Skocz do zawartości

Fiio X5 II


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie (Tarnów) salon Sony jest albo w likwidacji albo w remoncie, w każdym razie nie czynny tak, że muszę ewentualnie jechać do Krakowa.

FiiO prawdopodobnie jest w Media Expert, to może uda się posłuchać. Jednak nie mam jak ich porównać dlatego czytam różne wypowiedzi tu na Forum.

Mam też HD580 i czasem podłączam do X5 czyli w X5II powinno być lepiej... Sony raczej HD580 nie pociągnie...chyba, że się mylę...

Dzięki za sugestie, może jeszcze ktoś coś podpowie, żebym wiedział na którym się skupić.

 

Edit:

Byłem właśnie w Media Expert, ale niestety FiiO X5 II nie mają na miejscu tylko wysyłkowo. Tak więc muszę liczyć na razie tylko na Wasze opinie...

 

Edit:

Na razie problem rozwiązany zakupem FiiO X5 II, jak dojdzie i posłucham pomyśle co zrobić dalej.

Dzięki...

Edytowane przez kwazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@UP "Co najmniej o klasę wyżej" to jedno ze stwierdzeń, które wywołują na tym forum dyskusję na 20 stron. FIIO X5 gra całkiem nieżle z HD580 i jakieś większe różnice zauważałem bardziej przy podpięciu ich pod wzmacniacz, a FiiO zostawało jako źródło (po line out naprawdę niezłe). Już np. FCL dawał wyraźną poprawę "masy".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy firmware beta https://www.dropbox.com/s/ugs1xw2o72a8byl/X5%202nd%20gen%20FW1.27beta.zip?dl=0

 

jest ReplayGain :)

 

 

1. Thai and Russian language options added;

2. Added support for ReplayGain;

3. Increased USB storage transfer speeds (≥8MB/s);

4. Added Recently Played playlist (via Play by Category);

5. Added DAC output reconstruction lowpass filter options (steep and gentle slope)

6. Added DoP and D2P options to S/PDIF output;

7. Added Line Output level options (fixed or variable level);

8. Optimized UI operation and speed;

9. Fixed gapless playback problems;

10. Fixed issue with hidden files stored by a Mac OS computer accessing the cards on the X5 2nd gen;

11. Fixed issue where changes to play mode in Play Settings may not be immediately registered;

12. Added play mode: play single track and stop

13. Added option to delete a track (outside of Now Playing);

14. Changed startup animation

15. Added option to manually clear media library database file (via System Settings);

16. USB OTG function (which had never been compatible with many USB devices) has been disabled to improve device detection in storage and DAC modes by the computer;

17. Miscellaneous bug fixes.

Edytowane przez marlonqpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Porównywaliśmy 2 łeb w łeb razem z fafanculenem i jeżeli byś przepinał je na ślepo to nie miałbyś żadnych problemów z rozpoznaniem, ktory jest ktory. Najbardziej to słychać na basie moim zdaniem, bo X5II ma go trochę mniej, ale o lepszym charakterze ; bardziej wyrównanym i nie tak midbassowym jak X5. Poza tym nowa generacja ma lepszą scenę.

http://headfonics.com/2015/09/the-x5-gen-2-by-fiio/2/

Mozesz sobie przeczytać tutaj już ładniej napisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, jeszcze jedno pytanie - czy podłączenie wzmacniacza (pioneer A777) do x5 II ma sens - czy dźwięk będzie lepszy od CD jak puszcze pliki HI Res?

Oczywiście nie pod słuchawki tylko kolumny q acoustics 1050i - i jakiego kabla do tego użyć? (chodzi o jakość, markę)

Edytowane przez Kalifornia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przymierzam się do zakupu tego odtwarzacza . W wielu reckach wyczytałem , że jest dość ciężko dobrać do niego współgrające słuchawki. Jakie macie doświadczenie w tej kwestti ? Jakich słuchawek używanie w zestawach z X5 2nd , które waszym zdaniem dogadują się z FIIO ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja bym polecał zainstalować.

 

Nowe firmware przeważnie poprawia bugi które mogą występować i tak wersja 1.2 poprawia czułość i regularnie kółka sterującego, problem z za długimi nazwami plików, i inne mniejsze problemy

 

W kwestii różnic między 1.1 a 1.2 to nic rewolucyjnego ale mi z kółkiem sterującym mocno pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzięki ✌

 

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Witam

Czy żeby zainstalować nowy firmware powinienem wyjąć kartę pamięci. Jaki jest nr najnowszego firmware

Pozdrawiam

Ps.mam zamiar jutro pójść do serwisu komputerowego żeby wgrali mi nowe firmware,bo ja jestem laikiem i boję się coś spie...szyć

 

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Naładuj odtwarzacz.

 

2.Pobierz to:

http://www.dropbox.com/s/wl724puib3xz43e/X5II-FW1.2.zip?dl=0

 

3.Wypakuj plik: x5II.fw do głównego katalogu karty 1(lewej)

Jeżeli nie wiesz, która jest która wypakuj na jakąś inną kartę i włóż do lewego gniazda

 

4.Wyłącz odtwarzacz

 

5.Włącz odtwarzacz przytrzymując jednocześnie przycisk Power i Shorcuts (lewy górny)

 

6.Grzecznie poczekaj, aż się zainstaluje,

 

7. Tadam masz nowy soft 1.2.

 

Numer konta podam na PW ;)

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności