Skocz do zawartości
  • 0

Superluxy - Pomóżcie podjąć konkretną decyzję (do 200zł) i karta dźwię


Slitek

Pytanie

Po miesięcznym rozglądaniu się za słuchawkami w końcu zostają trzy pary na placu boju...

Superlux:

HD668B

 

HD669

 

oraz

 

HD 681 Evo MKII

 

Chciałbym abyście pomogli mi wybrać.

Kilka słów o moich preferencjach... Konstrukcja mogłaby być trwała - ale wszystkie te pary są podobne. Po małych modyfikacjach Evo chyba najlepiej by mi mogło służyć ale... ma taką opaskę dociskającą do głowy, co w moich poprzednich słuchawkach bardziej wkurzało, skręcało się i po jakimś czasie zaczęło się kruszyć (były to jakieś bezprzewodowe philipsy na podczerwień). Ogółem wydaje mi się, że lubię brzmienia z szeroką sceną, wysoką górą, niskim dołem itp... ciężko mi określać konkretnie ponieważ np. nie wiem kiedy kończy się chłodny dół a kiedy zaczyna się jasna góra... Ogółem na razie nie miałem nic specyficznego więc konkretnie to chciałbym uniwersalne słuchawki... lubię bas ale też jako, że nie miałem na czym się przekonać co oznacza np mocny konkretny lub nawet hałaśliwy bas to też nie wiem gdzie jest granica, której przekroczyć bym nie chciał...

Głównie słuchawki pod komputer, do gier, filmów, muzyki i ewentualnie czasem na miasto - choć jeśli w superluxach nie polecacie wychodzić na dwór to jakieś douszne sobie kupię do rozmów przez telefon.

Fajnie by było aby dźwięków z słuchawek za bardzo nie słyszano na zewnątrz (o ile to możliwe w konstrukcjach półotwartych). Izolacja całkowita nie jest konieczna (toteż stąd 668 i 681 evo).

Karta dźwiękowa jeszcze nie kupiona więc na spokojnie możecie doradzić od razu kartę do 200zł, która z wybranymi słuchawkami ładnie by się zgrywała.
Wstępnie wybór padł na Xonary... DG albo DX. Pytanie dodatkowe - używane czy nowe?

Muzyka jakiej słucham jest przeróżna... lubię rock ale i klasykę, czasem instrumentalną a czasem ostrą z solidnym wokalem... typu Power of Trinity albo Alkaline Trio czy FOB.

I ciekawostka... dziś w nocy przyśniło mi się, że kupiłem Evo... i... czułem się zawiedziony :D Ale plusem ich solidnym jest to, że w zestawie mają welurowe pady i na jakimś audiofilicznym forum otrzymały całkiem solidną recenzję. Jeśli bym je brał to chciałbym od razu wymienić kabel na Canare z oplotem, najlepiej chyba wszystko w jednym sklepie załatwić od razu... nie mam pojęcia czy w pozostałych SL też by było warto wymienić kabel.

Help?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takstary Pro 80 przekraczają budżet... kolega kupił je na aliexpress z Chin tyle, że nie wyobrażam sobie gwarancji takich słuchawek, więc równie dobrze na allegro można kupić jakieś "nowe ale bez gwarancji"... poza tym w Polsce ciężko znaleźć taniej niż 250zł.

668, 669 albo ewentualnie shure 240A za 140zł bez gwarancji i do zmodowania bassu... jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro80 z Chin to około 50-55$, czyli 200zł. Do tych słuchawek musowo trzeba kupić pady, bo te stockowe to cerata. Dochodzi więc 50zł za pady.

 

HyperX w promocji kupowałem za jakieś 250 czy 260zł, gwarancja 2 lata, bardzo dobre pady w komplecie, sporo akcesoriów, lepsze wykonanie niż Pro80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako, że mają to być moje pierwsze słuchawki to te 150zł spokojnie wystarczy. Jak spodoba mi się zabawa audio to zainwestuje dużo grubszą kasę. Póki co to nie wiem gdzie teraz po studiach życie mnie postawi. Firmę będę zakładał itp więc zobaczymy ile czasu na gry i zabawy zostanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności