Skocz do zawartości

Jakie Sluchawki Douszne Do Ipoda Video?


traitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem wyzej okreslonego modelu i zastanawiam sie nad odpowiednimi sluchawkami. Posiadam z poprzedniego playera senki mx 400 ale wg mnie te dolaczone do iPoda lepiej brzmia (w mx-ach nie ma prawie w ogole basu). Slucham dosyc ciezkiej muzyki np. Disturbed, Trapt, System of a Dawn, Godsmack, Coma - dla "nieobeznanych" :) - hardcore, hardrock. Uzywam tylko i wylacznie formatu mp3 - nie jestem typem audifila. Potrzebuje w sluchawkach wyrazistego basu ale nie lubie gdy jest go zbyt duzo (raczej jakosc a nie ilosc). Oczywiscie zdaje sobie w pelni sprawe z ograniczen zwiazanych z formatem mp3, ale chcialbym poprostu jak najwiecej z niego wycisnać. Poza tym wolabym aby sluchawki byly zakonczone "prostym" jackiem poniewaz dokupilem sobie etui (zareklamuje marke :) Krusella) i jestem troszeczke ograniczony specyficznie umieszczonym w nim otworku na połączenie z sluchawkami.

Czy istnieje duza roznica pomiedzy mx 400 a mx 500 (bas i jakosc brzmienia)?

Czy ep 630 sprawdzilyby sie do preferpwanego przeze mnie rodzaju muzyki? Czy w połaczeniu z duza iloscia basu zawartym w muzyce nie powstanie wielki "lomot"(na forum duzo o tym napisano)?

Czy sprawdzilyby sie cx 300?

BTW

Muzyki glownie slucham w zatloczonych srodkach stolecznej komunikacji miejsckiej :)

 

Mam nadzieje ze pomozecie mi w doborze odpowiedniego sprzetu i jestem otwarty na propozycje z Waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sony czy ktos moglby sie wypowiedziec jak sie sprawuja te sluchawki (seria MDR-EX).

Czym sie różni Sony MDR-EX51LP od EX 71?

Na tym forum wyczytalem opinie ze sa nietrwale i awaryjne, czy to prawda? Czy te sluchawki sprawdza sie do "ostrej" muzyki?

 

--------------------------------------

 

A moze zrezygnowac z dousznych i kupic np. senny px 100? Czy te sluchawki sprawdzaja sie w halasliwych warunkach i przede wszystkim czy spelnia moje oczekiwania? Czy te sluchawki sprawdzaja sie w codziennym uzytkowaniu, czy nie sa zbyt delikatne? Chcialbym poprawic jakosc dzwieku ale nie utrudniac sobie zycia.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Poszukaj na forum

Secundo: Słuchając w PX'ax słyszysz otoczenie tak, jakbyś nie miał nic na uszach, jedynym czynnnikiem zagłuszającym będzie muzyka. Grają ładnie jak na cenę, za jaką je kupiłem (169zł), są bardzo solidne i porządnie wykonane, ale hałasu nie tłumią ani troszkę. Z pewnością będą Ci się podobać pod względem brzmieniowym (sporo basu, lekko cofnięty środek, szczególnie wokal, dużo przyjemnej góry), chociaż to zupełnie co inego niż dokanałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwie sluchawek uzywam tylko i wylacznie na zewnatrz i to z reguly w dosyc halasliwym otoczeniu wiec wydaje mi sie ze potrzebuje troche izolacji. Uzywajac do tej pory mx 400 musialem je dosyc glosno ustawiac co po krotkim czasie bylo uciazliwe dla uszu i jak sadze nie bylo zabardzo zdrowe (tak sobie publicznie mysle). Z tego co TwiNsTer pisze px 100 nie nadaja sie do autobusu, czy metra a to dla mnie rzecz najwazniejsza (jezeli dobrze zrozumialem).

W zwiazku z tym pozostaja chyba dokanalowki. Pytanie brzmi czy pod wzgledem dzwieku beda (np cx300 albo ep630)beda lepsze od tych standardowo dolaczonych do ipoda? Jaki ze wskazanych modeli lepiej nada sie do ostrej hardrockowej muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam cx300 chodzisz słyszałem ,że są produkowane w tej samej fabryce co ep-630 ? Czy to prawda jeśli tak to czemu są tak różne dane techniczne tych słuchawek u producentów?

Nie w tej samej lecz z tych samych komonentów, tylko obudowy i znaczek inny. Brzmią niemal identycznie, cx podobno troche lepiej.

A jeżeli do dane techniczne... kolejny dowód na to, iż większość danych technicznych jest wyssana z palca ? ;)

Zresztą, kto na to patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zamknięte z reguły brzmią gorzej niż słuchawki otwarte

w zamknietych izolowanych pomieszczeniach :D

 

W hałasśiwym oteczeniu mają jednak oczywistą przewagę izolacji

- słyszysz je dość dobrze w przeciwieństwie do pchełek czy cliponów.

 

EP-630 czy Cx 300 nie są tu żadnym wyjątkiem- to obiektywnie po

prostu gorsze słuchawki niż na przykład Sennheisery MX-400,

ale w mieście , pociągu czy autobusie dobrze spełniają swoje zadanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co napisales Getz odnosnie mx 400 ze sa to obiektywnie lepsze sluchawki. Myslalem ze jak zaplace prawie trzy razy wiecej za cx 300 to nie tylko izolacja bedzie lepsza ale i jakosc wydobywajacego sie z nich dzwieku.

 

A co sadzicie o dolaczonych standardowo do ipoda video? Ja sie nie znam ale moim skromnym zdaniem one nie sa takie zle. Pytanie czy sa lepsze od posiadanych przeze mnie mx 400? Ja nie moge jakos sam tego ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności