Skocz do zawartości
  • 0

Co do FiiO E07k+E09k | HyperX Cloud=Pro80v2?


Degarus

Pytanie

Dzień dobry, do tej pory miałem,a raczej nadal mam Focal Spirit One i chcę je wymienić na coś bardziej wymagającego.
Focal Spirit One są raczej słuchawkami do których nie trzeba wiele mocy i nadają się bardzo dobrze na miasto. Szukam czegoś do domu w cenie do 400zł? Chyba starczy, ewentualnie można to jakoś nagiąć jeśli jest potrzeba.
Słuchawki nie będą używane na miasto i nigdy wyciągane z domu. Podłącze je do Fiio E09k + E07k. Chciałbym by były dość wytrzymałe, miały w sobie jakąś stal, by były trwałe i plastik się nie łamał na lewo i prawo. Dbam bardzo o słuchawki ale czasem się zaczepi kabel i spadną na ziemię,a jeśli nie to po prostu mam duży łeb i plastik pękał po dłuższym czasie używania w wielu słuchawkach niestety. Czego słucham? Zależy od humoru, od rapu po metal... Nie słucham techno, disco polo, zbyt ciężkiego metalu.
Ciężko jest mi opisać czego od nich oczekuję dokładnie, ale uważam, że przydadzą się takie dość neutralne z dobrym środkiem, ewentualnie dość jasne słuchawki z dobrą górą. Na wszelki wypadek napiszę czego głównie słucham:
Rap:
Krvavy:


Hollywood Undead:

Rock i Metal no to już ciężej jest wymieniać bo jest tego pełno. Na pewno nie przepadam za Black czy Death Metalem ani Thrashem. Głównie słucham Viking, Symphonic,Folk,Goth metalu gdzie najczęściej występują damskie głosy, dość wysokie.

Ile bym musiał wydać by zaspokoić ten sprzęt, czy 400zł starczy? Tutaj pada jeszcze jedno pytanie bo się zastanawiałem nad Takstar Pro80v2, byłyby odpowiednie? Podobno HyperX Cloud które mają w zestawie welury + mikro (które rzadko bo rzadko ale może się przydać) to są w sumie te Takstary, tylko zmienione z zewnątrz. Nie odstają jakoś wysoko ceną,a fajny dodatkowy sprzęcik + ładny wygląd. Więc co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też mi się gdzieś obiły te słuchawki i za 500zł dorwę więc nie jest aż tak tragicznie. Poczytam trochę o nich i będę także czekał na opinię innych jak i propozycje innych słuchawek.

 

Zapomniałem dodać, że słuchawki mogą być otwarte/zamknięte - obojętnie, są do domu.
Muszą być dostępne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie zauważyłem. Miałem zamiar kupić słuchawki po wakacjach, ale jest niezła okazja. Wystawiłem moje Focale na forum i jeśli by się znalazł jakiś kupca to pewnie kupiłbym od ręki.

 

@Edit: No to co, żadnych innych propozycji? ;-;

Edytowane przez Degarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w kwocie, jaką dysponujesz nic lepszego w zasadzie się kupić nie da, więc obawiam się, że to koniec propozycji :)

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są one wymagające? Bo odnoszę właśnie wrażenie, że są typowo na miasto i, że łatwo jest je napędzić :_;
Poczytałem trochę i w sumie jeśli ich nie kupię tych z allegro to bym musiał kupić normalnie za 500zł,a w tej cenie to można znaleźć lepsze słuchawki. Mam zamiar zrobić ogromne zakupy pod koniec wakacji więc jeśli bym nie kupił tych z allegro do ok 500zł co mógłbym dostać?
Jakieś pancerne :-;

Edytowane przez Degarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak tak, coś mi się *** są typowo domowe, ale łatwo jest je napędzić. Czy oba FiiO są aż tak słabe by podłączać do nich słuchawki które jest tak łatwo napędzić?
Pro80 właśnie też przypadły mi do gustu jeśli chodzi o to, że są niezniszczalne, łatwe bo moddingu jak dobrze pamiętam.

 

Jeśli miałbym akurat brać Pro80 to wziąłbym Cloudy z powodu welurowych padów i ładnego ozdobienia czarno-czerwonego,a w końcu przetworniki są takie same no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SHP 9500 nudne, równe jak flaki z olejem. Cloudy na welurach nieco lepsza scena ale sporo tracą na basie, i potrafią wtedy być "krzykliwe", na ala skórach o wiele lepiej lekkie V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No akurat zmiana padów to nie problem i welurki można założyć wtedy gdy uszy już będą zmęczone.
Więc jest coś co przewyższy Pro80(Cloudy)? Jeśli niewielka różnica,a wielka różnica ceny no to sobie raczej odpuszczę, ale wolałbym znać jakieś modele jeśli takowe są do 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności