Skocz do zawartości

Allegro - uszkodzony towar


bartek2525

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pewien problem i nie wiem za bardzo co mam robić w takiej sytuacji. Kupiłem przez serwis monitory studyjne, które do wysyłki zostały owinięte kartonem i folią, i wiadomo chyba jak to się skończyło. Monitory są poobijane, ale chyba działają poprawnie. Napisałem do sprzedającego, poprosił o zdjęcia i napisał że rzeczywiście to się stało podczas transportu. Potem około dwóch dni brak odpowiedzi, napisałem więc że chciałbym zwrócić je z powodu złego zapakowania i przedmiotu nie odpowiadającemu opisowi, po czym dostałem odpowiedź że "skoro nowe kosztują dużo więcej to ja i tak zrobiłem dobry interes". Po tym napisałem jeszcze jedną prośbę o zwrot, niestety brak odpowiedzi. Następnie założyłem na Allegro spór, niestety to samo.

 

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi poradzić jakie dalsze kroki mógłbym wykonać?

Edytowane przez bartek2525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak towar jest pakowany zależy wyłącznie od sprzedawcy.

Kupiłem ostatnio gramofon, sprzedawca zapakował go w podwójny karton. Pudło wielkości starego TV Rubina i nic nie ma prawa się uszkodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to był kurier, każda paczka jest ubezpieczona. Kiedy ją odebrałeś? Masz numer do kuriera? Jeśli tak to dzwoń do niego, może wystawi Ci jeszcze protokół zniszczenia. Ja się bujam prawie pół roku, bo dostałem źle zapakowany komputer, który w transporcie uległ zniszczeniu. Na szczęście mam protokół zniszczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam sprzedaję poprzez Allegro durzo rzeczy, i nawet najmniejsze pakuję bardzo bobrze.

 

Napisałem widomość o możliwości zwrotu części kosztów, zobaczymy jak to się dalej potoczy.

 

Paczkę odebrałem w ostatni poniedziałek, telefonu do kuriera niestety nie mam. Nie wiem czy jest sens bujać się z kurierem, bo wątpię aby uznali reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczkę odebrałem w ostatni poniedziałek, telefonu do kuriera niestety nie mam. Nie wiem czy jest sens bujać się z kurierem, bo wątpię aby uznali reklamację.

 

Tu nie chodzi o reklamację, a o odszkodowanie. Kurier jest ubezpieczony od takich akcji. Całej kwoty nie odzyskasz, ale jest szansa na 50%.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, później dzwonisz do DPD i powiedzą co dalej. Trzeba zeskanować dokumenty i im wysłać. Zakładają sprawę, którą przekazują do firmy ubezpieczeniowej - Gras Savoie. Potem jest rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak towar jest pakowany zależy wyłącznie od sprzedawcy.

Kupiłem ostatnio gramofon, sprzedawca zapakował go w podwójny karton. Pudło wielkości starego TV Rubina i nic nie ma prawa się uszkodzić.

ja rowniez zawsze podwojnie pakuje, nawet jezeli chodzi o cos mniej wrazliwego na wstrzasy, np buty i czesto mam komentarze od ludzi, ze ciezko sie wlasciwego towaru dostac :)

Sprawa autora to imo ewidentny blad sprzedawcy - pakowania,

Swoja droga, czy w razie uszkodzenia towaru i ewentualnej reklamacji to czy osoba zglaszajaca moze byc tylko nadawca ?

 

Wysłane z mojego GT-I9506

Edytowane przez babicz99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronę "Formularz zgłoszenia reklamacji", to tam później wszystko trzeba podesłać?

 

Teraz nie pamiętam, wszystkiego dowiesz się na infolinii. Powodzenia.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mieli rację ci, którzy prosili mnie o podjechanie i odebranie osobiście tych Fostexów z Iławy? :P
Wyszłoby nieco drożej, ale w 100% pewnie i bezpiecznie (a na prawie konsumenckim coś tam się znam).

 

Niemniej jednak, powodzenia w sprawie! Grunt, że monitorki są sprawne. Estetyka to drugorzędna rzecz *

* chyba, że zamierzasz je niebawem sprzedać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności