Skocz do zawartości

DAC do PS4?


Krazas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem PS4. W tym momencie podpięte jest do kina domowego Samsung, przy czym to nie jest jakieś kino z wyjściamy na słuchawki itp. technologicznie zaawansowane rzeczy.

Często grywam w porach wieczorno/nocnych i aby nie przeszkadzać innym w spaniu korzystam ze słuchawek, któe podpinam do pada. Chciałbym w związku z tym zainwestować w jakiś DAC, żeby poprawić jakość dźwięku, o ile używanie DAC znacząco poprawi różnicę w dźwięku w porównaniu do tej, która płynie przez podłączenie słuchawek do Pada. Trochę już czytałem i chyba nawet na tym forum padło, że PS4 obsługuje DACi, które nie potrzebują instalacji w Windowsie, więc udało mi się gdzie odszukać, że Fiio E10k Olympus 2 spełniałby moje wymagania (bo dodatkowo mogę go wykorzystać przy laptopie), jednak chciałbym się dowiedzieć czy ktoś nie próbował takiego comba. Słuchawek jakich używam to HyperX Cloud I.

 

Druga sprawa: Czy istnieje DAC, który miałby TOSLINK Optical IN i wyjście na słuchawki, żeby wykorzystać cyfrowe wyjście z PS4? Przy czym, aby taki DAC możnaby wykorzystać również w Laptopie. Co do tego punktu to nie wiem czy technicznie istnieje taka możliwość, bo aż na tyle się nie znam.

 

Za wszelkie rady i sugestie dziękuje bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E17 Alpen miał oba cyfrowe wejścia, łączyłem go przez optyka, ale nie jestem w zostanie powiedzieć czy http://www.fiio.net/en/products/38 go ma :\

Nic tańszego z optycznym wejściem i sensowną mocą raczej nie znajdziesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Fiio Alpen 2, rozumiem, że musiałbym mieć jakiś kabelek/przejściówkę TOSLINK/Coaxial, żeby podpiąć PS4 do niego? Bo wyjścia w konsoli jest inne od wejścia w tym DACu.

 

EDIT: Ewentualnie Poszukać tego Alpena w wersji z 1? :)

 

Jeszcze takie pytanie, bo gdzieś na tym forum przewinęło mi się zdanie o dekodowaniu Dolby Digital (Headphones? coś takiego) firmy Turtle Beach, rozumiem, że to jest zestaw ze słuchawkami i jakimś dedykowane wzmacniaczem, bo jedyne co znalazłem w necie to jakieś słuchawki firmy TB z kablem albo bezprzewodowe, których nie potrzebuje, a w opcja widziałem do wyboru właśnie Line Out, DTS i Dolby Digital, ale to już pewnie sprzęty powyżej 1k :S

Edytowane przez Krazas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest w sumie najlepszy pomysł jeśli chodzi o stacjonarne rozwiązanie!
W komisie stoi mnóstwo świetnych AMPów, najtaniej to taki mikrus, polecam też swojego AMPa

 

Ja po prostu nie wiem czy Alpen 2 ma optyka, nie mówię, że nie ma!

 

O DD mnie nie pytaj, ja się nie bawię w takie zniekształcacze :P

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że chciałem trochę upiec 2 pieczenie na jednym ogniu jak to się mówi i mieć DACa do Lapka i PS4, ale faktycznie takie rozwiązania jakie podaliście będą pewnie lepsze. Dziękuje za rady :D

Ewentualnie zamówię przez net, potestuje i najwyżej zwrócę, jeżeli nie będzie działało :P

---------------------------------------------------------------------

A ktoś miałstyczność z takimi wynalazkami? :P

http://www.turtlebeach.com/product-detail/upgrade-kits-accessories/ps4-upgrade-kit/546 lub chyba o tym wcześniej mówiłem http://www.turtlebeach.com/product-detail/dolby-processor-accessories/ear-force-dss2/33 chociaż tyle już wiem, że zrobienie dźwięku przestrzennego z 2 głośniczków to raczej magia niż jakość? ;)

Edytowane przez Krazas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to one nie wyglądają xD

 

 

Obecnie sporo lapków ma optyczne wyjście współdzielone ze słuchawkowym, sprawdź czy go nie masz.

 

TAISHAN-D03K na prawdę kozackie urządzenie, szczególnie patrząc na wymiary, a AMPa jak nie podpasuje zawsze możesz zmienić, komis zawsze pęka w szwach od używek w dobrej cenie.

Jeszcze kilka lat temu kupowałem tutaj swojego 1. mikrusa , a ostatnio już DarkVoice 3322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności