Skocz do zawartości

Przenośny odtwarzacz audio do Takstar pro80v2 do 400PLN.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie potrzebuję odtwarzacza za około 400PLN do słuchawek takstar pro80.

Słucham przede wszystkim mocnego rocka, metalu ale także wiele innych gatunków. Nie jestem Bassheadem więc wszystkie urządzenia generujące dudnienie odpadają.

Aktualnie posiadam dwa urządzenia Ipod nano 2g oraz telefon LG G4.

I teraz moje pytanie czy z takim budżetem jest sens cokolwiek zmieniać?

Zależy mi na jakości dźwięku. Bez zbędnych bajerów typu wielki wyświetlacz czy szpanerski wygląd. Są to rzeczy, na które nie zwracam uwagi.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem Nano do FiiO E11k ale zbytniej różnicy nie poczułem. Może powinienem jeszcze poczekać, słuchawki dopiero mają na liczniku jakieś 25 godzin. Dużo czytałem także o X1 i chyba dość specyficzny jest to grajek bo ma dużo zwolenników jaki przeciwników. Chociaż pewnie jakbym trafił w okazyjnej cenie mało używany to bym się skusił. Próbowałem dowiedzieć się co kryje się w LG G4 ale niestety nie znalazłem. No cóż....

Może inne wzmacniacze możecie wskazać.

Nano ma jedną wadę, posiada tylko 4GB, a utwory w dobrej jakości to mniej więcej 30MB.

Przepraszam jeżeli piszę trochę nieskładnie ale jestem świerzakiem w tej dziedzinie. To dopiero moje pierwsze słuchawki powyżej 100PLN i niektóre rzeczy są dla mniej całkiem nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powiadają, że Twój Ipod nano to dobry grajek, dokup do niego wzmacniacz.

Kiedy sam dokupiłem E12 do telefonu i słuchawki dostały skrzydeł (ale nadal mu było daleko do rasowego grajka)

 

Albo lepiej rozważ zakup samego xduoo x2. Jest mocny, więc Twoje 60Ω Takstary powinien napędzić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym opisać wrażenie z odsłuchu na Nano z Takstarami ale nie wiem czy będzie to zrozumiałe.

Wiec wydaje mi się jakby pewne partie w utworze "zwalniały" jakby były do bólu przciągnięte, nieraz w utworach brakuje dynamiki, jakby grajek miał mało energii. Chociaż nie wiem czy to wina Nano czy słuchawek.

Może moje wymagania co do odsłuchy nie są adekwatne do ilości pieniędzy, które chciałem przeznaczyć.

Teraz napiszę co mi się podoba i czego nie chciałbym stracić. Przede wszystkim słuchawki są dobrze zbalansowane, nie są misiowate (nudne). Kiedy trzeba ujawniają się doły. Wydaje mi się, że jak na zamknięte słuchawki są dość jasne.

 

Nie wiem czy z moich wypocin wyszedł bełkot czy faktycznie można się domyślić o co mi chodzi.

Bardzo przepraszam za męczenie podczas czytania moich postów.

 

Przypomne tylko, że słucham dość cięzkiej muzki (np. System of a Down, Coma, Metallica) i czasami ten zestaw sobie nie radzi ("The day that never comes"-Metallica). Zamiast usłyszeć ostre brzmienie gitar, słychać bardziej harczenie.

 

Może faktycznie jestem zbyt marudny i zbyt wymagający.

Edytowane przez Tymonius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, czy Fiio E7K będzie odpowiedni do tych słuchawek, czy poprawi jakość odsłuchu?

A może lepiej X1 na początek?

Edytowane przez Tymonius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady i zainteresowanie. Będę musiał się udać do sklepu we Wrocławiu i faktycznie sam porównać organoleptycznie urządzenia, które proponowaliście. Każdy z nas ma różne preferencje i różne wyobrażenie na temat dobrego dźwięku i w tym jest cała trudnośc w doradzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podsumowanie.

W moim posiadaniu ostatecznie pojawił się X1.

W porównaniu X1 do nano to nano wypada dość słabo. Po pierwszym odsłuchu nie miałem żadnych wątpliwości, że ten playerek (w tym przedziale budżetowym) najlepiej się nadaje do moich słuchawek.

Na razie mam sporo mp3 i teraz będę buszował po forum aby jak najwięcej się dowiedzieć o plikach bezstratnych.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim.

 

Zadowolony forumowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności