Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte do 600zł (dodatkowo DAC)


Walek11

Pytanie

Witam!

 

Chcialbym zmienic swoje obecne słuchawki na coś ze średniej półki. Dodatkowo chciałbym wraz z nimi zakupić DAC (ew ze wzmacniaczem).

Muzyka której słucham to: Minimal Techno, Rap, Dubstep, Drum'n'Bass, Rock/metal (Sabaton, T. Love, Iron Maiden ~ mniej wiecej), house. Wiec jak widac w sumie dosc zróżnicowane gatunki :).

 

Słuchawki będa działały pod DACiem (nie wiem jakim, licze tutaj na jakies rady). Ktory bedzie podpiety pod Maca Pro. Nie muszą, ale fajnie jakby dawały rade współpracować z iPhonem 6, aczkolwiek nie jest to kompletnie wymagane.

 

Obecnie zastaniawam się nad dwoma modelami:

 

- Audio Technica ATH M50

- AKG K550

 

 

Jak już pisałem chciałbym również do nich dokupić DAC, na które chce przeznaczyć około 500zł. Obecnie zastanawiam się nad budżetowymi opcjami: SMSL M2, Prodigy Cube lub mniej budzetowa opcja, ale licze że o wiele dłużej u mnie zagości uDAC3.

 

Z chęcią rozważę inne propozycje :). Szczególnie z uwzględnieniem muzyki, której słucham. Niestety samemu jestem zielony w temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

K551 są przystosowane do pracy z apple. Praktycznie to samo co K550, trochę więcej basu(minimalnie) i pilot.

M50 są bezpieczniejszym wyborem, jeśli słuchałes do tej pory budżetowych philipsów/jvc/sony, bo mają sygnaturę im bliższą po prostu. Poza tym obie pary fajne i bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale jeśli dobrze myślę, to po przejściu przez DAC i tak pilot od K551 nie zadziała?

A właśnie w gre wchodzi również zwiększenie budżetu słuchawek do np 800zł przy wyborze tańszego DACa, Na cały zestaw mam przeznaczone około 1100 (+-100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niedawno stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na Sennheiser HD 380 Pro. Sporo czytałem o tych AKG i jeśli to co piszą o ich basie to nie żałuję podjętej decyzji. Sennheisery grają rewelacyjnie, bas jest naprawdę dobrej jakości - ba! wręcz rewelacyjny jest, serio :) Głęboki, odpowiednio miękki ale też szybki i nie rozlazły, nie zalewa środka i ogólnie mówiąc nie "muli" . Potrafi naprawdę dobrze zejść i szybko się odbić. Przy dnb robi dobrą robotę ale i gitary czy perkusje brzmią naprawdę miło. Przy mp3 nie kaleczą uszu, dobrze znoszą bitrate 320kbps a niże j to już bardzo różnie w zależności od jakości nagrania i pliku ale to chyba normalne, choć tutaj po raz pierwszy tak wyraźnie to byłem w stanie usłyszeć. Przy FLAC po prostu bajka :) Najwyższe tony są jakby lekko cofnięte ale wszystko ładnie słychać a przy wzmacniaczu słuchawkowym jest ich już nieco więcej i są też odpowiedniej jakości (nie przepadam za nazbyt dźwięczącymi i wyeksponowanymi, chyba że w dousznych JVC FXD 70 - tu rewelka).

Słuchawki te sprawdzają się bardzo dobrze w różnych gatunkach muzycznych choć ja słucham głównie elektroniki, dnb, ambientu ale to jak zabrzmiał Tool spowodowało, ze opadła mi szczęka.

Nic dziwnego bo to moje pierwsze słuchawki z tego przedziału cenowego. Kiedyś wydawało mi się, że AKG 518dj grają super i mają dobry bas :lol:

380 pro to uniwersalne słuchawki i według opinii wielu, wygodniejsze od AKG czy ATH co akurat mogę potwierdzić - są naprawdę wygodne a muszle nawet większe jak się spodziewałem (a mam raczej niemałe uszy). Dobrze też izolują. Niektórym przeszkadzać może skręcony kabel ale dla mnie to żadna wada akurat.

 

Senki z SMSL M2 (którego jestem od niedawna posiadaczem) grają bardzo fajnie (leciutko poprawiają się wysokie). Choć akurat z tym DAC'em mam trochę kłopot który opisałem w stosownym temacie :(

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe :) Z tego co wyczytałem na head fi to AKG K550 mają bardziej natarczywą górę i trochę słabiej kontrolowany bas. Jeśli to prawda to ja wolę brzmienie senek. Jeśli jeszcze miały by taką górę jak te douszne JVC ale to już chyba przy słuchawkach trochę droższych.

Liczyła się dla mnie również wygoda przy dłuższych odsłuchach. Jest dobrze ale jednak po dwóch godzinkach i tak robi się ciepło.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest i nie jest. Potrzebują sporo prądu, który można im zapewnić np. z ZENKa Uno/Duo plus do tego DAC.Nie musi to być lampa, może być wzmak tranzystorowy. Mnie się podobały też z AuneT1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli idzie o jakość dźwięku to wg. mnie zdecydowanie nie warto dopłacać.

Jest tylko jedno "ale" - to zupełnie inna sygnatura. DT990 są dużo przyjemniejsze i mniej surowe od K551 dla kogoś kto dopiero wchodzi mocno w słuchawki i ma być to jego pierwszy poważny zestaw. I tu już może się okazać, że zdecydowanie warto :)

Najlepiej jakby udało Ci się odsłuchać i jedne i drugie. Poczułbyś na skroniach o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności