Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 400zł (następca Jays Three)


cripsls

Pytanie

Witam forumowiczów,

 

potrzebuję dokanałowych słuchawek do 400zł. Słuchawki będą głównie używane w drodze do szkoły i do domu. Czasami też w zaciszu domowym przed snem ;) Źródłem byłby Samsung S5, chociaż zastanawiam się też nad jakimś DACiem jeśli finanse pozwolą.

 

Słucham różnych gatunków, ale głównie jest to Hard Rock, Rock, Pop oraz muzyka filmowa. Zależy mi na dobrej przestrzeni, muzykalnej średnicy i fajnym basie.

 

Póki co myślałem o Sennheiser Momentum ( mój faworyt :D ), Phonak Audeo Pfe 012, Shure Se215 ( z przeczytanych opinii najbardziej wpadłami w oko ta - "Osobiście do słuchania muzyki bym ich nie kupił " ).

Oczywiście tańszych modeli takich jak NuForce NE-700X nie wykluczam. Chciałbym poznać waszą opinie, czy na takim grajku który posiadam ( SGS5) oraz po przesiadce z Jays Three poczuję tą różnicę w graniu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Edytowane przez cripsls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to w takim razie rzeczywiście mi raczej nie podpasują. No i dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

 

A ja dalej będę cisnął z tymi MEE 161P :P Ciężko znaleźć jakąś ich recenzję, i wgl. opinię kogoś kto wie przynajmniej troszkę o słuchawkach. Przypominam, że znalazłem je za 100zł mniej niż normalnie (400zł), także jeśli ktoś coś o nich wie, to pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Recenzje IRiverów będziesz miał w tym tyg, Inszy mówił że napisze, o FAD coś ja ci powiem, HiFiMany masz ich reckę na audiofanatyku :P

Mee to zagadka, nie masz recki

Cierpliwości ^_^

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Headfi jest recenzja.

No chyba że tak :)

 

@cripsls Zawężając twój wybór EvilKuriana pisał o tych HiFiManach że ich minusem jest nie za duża scena, więc patrząc na twoje wymagania raczej bym patrzył na nie z dystansem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.head-fi.org/t/610309/review-meelectronics-a161p-the-most-satisfying-iem-ive-ever-heard

 

Recenzja baardzo przychylna, pewnie zasłużenie tylko że to jest około półtorej roku przed ukazaniem się RE-400.
Ciężka decyzja przed Tobą stoi ^_^


Jak byś był ciekawy zamawiania z amazona, to sam się póki co zagłębiam w temat i wstępnie to wygląda tak, przesyłka jest nadawana z hameryki, jeszcze dokładnie kosztów wysyłki nie wyliczyłem i nie wiem czy rzeczywiście się będzie opłacać, swoją droga strasznie skomplikowanie oblicza się ten koszt. Zawsze zostaje alternatywa z Hong Kongu, muszę to wszystko dokładnie przeliczyć. Także sprawa nie jest aż tak kolorowa jak mi się na początku wydawało

 

 

@Update

Sound John ma rację, podobno RE-400 otwierają się z lepszym źródłem, np. Hm-700.

Biorąc pod uwagę powyższe oraz aktualne ceny głos oddaję na FAD II, audiomagic 350zł i pozamiatane.

Edytowane przez TRupII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Up

Offtopując, dlatego pewnie sprowadzę swoje RE-400 + HM-700 z Hong Kongu, przy tej cenie gra jest warta świeczki, tym bardziej że u nas sobie za to 1,2k wołają

Podzielisz się po ile tam chodzi ten zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zagapiłem się, z Hong Kongu są tylko 16GB, ale wciąż razem z przesyłką wychodzi 700 zł a nie 900 zł, a stamtąd nie powinno być takich cyrków jak z USA. 200 zł piechotą nie chodzi, trzeba sprawę dokładnie zbadać i przeanalizować :P

 

Nawiasem mówiąc Polskie sklepy coś się nie chwalą że mają combo z RE-400B w wersji Balanced, albo pominęli jedną literkę w nazwie albo gra jest na prawdę warta świeczki żeby sobie z zagranicy ściągnąć

Edytowane przez TRupII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i jeszcze teraz są w dobrej przecenie Samsungi Leven in Ear, przecenione z 600zł na 260zł. Generalnie recenzje tych słuchawek były pozytywne.

 

Jeśli chodzi o HifiMany to chyba nie będę sie babrał w zamawianie z Amazonu. No nic poczekam jeszcze na recenzje Iriver ICP-AT500. Zobaczymy czy są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FAD.bardzo fajne pierwsze wrażenie, basik jest, jest to armaturowym bas nie każdemu sie podoba ale dla mnie jest bardzo ok, wysokie mniej niż w Audeo to taka bezpieczna granica ich rozciągnięcia nic nie kłuje w uszy, są bardzo dobrej jakości, długo wybrzmiewają, o średnicy mogę narazie powiedzieć że jest bardzo słodka, muzykalna

Scena i separacja robią wrażenie nawet po przesiadce z Audeo, scena jest co prawda trochę mniejsza ale nadrabia jakością,szczegółowością i pozycjonowaniem

Moim zdaniem to bardzo dobry wybór dla tych którzy cenią sb armaturę i jej właściwości, i dla których Audeo są za zimne i za jasne

W skrócie mniej subbasu, więcej midbassu, średnica słodka jak w Audeo, wysokie nie piszczą, scena mniejsza lecz jej jakość ta sama.

 

Polecam zostaną ze mną na długo ^_^

A zapomniałem powiedzieć, znacznie lepsza izolacja niż w Audeo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owszem mi wystają z uszu, ale są wygodne, nic nie boli i nie drażni ^_^

po dalszym odsłuchu mogę stwierdzić że separacja jest mniejsza niż w audeo, jednak ciągle na dobrym poziomie, ich największym atutem jest śrenica... nie słuszałem jeszcze tak nasyconego, i słodkiego wokal, gitary też poezja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to narazie mam w głowie Heaven II (329zł), oraz te MEElectronics A161P (379.00 289zł). No i czekam na recenzję tych iRiver, napisałem na PW do Inszy ale na razie głucho wszędzie :P

 

Edit: Recenzję iRiverów już przeczytałem i raczej wybiorę któryś z modeli powyżej tzn Final Audio Heaven II albo MEElectronics A161P.

 

Te pierwsze są chwalone, ale kosztują troszkę więcej i są uboższe. Mają też spore kopułki, co przy moich małych uszach może być trochę męczące. Z kolei A161P są tańsze i mają naprawdę dobre wyposażenie, lecz mało kto coś o nich wie, chociaż ich recenzja na Hi-fi jest obiecująca.

 

Słuchawki będe zamawiał jutro wieczorem także mam jeszcze troszkę czasu na zamysły. W najgorszym wypadku zwrócę jedne i wymienie na drugie :P No i kluczowe pytanie brzmi: które brać ?

Edytowane przez cripsls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności