniu, a raczej powiedzeniu słów nie polecam.

Mnie ostatnio zaciekawiła ich propozycja czyli

Słuchawki MP3 OPTIMUS BMH-200

 

Funkcje są ciekawie połączone. Możliwość rozbudowania dzięki SecureDigital i MultiMedia Card. Niestety niektórych informacji o tym produkcie na stronie brakuje.

Ktoś może takie coś posiada, albo zetknął się i może coś więcej na ten temat napisać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OPTIMUS BMH-200 poza podstawowymi funkcjami jak bezprzewodowe słuchawki, odtwarzacz MP3, radio i komunikacja bezprzewodowa posiada również wbudowany mikrofon, który przy wykorzystaniu technologii Bluetooth daje możliwość używania BMH-200 jako zestawu Hands-Free do rozmów przez telefon GSM. Produkt posiada również wbudowany czytnik kart SecureDigital i MultiMedia Card co umożliwia odsłuchiwanie dużej ilości utworów. Transfer muzyki odbywa się przez port USB. Zestaw BMH-200 jest kompatybilny z telefonami GSM: Nokia, Sony Ericsson, Motorola, Siemens i innymi dostępnymi obecnie na rynku.

 

Nazwa: Słuchawki MP3 OPTIMUS BMH-200

Obsługiwane formaty: MP3, WMA

Próbkowanie (sampling): 32-320 kbps

Port USB: USB 1.1

Ekran: Zintegrowany LCD

Tryby odtwarzania: Normal, random, repeat once, all

Zarządzanie plikami: NIE

Tuner FM: TAK

Komunikacja bezprzewodowa: Bluetooth 1.1

Czytnik kart pamięci: SD / MMC

Zasilanie: Wbudowany Li-Polymer 550mAh

W komplecie: Kabel USB, CD ze sterownikami, instrukcja obsługi, pokrowiec, ładowarka

Wymiary / waga: 80g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co napisze ? Nie polecam... ;)

 

Pomijając fakt, że to brzydkie i nie funkcjonalne, to jak firma "komputerowa" może wyprodukować dobry dźwiękowo odtwarzacz mp3 ?

 

Zawsze zastanawia mnie pomysłowość ludzi, jeżeli chodzi o zapytanie z jakimś nowym, innowacyjnym odtwarzaczem mp3...

Czy naprawde nie wystarczy wam dobry sprzęt, sprawdzonej na rynku firmy, typu iRiver, iAudio, Sandisk, Mpio i jeszcze kilka innych ?

 

Rozumie że, większość chce być "inna", chce być indywidualistą ale za cenę tego cóż najważniejsze w playerach, za cene jakości ? Tak wiem, zaraz ktoś powie że nie jestem "trendi" i "kul" i że tradycjonalista ze mnie. Otóż nie... heh.

 

Taka mała dygresja na te wasze nowe zabawki ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś, oglądałeś, wiesz ? - czy Twoja odpowiedź jest czysto tendencyjna i oparta tylko na Twoich preferencjach dotyczących sprzętu ?

 

Cóż co do samego optimusa, to czy porządna firma komputerowa istniejąca na rynku od lat naprawdę nie zna się na dźwięku ?? Biorąc pod uwagę właśnie taki tok myślenia, zainteresowałam się tym produktem.

 

Poza tym SanDisc też nie jest firmą o profilu czysto muzycznym, a ich największym i najsłynniejszym dziełem nie jest Sansa, a pamięć flash. Tak więc nieco rzetelności mi brakuje w Twojej wypowiedzi, ale mimo wszystko dziękuję za opinię.

Z resztą wszystkie poparte argumentami opinie na ten temat są miło widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dołączone bajery nie będą tak zbędna jak np. wyświetlacz kolorowy do przeglądania zdjęć wielkości "paznokcia" .

Innowacyjny wygląd, owszem może być trendy, ale akurat tego typu słuchawki by mi odpowiadały, a tego typu budowa wyeliminowałaby zbędne smycze i plątanie się pchełek wokół szyi czy po kieszeniach. Moim zdaniem po prostu całkiem wygodne, szczególnie zimą, gdy podczas rozbierania się z okryć wierzchnich, trzeba uważać aby nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ja jestem dziwny uważając, że ten odtwarzacz jest okropny i nie założyłbym go nawet w domu, nie mówiąc już wyjściu na zewnątrz ?

 

Czyli to ja jestem dziwny myśląc, że brzmi to to jak zwykły no name z allegro ?

 

Czyli to ja jestem dziwny, nie dając za to 300pln a kupić sobie zamiast tego jakiegos ifpka ?

 

to czy porządna firma komputerowa istniejąca na rynku od lat naprawdę nie zna się na dźwięku ??

a co ma piernik do wiatraka ?

 

Wiesz co patri, kup sobie np. ipoda shuffle, a gwarantuje Ci że będziesz bardziej zadowolona niżeli z tego wynalazku...

W sumie Twój wybór, my jesteśmy od doradzania ale i tak większość robi po swojemu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że to właśnie jest firma komputerowa - zajmują się kompami wszelkiej maści i częściami do nich, ale w żadnym wypadku nie mają taśmy produkcyjnej nowych komponentów. Te wspaniałe odtwarzacze opatrzone marką optimus, w hipermarkecie będą marki korr albo jakiegoś innego szajstwa.

 

http://www.optimus.pl/index.php?pageid=160

http://www.pentagram.pl/pentagram/pl/produ...arzacze_mp3_mp4

 

Jak to jest, że każda z tych szanowanych firm ma w ofercie namiastkę ipoda, identyczną jak setki takich odtwarzaczy dostępnych na allegro pod różnymi bujnymi nazwami ?? Dla użytkowników tego forum jest to już raczej dawna oczywiste ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej uważam, że kształt odtwarzacza i funkcje, które nie są tak nieprzydatne, jak np. możliwość gry, czy oglądania zdjęć to krok w dobrym kierunku.

 

Czy ktoś miał już to przy swoich uszach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zasmucić, raczej nikt z użytkowników forum nie miał i nie będzie mial takiego cuda w rękach a co dopiero na uszach.

Tu większość stawia na jakość i na sprawdzony, dobry krztałt.

 

Tak więc, twój wybór. Ja od siebie dodam, że niektórych nie da się przekonać ;).

 

Peace !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

Sprawdzone przyslowie i tu pasuje.Strzelam że te słuchawko-mp3 jest kiepskiej jakości i zapragniesz nowych słuchawek lepszych(patrz:KPP,AKG,EP-630 itd.) to co zrobisz?Nico.Jest to zwykła zabaweczka-gadżet w żadnym wypadku pełnosprawny odtwarzacz mp3.Podzielam zdanie ZYGMUNTA i Maby.Popatrz na modele OPTIMUSA czyż nie są łudząco podobne do odtwarzaczy z hipermarketu?To są te same modele.Radze poczytać temat "DLaczego odtwarzacze mp4 to syf"Bardzo dokładnie wytłumaczone.

 

BTW>Brzydkie są jak choleraaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jako odtwarzacz byłby ok, to skąd wiesz że "część słuchawkowa" gra dobrze? Może akurat brakuje w nich basu, wtedy takiego zestawu nie uratujesz wymieniając słuchawki, dodając wzmacniacz. Gdyby było gdzieś info że za przetworniki odpowiada Sennheiser, AKG czy Koss wtedy możnaby przesłuchać, ale wydaje mi się że te słuchawki dorownują jakością firmie VAKOSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie informacji najbardziej przy tym produkcie brakuje.

 

Zawsze mnie denerwuje gdy słuchając dzwoni telefon, a ja muszę wszystko wyłączać i przestawać słuchać. Tu ten problem by zniknął. Co do MP4 to jest to faktycznie nietrafiona próba kontynuacji MP3... Tak więc zastanawiam się w jaką stronę powinny iść firmy, aby się rozwijać i proponować innowacyjne rozwiązania - to w końcu jest potrzebne, bo inaczej każdy z Was chodziłby teraz z gramofonem na rękach, albo własną orkiestrą aby posłuchać ulubionej muzyki podczas przemieszczania się.

I wcale nie uważam, ze jest to sprzęt do wszystkiego. Kawy Tobie nie zaparzy :P - co zresztą było by zbędne, jak większość szitu wciskanego w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Kupiłem to jakiś czas temu i zdecydowanie odradzam. Odtwarzacz tragiczny (słychać błędy kompresji, przeskakuje, odtwarza kilka utworów jednocześnie).

 

Przy połączeniu z kompem w trybie hi-fi dźwięk skacze, są opóźnienia - praktycznie nie da się słuchać.

 

O radiu zapomnijcie - trzeba sie trzymać za głowę, żeby coś odbierało (serio) ;)

 

Przy połączeniu z telefonem jakość dźwięku jest zbyt kiepska nawet do prowadzenia rozmowy.

 

Co do wyświetlacza z boku: przecież gdzieś musi być, bo jak inaczej będziesz wybierał utwory, zmieniał ustawienia itp.? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak , optiumus , juz jakis czas temu podpisal papiery o bankructwie ... za jakis miesiadz wypadaja z gieldy , za jakis czas optimus bedzie pisac na obodowach mp4 i mp3 i na starych ulotkach i obodowach kompow sprzed 6 lat ... -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności