Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki zamknięte ~250 PLN


zusto198

Pytanie

Hej, jako że nie znam się na tym i już mam mętlik w głowie zapytam was ;-)

Jakie słuchawki byście polecili - zamknięte żeby zakrywały całe ucho - tak w granicach 250 złotych?

Głównie słuchałbym rapu i bardziej by mi zależało na czystości wokali niż basie, ale oczywiście inne gatunki też by wchodziły w grę

 

do tej pory najbardziej jestem przekonany do Creative Labs Aurvana Live - bo spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami w internecie, niestety nie miałem możliwości przymierzenia ich, ani posłuchania...

 

Aktualnie korzystam z Pioneerków SE-M290 i powiem, że jestem bardzo zadowolony, ale chyba pora wejść o jedna półkę wyżej

 

nie mam żadnego wzmacniacza, używam integry z kompa, ewentualnie podłączam do smartfona

 

macie jakieś typy w granicach tych 250? może coś innego wam przychodzi do głowy co z czystym sumieniem możecie polecić? w tym temacie jestem naiwnym noobem, zdaję się na was i przenalizuję każdą waszą propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem te Pioneerki i po nich przesiadłem się właśnie na CAL. Szczena mi spadła jak ich posłuchałem, to dobre słuchawki ale potrzebują wzmacniacza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak juz mówiłem - jestem noobem w tym temacie, wielu pojęć jeszcze nie rozumiem, wiele mylnie odbieram, ale wiem ze chce takie, które będą zakrywać cale ucho - wygodne to jest, nie męczy ucha :-) I tak, bardziej do użytku domowego, słuchania muzyki, do grania czyli użytku ogólnego :-) i dlatego np nie bralem pod uwagę żadnego wzmacniacza... Bo to tez dodatkowy koszt, może kolejny etap mojego zapoznawania się ze sprzętem muzycznym będzie zakup wzmacniacza ;-) ale do tego to nie będzie trzeba juz słuchawek z wyższej polki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL są dość wygodne, to prawie wokółuszne słuchawki. Wzmacniacz po prostu pozwala wyciągnąć z nich lepszy dźwięk.
Możesz zapolować także na Takstar Pro 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL raczej nie zagrają zbyt dobrze z integry. Wybrałbym coś z Superluxów albo chwalonych na każdym kroku Takstarów. I poczytaj gdzieś o typach słuchawek (zamknięte, półotwarte itd.). Dodatkowa wiedza na pewno nie zaszkodzi, a może ci pomóc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Hej, jako że nie znam się na tym i już mam mętlik w głowie zapytam was ;-)"

 

Receptą na Twój mętlik może będzie to :

 

http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Hej, jako że nie znam się na tym i już mam mętlik w głowie zapytam was ;-)"

 

Receptą na Twój mętlik może będzie to :

 

http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

 

dzięki za podlinkowanie, przeczytałem - nie powiem, trochę się objaśniło, ale i tak nie wszystkie pojęcia są dla mnie zrozumiałe... Jeszcze nie czuję tego w taki sposób żeby móc mówić coś na temat dołów, sceny itd :) nie mam jeszcze takiego doświadczenia jak wy, ja wciąż leżę w pieluchach i ssię kciuk ;)

 

poszperałem na forum, poczytałem inne propozycje i wychodzi na to, że wybór panie między takstarami: pro80 v2 oraz hd6000, nawet znalazłem odpowiedni wątek:

http://forum.mp3store.pl/topic/123835-takstar-hd6000-vs-takstar-pro80v2/

 

z tym, że tam tam już użytkownicy wymieniają się własnymi spostrzeżeniami, których ja w żaden sposób nie potrafię zweryfikować i powiedzieć, co dla mnie będzie lepsze... No i nie do końca ogarniam wszystkie zwroty...

 

Najlepiej by było je przymierzyć, posłuchać na spokojnie, ale żeby to zrobić musiałbym jechać np do Wawy do jakiegoś większego Saturna i liczyć, że będą tam te modele.

 

Podsumowując najważniejszym dla mnie będzie wygoda, chcę żeby zakrywały całe ucho, i wydaje mi się, że moim priorytetem będzie scena - jeśli dobrze rozumiem czym ona jest ;)

 

Jeszcze może takie pytanie o wymianę kabli i padów - opłaca się? jak można zyskać na odsłuchu i komforcie oraz jak wygląda koszt takiej operacji?

 

Słowem końca powiem, że w tej chwili mam integre, ale chyba się mocniej zastanowię nad jakimś DACiem, ale to temat na przyszłość, nie chcę kumulować sobie teraz wydatków, w szczególności, że za takie urządzenie będzie trzeba dać drugie tyle :)

 

może jeszcze się "pochwalę" do jakiej muzyki bym je raczej wykorzystywał:

https://www.youtube.com/watch?v=YgBzzRFWD_E

https://www.youtube.com/watch?v=Q6IVDmH1ZnY

https://www.youtube.com/watch?v=mw9UhLjUCg4

https://www.youtube.com/watch?v=IugtF136e44

https://www.youtube.com/watch?v=ZYwOcvbxUbE

https://www.youtube.com/watch?v=rDCnsfA7MHo

 

ale też

 

https://www.youtube.com/watch?v=i8q8fFs3kTM

https://www.youtube.com/watch?v=oM-XJD4J36U

 

czy też ogólnie postrzegana muzyka rozrywkowa ;)

 

mam nadzieję, że teraz będziecie w stanie i z chęcią mi coś doradzić, czy nie wg was nie będzie większej różnicy między tymi dwoma modelami Takstarów i które bym nie wziął to i tak będę zadowolony? :)

 

z góry dzięki, ps. brakowało mi trochę videorecencji tych słuchawek, jeśli macie czas, wiedzę, wiele modeli i chęci róbcie je, dla ludzi takich jak ja na pewno będą przydatne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zusto198, odsłuch jest nie zastąpiony. Żadna recenzja czy opis nie zastąpi własnych odczuć i wrażeń.

Każdy z nas ma trochę inne preferencje muzyczne i anatomiczną budowę. Myślę, że jak na początek to wybór pomiędzy tymi Takstarami jak najbardziej słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Takstarów w Saturnie na pewno nie będzie, więc nie masz po co jechać. Możesz się w mp3store umówić na odsłuch.

2. Wydaje mi się że ktoś nieosłuchany nie odczuje takiej różnicy ze zmiany źródła jak ze słuchawek.

3. Ja bym kupił teraz jakieś słuchawki z potencjałem za max 300zł, a za jakiś czas pomyślał nad DAC'iem do nich żeby wyciągnąć z nich jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja zaproponuje takiego np Fiio E10k albo Smsl M2 do pionierków zamiast wymieniać słuchawki

tapatalk

 

ja nie wymieniam, chce kupić drugie, a pioneerki np wziąć sobie do roboty :)

 

1. Takstarów w Saturnie na pewno nie będzie, więc nie masz po co jechać. Możesz się w mp3store umówić na odsłuch.

2. Wydaje mi się że ktoś nieosłuchany nie odczuje takiej różnicy ze zmiany źródła jak ze słuchawek.

3. Ja bym kupił teraz jakieś słuchawki z potencjałem za max 300zł, a za jakiś czas pomyślał nad DAC'iem do nich żeby wyciągnąć z nich jeszcze więcej.

 

te Takstary mają ten potencjał? no i zasadnicze pytanie ktore z nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro 80 bez dwóch zdań. Są ze mną już jakiś czas i obok planarów, które kosztowały mnie 6x tyle, to właśnie pro 80 są moimi ulubionymi słuchawkami. Z tego co o tych słuchawkach wiem to są one relatywnie łatwe do napędzenia więc z integry powinny zagrać ale jakiś podstawowej klasy dac/amp (e07k od fiio na przykład) na pewno dobrze im zrobi. W porównaniu do CAL! to moim zdaniem wyższa liga a w mp3store były swego czasu do wyrwania za równe 250zł, więc może gdzieś nadal są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wybór jest już podjęty :) jestem pewny że chcę te pro 80-tki :)

 

tylko jeszcze dwa pytania dla świętego spokoju ;)

 

- opłaca się wziąć w zestawie welurowe pady?

- czym się róźnią HyperX od tych pro 80? na pierwszy rzut oka widać, że jest odczepiane mikro, kabel jest wykonany z innych materiałów? widzę że ma inne akcesoria niż takstar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wybór jest już podjęty :) jestem pewny że chcę te pro 80-tki :)

 

tylko jeszcze dwa pytania dla świętego spokoju ;)

 

- opłaca się wziąć w zestawie welurowe pady?

- czym się róźnią HyperX od tych pro 80? na pierwszy rzut oka widać, że jest odczepiane mikro, kabel jest wykonany z innych materiałów? widzę że ma inne akcesoria niż takstar

 

Welurowe pady? Kwestia indywidualna, na pewno warto dokupić pady od hm5, są głębsze i wygodniejsze a i izolacja zdaje się być przy nich lepsza. HyperX mają w zestawie więcej akcesoriów (w tym welurowe pady) ale brakuje im walizeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobno Hyperx mają lepsze pady. Jeśli potrzebujesz mikro i zamierzasz je używać do grania to bym brał. Jak tylko do słuchania muzyki to brałbym Pro80 bo nie trzeba się z kablami bawić. A czy welur czy skórka to co kto woli, ja osobiście za welurem nie przepadam. Zajrzyj do komisu bo chyba są Hyperx na sprzedaż. (@hibi, nie chciałeś sobie kryptoreklamy robić? :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobno Hyperx mają lepsze pady. Jeśli potrzebujesz mikro i zamierzasz je używać do grania to bym brał. Jak tylko do słuchania muzyki to brałbym Pro80 bo nie trzeba się z kablami bawić. A czy welur czy skórka to co kto woli, ja osobiście za welurem nie przepadam. Zajrzyj do komisu bo chyba są Hyperx na sprzedaż. (@hibi, nie chciałeś sobie kryptoreklamy robić? :D)

odpowiedź na ostanie pytanie: nie.

H..x mają zdecydowanie lepsze pady i wygląd choć to kwestia gustu

Dla samych padów warto bo to wpływa na komfort słuchania.

Pady HM5 to kolejne 50 zł. jeszcze trzeba kupić odpowiednie bo nie wszystkie grają dobrze z nimi

Druga wtyczka to nie problem, prosty patent z czarną gumką i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jedynie co jak na razie przemawia za tymi HyperX to te pady, o których mówicie że są wygodniejsze :) ale to akurat duża przewaga, bo przecież chodzi o komfort...

 

mikrofon to feature, z którego i tak bym pewnie nie korzystał, z resztą mam oddzielny... reszta dodatków też nie robi na mnie wrażenia - tak samo jak i walizeczka od trakstara ;)

 

i teraz bedę miał niezła rozkminkę, bo z jednej strony bardziej mi się podobają te trakstar (HyperX mają stylistykę gameingową, co akurat mi nie leży) ale HyperX ma te "lepsze" pady... i też takie pytanie w głowie, czy skoro HyperX jest bardziej gameingowy to daje taki sam dźwięk co pro 80? Widzę po specyfikacji, że są 1 do 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołóż 50 zł i masz jedne z najlepszych zamkniętych słuchawek.

http://forum.mp3store.pl/topic/130070-s-soundmagic-hp100/#entry1219929

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pora na ostatnie słowo, słuchaweczki już są u mnie na głowie ;) Zakupiony Takstar Pro 80 v2

 

powiem wam, że chyba oddam bratu Pioneerki ;) Słuchanie na nich zrobiło się takie "płaskie" ;) Jestem mega zadowolony, bo szczerze powiem nie byłem tego pewien ;)

 

wielkie dzięki wszystkim za doradzenie, pozdrawiam - jak będę "gotowy" na DACa to wrócę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pora na ostatnie słowo, słuchaweczki już są u mnie na głowie ;) Zakupiony Takstar Pro 80 v2

 

powiem wam, że chyba oddam bratu Pioneerki ;) Słuchanie na nich zrobiło się takie "płaskie" ;) Jestem mega zadowolony, bo szczerze powiem nie byłem tego pewien ;)

 

wielkie dzięki wszystkim za doradzenie, pozdrawiam - jak będę "gotowy" na DACa to wrócę ;)

 

Fajnie, że masz czego szukałeś ale pamiętaj, że właśnie połknąłeś bakcyla i o ile nie podejmiesz leczenia to może się to skończyć przewlekłymi powikłaniami objawiającym się pakowaniem każdego, zaoszczędzonego grosza w coraz to nowszy/lepszy sprzęt audio. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

pora na ostatnie słowo, słuchaweczki już są u mnie na głowie ;) Zakupiony Takstar Pro 80 v2

 

powiem wam, że chyba oddam bratu Pioneerki ;) Słuchanie na nich zrobiło się takie "płaskie" ;) Jestem mega zadowolony, bo szczerze powiem nie byłem tego pewien ;)

 

wielkie dzięki wszystkim za doradzenie, pozdrawiam - jak będę "gotowy" na DACa to wrócę ;)

 

Fajnie, że masz czego szukałeś ale pamiętaj, że właśnie połknąłeś bakcyla i o ile nie podejmiesz leczenia to może się to skończyć przewlekłymi powikłaniami objawiającym się pakowaniem każdego, zaoszczędzonego grosza w coraz to nowszy/lepszy sprzęt audio. ;)

 

 

Nie wracaj !!! A jeśli będzie kusić Cię żeby swoje Takstary porównywać do innych słuchawek, obetnij sobie uszy.

Jesteś zadowolony i tego się trzymaj, jak wygłodniały Indianin kawałka suszonego mięsa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności