Jump to content

Recommended Posts

• Replies 678
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam, Pomyślałem, że stworzę osobny temat dla moich kabelków Zapraszam do oglądania:   Z uwagi na uciążliwość wrzucania tylu zdjęć w jednym wpisie, od marca 2016 przestałem go aktuali

Niedawno zakończyłem 3-letnią budowę mojego toru odsłuchowego ostatnim akcentem a mianowicie zakupem kabla od maestro „Jimmi Dragon” 😀 Srebro -wersja 8-żyłowa plus adapter zbalansowany. Musz

Duża porcja grubych kabelków.    15. Hifiman HE-400i miedź JD 2.5m 8 żył balans XLR   16. Meze 99 Noir Srebro JD 8 żył 4m Balans 2x XLR 3pin   17.

Posted Images

O słuchawkowym kablu już pisałem, natomiast miałem jeszcze do czynienia z hybrydowym ośmiożyłowym interkonektem.

Tu również muszę przyznać, że kabel prezentuje klasowy poziom. Wysoka rozdzielczość, doskonała przestrzeń, mocny konturowy bas. Średnica nasycona i szczegółowa.

Niestety obecne priorytety zmusiły mnie do rezygnacji z jego posiadania.

• Like 1
  • 2 weeks later...

Dwie wersje interkonektów:

IMGP8616.jpg

...hybrydowa (miedź + srebro) oraz czysta (sama miedź). Widoczne na pierwszym zdjęciu kabelki do iemów również w dwóch wersjach.

Przewody może obejrzeć u Kuropa (w sklepie). Na dniach coś mu jeszcze podrzucę :)

Edited by Jimmi Dragon

Tak jak zawsze się ślinie na twoje kabelki, bo są naprawdę piękne, tak ze skórą bym jeszcze na twoim miejscu trochę poczekał, i dopracował szycie, bo nie pasuje do sterylnego "idealnego" wykończenia kabla, przynajmniej moim zdaniem ;)

Ano, trochę jest, sam za dobrze nie umiem. Zaskakująco pracochłonne jest tworzenie rzeczy ze skóry, przynajmniej jak nie posiada się profesjonalnych narzędzi. Na forum knives.pl jest sporo ludzi, którzy robią prawdziwe cudeńka, i zamieszczają dobre tutoriale. Chociaż od dość dawna już nie śledzę i poziom zapewne wzrósł niesamowicie :)

• 3 weeks later...

Powiedz co to za przewód i jak wpłynął na poprawę brzmienia tych se215? Na ile go wyceniasz?

A co powiecie o nowym, 'smoczym' splitterze? :)

IMGP8663.jpgIMGP8668.jpgIMGP8670.jpg

Jest to wersja pierwsza, próbna, gdzie zgodnie z zaleceniami zacząłem nakładać farbę "wełnianym aplikatorem"... Jak się okazało, to był błąd (nie da się tym precyzyjnie nanosić czernidła), który szybko naprawiłem. Jako, że jak najprędzej chciałem przelać swoje myśli na gotowy produkt, nie zwracajcie uwagi na jakieś kropki/ryski/odpryski, bo to było robione w pośpiechu. Nawet nie czekałem, aż farba wyschnie. W połowie drogi miałem mieszane odczucia, bo zamiast smoka wyszła krowa, ale po zamontowaniu na kabelku i zaszyciu, poczciwa krasula nabrała nieco wigoru i drapieżności ;)

Edited by Jimmi Dragon
  • Like 1

Oj, tego właśnie wolałbym uniknąć. Klej to mój wróg :D Tak samo przy wtykach, splitterach, oplotach, itp... Większość zalewa wszystko klejem, a ja nigdy. Wolę kombinować z jakimiś śrubami i innymi wynalazkami niż po prostu użyć głupiej 'kropelki'. Tak już mam i chyba nic na to nie poradzę, bo uparty jestem jak stado osłów :)

Ja nie lubię kleju we wtykach, szybciej się kable zużywają :) Ale tutaj już nie widzę problemu użyć.

Ale faktycznie coraz lepiej Ci to idzie. Ładnie ładnie.

Ta ostatnia wersja wygląda najlepiej, aczkolwiek jakoś nie pasuje mi ta skóra do kabla, który jest raczej nowoczesny, surowy i mało organiczny. Może, jakby była czarna? Albo jakby kabel miał jakiś oplot bardziej naturalny? Oczywiście gust każdy ma swój i pewnie znajdzie się 100 takich, którym to połączenie będzie odpowiadać.