Skocz do zawartości
  • 0

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek.


Zaisty

Pytanie

Do niedawna byłem całkiem zadowolonym posiadaczem Superlux HD 681 Evo Mk2.

Niestety po paru miesiącach używania słuchawki te zaczęły się dosłownie rozlatywać. Pasek popękał i dodatkowo straciłem dźwięk w jednej słuchawce.

Oczywiście złożyłem gwarancję, ale robią mi problemy, więc zostałem na dłuższy czas bez słuchawek.

 

Nie stać mnie na droższe słuchawki więc jestem ograniczony do powiedzmy 150 zł.

Dodatkowo jestem osobą niepełnosprawną ruchowo, więc latanie po sklepach i sprawdzanie rożnych modeli nie wchodzi w rachubę. Zdaję się waszą opinię.

 

Słuchawek używam z PC, najtańszy Xonar (zbieram na coś lepszego) oraz z tabletem

Słuchawki głównie do filmów i muzyki: progressive trance i filmowa (np. Zimmer), na tablecie: chill, ambient. Czasem gram w gry, ale nie w tzw. strzelanki.

 

Zastanawiam się nad:

 

1. Kupnem HD 681 Evo Mk2 jeszcze raz.

Wydaje się, że mają najlepsze brzmienie dla mnie w tej cenie. Mam zastrzeżenia jednak co do jakości wykonania i materiałów, czy po prostu trafił mi się pechowy model?

Nie są one także zbyt wygodne. Zbyt mocno uciskają głowę.

Posiadają długi odpinany kabel oraz welurowe pady, co jest również ważne dla mnie.

 

2. Pioneer SE-M531

Przez parę lat używałem SE-M290. Ceniłem sobie je za mega wygodę, izolację, jakość wykonania i wytrzymałość (+ długi kabel i welury).

Brzmienie SE-M290 jest właściwie trochę gorsze pod każdym względem od HD 681 Evo.

SE-M531 to następca wyższego modelu - SE-M390 (zresztą polecanego w przyczepionym temacie na tym forum).

Więc jeśli jest poprawa w jakości dźwięku, skłaniam się ku tym słuchawkom, wytrzymałość i niewiarygodna wygoda przechylają stawkę.

 

3. Takstar HD2000. Podobno super wydajność do ceny :)

Ale; zbyt krótki kabel, brak welurów, jaka jakość wykonania , jaka wytrzymałość , jak są wygodne?

 

Dziękuje za każdą pomoc.

Edytowane przez Zaisty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety, ale lutowanie tak małych elementów dla mnie, to jak bieg przez płotki na szczudłach - jestem tetraplegikiem.

Pasek naprawiłem już wcześniej, ale dobrze by było gdyby mi wymienili na nowy. Z tego co widzę na forach , często się psuje.

Edytowane przez Zaisty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności