Skocz do zawartości
  • 0

Qpad QH 90 - warto?


Wenoxer

Pytanie

Witajcie,

nie znam się absolutnie w ogóle na słuchawkach, nie odnajduję się w tym w ogóle, potrzebuje dobrych słuchawek pod Counter Strike oraz (mniejszy priorytet) pod muzykę

Zacząłem więc szukać po internetach, oczywiście napotkałem się na milion opinii typu "kup SS Siberia v2!" - ale napotkałem się na jeszcze więcej negatywnych opinii. W gąszczu słuchawek znalazłem słuchawki "QPAD QH-90", w tym wypadku dużo mniej negatywnych komentarzy w porownaniu do Siberia v2. Najwięcej dobrego słyszałem o Sennheiser PC 450 SE, jednakże te są zdecydowanie za drogie dla mnie.

Moje aktualne słuchawki: Plantronics 380 (100~ złotych)
Moja karta dźwiękowa - zaskoczę (!): Realtek ALC-1150

W moich aktualnych Plantronics'ach nie wiem jak dźwięk słychać, bo nie mam żadnego porównania - pewnie kiepsko i ''neutralnie'', bez bassu. Na dodatek nie trzymają się mocno na głowie, ale to może spowodowane jest wieloletnim ich użytkowaniem. W grze potrafię określić gdzie słyszę przeciwników, ale nie wystarczająco dobrze jakbym tego chciał. Na przykład - słyszę, że z lewej strony, ale ciężko określić czy z lewej "z przodu", czy z lewej "u góry", czy gdzie.

Potrzebuje słuchawek do 400 złotych (lub też tańsze słuchawki + karta dźwiękowa)
Czy Qpady QH-90 nadadzą się do CS'a i trochę pod muzykę? Jakieś konkretne opinie? Coś lepszego w tym zasięgu cenowym?


Dziękuję za jakąkolwiek pomoc!

Edytowane przez Wenoxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli szukasz słuchawek z mikrofonem to rzuć okiem na Kingston Hyperx Cloud I. Dostaniesz je taniej niż Qpad QH-90, a właściwie to są te same słuchawki. Jakiś miesiąc temu (może mniej) były w promocji za około 234zł, może znajdziesz kogoś kto kupił i chce się ich pozbyć.

Edytowane przez TomaszBarney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W grze potrafię określić gdzie słyszę przeciwników, ale nie wystarczająco dobrze jakbym tego chciał. Na przykład - słyszę, że z lewej strony, ale ciężko określić czy z lewej "z przodu", czy z lewej "u góry", czy gdzie.

 

Same słuchawki tu nie pomogą. Powinieneś zainwestować w oddzielną kartę dźwiękową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainwestuj w coś innego niż zintegrowaną. Jeśli chodzi o słuchawki to jedyne "gamingowe" jakie warto kupić to właśnie te Qpady, Cloudy oraz Superlux 631HMC. Jeśli chodzi o Qpady i Cloudy to sa te same słuchawki,a dokładniej Takstar Pro80v2. Na korzyść wychodzą Cloudy bo są tańsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za pomoc przy wyborze słuchawek.

A co do karty dźwiękowej, to jaką polecacie?

Co sądzicie o ASUS Xonar DG? Karta dźwiękowa za ~130 złotych. Tylko, że z tego co sobie patrzyłem, to te karty dźwiękowe mają system 5.1, a nie 7.1, więc nie będzie aż tak super pięknie? Czy taka karta dźwiękowa w ogóle robi zauważalną różnicę? Sorki za bycie żółtodziobem i dziękuję za pomoc!

@EDIT: Z tego co się dowiedziałem, najważniejsze aby karta miała wsparcie EAX, z tego co widzę, ta karta tego nie ma :/


@EDIT2:

Przepraszam za podwójny post, trochę pozbierałem swoje myśli więc postaram się napisać od nowa

1. Czy te HyperX Cloud są serio warte tych 300 złotych? Dowiedziałem się, że to są "gamingowe" słuchawki, czyli pewnie przepłacę za nie, za markę (to samo co steelseries siberia?)

2. Może lepiej kupić słuchawki Stereo + karta dźwiękowa obsługująca Dolby? Ten Xonar DG jest dobry?

To nie tak, że proszę o gotowca, chociaż byłoby mi bardzo wygodnie gdyby ktoś był skłonny napisać mi jakie słuchawki+karta dźwiękowa i dlaczego. Czytałem już bardzo dużo na temat słuchawek i sam się już pogubiłem, i nie jestem nawet pewien czy dokładnie rozumiem o co w ogóle chodzi z tym EAX/Dolby/7.1/5.1 itd.

Dzięki

Edytowane przez Wenoxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

QPad QH-90 = Kingston HyperX Cloud = Takstar Pro80 = słuchawki STEREO.

 

W promocji za HyperX zapłacisz 240-250zł, są lepsze, sporo lepsze dźwiękowo niż Syberie, Logitechy i inne pierdzitechy.

 

Masz tyle tematów, poczytaj, to naprawdę nie boli...

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności