Skocz do zawartości

Creative Aurvana Live!2 - nauszniki


cripsls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

tak jak po temacie można wywnioskować, mam problem z nowo zakupionymi słuchawki od Creative. Jeśli chodzi o dźwięk wychodzi ponad moje oczekiwania. Niestety słuchawki posiadają jeden mankament - czyli pady. Same w sobie są db. lecz niestety moje ucho dotyka przetwornika co przy dłuższych odłuchach ( powyżej 1h) powoduje dyskomfort.

 

Mogę słuchawki oddać, chociaż będzie to ostateczność bo są one zacne. Myślałem o kupieniu jakiś grubych, większych padów np. od Brainwavz HM5 lub podobnych. Może moje ucho się przyzwyczai, tego też nie wiem, gdyż nigdy takiego problemu nie miałem - tutaj mógłby wypowiedzieć się ktoś to taki problem miał :)

 

Z góry dziękuje za wszelaką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu na oryginalnych nausznikach nie miałem (dobrze toleruję nauszne słuchawki) ale pady od HM5 są wyższe i chyba trochę większe, więc komfort powinien zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką średnicę mają CAL2? Pady HM5 na pewno nie spadną ze średnic 9,5-10,5cm, nawet raz na CAL je widziałem (i nie spadały, ale były dość luźne), które są owalne, ale to odpowiednik mniej więcej 9cm. Dźwiękowo na pewno będzie zmiana, bo wyższe pady odsuwają scenę, potrafią też nieco odchudzić średnie tony, co akurat w CAL2 chyba problemem nie będzie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest własnie dotykanie ucha do przetwornika, co po godzince powoduje po prostu ból. Jak myślisz (wiedząc żeś nie jasnowidz :P) czy wymiana na pady od HM5 by coś poradziła? Te pady są dużo większe ale czy rzeczywiście rozprawią się z tym problemem to nie jestem pewien. A czas na oddanie kończy sie :D


A tak offtop - nie wiem czy nie kupić Denonów AD1100 za 300zł a te CAL!2 oddać. Pewnie stracę na dźwięku ale za to wygoda nieporównywalna... Swoją drogą Denony po twoim modzie podobno naprawdę dobrze grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady od HM5 są wyższe, czy wystarczająco wysokie, żeby nie dotykać przetwornika to nie wiem.

 

D1100 po modzie moim zdaniem są lepsze od CAL2, wygodniejsze też są pod tym względem, o który Tobie chodzi. Ale mają pękający pałąk, więc się warto zastanowić, czy aby na pewno zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już nikt nic nowego nie wymyśli ale jutro a własciwie dzisiaj muszę się zdecydować.

 

Jak myślisz [czysto hipotetycznie :) ] czy taka zmiana rozwiałaby moje problemy? ps. sory za zawracanie 4liter :P

Edytowane przez cripsls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na CAL! założyłem pady i nie spadają, także o o to nie trzeba się martwić, chociaż nie porównywałem czy dźwięk się jakoś zmienia. Nie wiem jak to będzie z CAL!2 bo one są okrągłe. Co do Denonów d1100 to one rzeczywiście same z siebie potrafią pękać. U mnie pojawiły się pęknięcia, a używane były, może ze 20 godzin. Sam nie wiem co z nimi zrobić, chciałem oddać na gwarancję ale sprzedawca z allegro się nie odzywa, a serwis nie przyjmie bo na pudełku nie ma ich naklejki. Po za tym pady w d1100 są większe ale dużo twardsze. D1100 mają potencjał zapewne ale trzeba przy nich popracować, wolę jednak CAL!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem - oryginalne są na ramce przyklejane a nie zakładane.

 

Ne napisałeś jaka jest średnica CAL2i - kiedyś je miałem na rekabling (kabel zewnętrzny) i mod, ale nie mierzyłem. Jak koło 10cm, to możesz w ciemno brać pady HM5, są wyższe od oryginalnych. Jest dość prawdopodobne, że wyeliminują twój problem.

 

Co do porównania dźwiękowego CAL2 modowane i rekablowane vs D1100 modowane i rekablowane, to wolałbym D1100. Natomiast wiedząc o pękającym pałąku bym się mocno zastanawiał, bo różnica nie jest kolosalna. Chociaż w D1100 można zaaplikować pałąk od Peltor Optime i już problemów nie ma :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak myślisz Ty jako fachowiec a ja jako laik jeśli chodzi o modowanie słuchawek dałoby to radę zrobić samemu?

 

Pady zamówione od HM5 - pewnie dojdą wtorek lub środa ( Cal! mogę oddać do soboty :P)

 

Tylko niestety, ale 10cm to tam nie ma może z 9cm maks...W najgorszym wypadku oddaję Cal! i biorę Denony modowane tylko kurczę te pady od HM5 bym sobie zostawił do tych Denonów :)

Edytowane przez cripsls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady już do mnie dotarły :) Jako, że najważniejsza była dla mnie udana operacja to wziąłem wersję super soft, jeszcze bardziej miękka i grubszą - droższą o 20zł ale opłaciło się :) Udało mi się je bez większych problemów zainstalowaćarrow-10x10.png, nawet dla kogoś zainteresowanego strzeliłem 3 fotki

 

Jeśli chodzi o wygodę to na razie jest bardzo dobrze, ale miałem je na głowie może 15minut :P Nauszniki są na prawdę ogromne i nie czuję żeby moje ucho dotykało przetwornika czy było przyszczypywane.

Zmiana sceny czy innych parametrów jakaś jest, ale jeszcze się nad tym nie zagłębiałem. Także jak narazie jest super, mam nadzieję, że zdania nie zmienie. Wieczorem po dłuższych testach powiem coś dokładniejszego.

 

 

20150707_172220.jpg

20150707_172301.jpg

20150707_172335.jpg

Edytowane przez cripsls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności